Praktické dotazy pro život s batoletem - vytírání, zábrany...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barlem
Stálice 81 příspěvků 29.07.19 09:04
Vytirani a zabrany do dveri

Ahoj vsem, rada bych vyzjistila vase nazory na tato dve temata- nejprve jsem cetla diskuzi, ze hodne maminek s batolaty denne vytira byt, skutecne vsichni denne vytiraji? :roll:
A dale pak pouzivate nekdo zabrany do dveri, nebo nechavate detatka batolit se a prozkoumavat cely byt, samozrejme pod dohledem? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Veru1987
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 29.07.19 09:10

Já měla zábranu pro dceru až v 2 letech nebo nám zdrhla v noci k babičce o patro níž. Takže ji měla v pokoji a měla tam chůvičku, čímž nás přivolala z ložnice.
A nevytírala jsem nikdy denně. Asi tak 2× týdně. Jen jsem zametela nebo vysávala i dvakrát denně. At nedá do pusy, jednou se dávila stonkem od hrušky co našla na zemi.

Heivka
Závislačka 4219 příspěvků 29.07.19 09:13

@Barlem Každý den opravdu nevytírám, to bych se zbláznila, mám psy tak častěji vytírám na podzim a v zimě když se nosí víc bordelu domů a i tak je to spíš podle aktuální potřeby než „dneska je úterý tak vytřu“. O zábranách jsem uvažovala u dcerky (syn byl do roka nejspokojenější v ohrádce a i potom to v ní zvládal bez problémů když jsem vařila) aspoň kolem kuchyně a rozhodovala jsem se tak dlouho že dcerka už rozumí slovu „NE“ (i když ho nemá ráda) a tak se zábrany nekonaly.

Anna85
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 29.07.19 09:22

Zabrany nemam, ale bydlime v byte, takze bych nejspis poridila jen na schodiste.
Určitě denne nevytiram. 1× tydne.
Bohuzel, vysavam nebo zametam denne :).
Nejdriv mi kolem tretiho mesice zacaly padat vlasy, ty byly vsude a pak uz zacaly prikrmy, krupky do ruky atd, ditedtakze lezlo, takze je to potreba fakt denne :D

Popokatepetla
Závislačka 3475 příspěvků 29.07.19 09:23

Každý den jsem rozhodně nevytírala. Snažila jsem se teda alespoň vyluxovat, protože máme v domě psa.
Zábrany jsme měli jen v jedněch dveřích - aby mi dvojčata nelezla do koupelny. Kde máme čistící prostředky atd. plus teda na schodišti - to je dle mého nutnost

FenekUsaty
Závislačka 4977 příspěvků 29.07.19 09:28

Zabranu mame na schodiste a pak do mistnosti, kde ma hracky starsi, aby si vubec mohla nekde v klidu vyndat koralky, lego a tak. Vytiram malokdy, ale casto zametam nebo luxuju, deti a pes udelaji fakt hodne bordelu, nadrobene jidlo a tak.

Janli
Echt Kelišová 9792 příspěvků 29.07.19 09:29

Zábranu mám na schodišti a u krbu. Denně nevytírám a dokonce ani děti denně nekoupu. Přehnaná hygiena ničí imunitní systém.

Zuzaja
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 29.07.19 09:30

Zábrany jsem nemela, deti za tou zabranou, ohrádkou vždy rvaly. Dala bych jen na schody, ke kamnům a odstranila rozbitne veci, pak učila, co si smi dovolit. V kuchyni meli svůj suplik na kramareni.

Vydávala jsem denne, pak poridila robovysavac, vytírám po 7-10 dnech.

Verpa5
Kecalka 283 příspěvků 29.07.19 09:31

Každý den nevytírám, ale snažím se vysát. Zábranu mám pouze na schody jinak prostě zavřu dveře.

lucenka
Hvězda diskuse 37447 příspěvků 29.07.19 09:34

Zábranu jsem nikde neměla, stačilo prostě zavřít dveře. A každý den jsme ani nevytírala ani nevysávala a stejně jako @Janli jsem dítko ani každý den nekoupala.

LJTT
Povídálka 30 příspěvků 29.07.19 09:34

Podlahy delam max 1× tydne. Spis davam bacha aby po zemi nebyly drobne veci ktere by daval do pusy nebo aby na sebe neco neshodil. Zabranu mame u schodiste, ale kdyz ma zajem tak na ty schody s nim jdu a jistim ho - musi si to vyzkouset, aby vedel ze se da spadnout.

scentini
Závislačka 3668 příspěvků 29.07.19 09:47

Vytiram obden, obden vysavam. Zabranu zatim nemame, ale poridime na schody az se zacne dcera o ne zajimat.

Euforia
Kecalka 285 příspěvků 29.07.19 09:55

Zabrany jsme nikdy nikde nemeli. Vytiram tak 1-2× za tyden, ale denne nebo max obden luxuju, ale ani ne tak kvuli diteti, ale kvuli sobe, nesnasim neporadek:)))))

Krista0671
Závislačka 4079 příspěvků 29.07.19 09:56

Zabranu jsme meli akorat u balkonovych dveri, protoze mladsi likvidoval zaluzie, nejdou totiz vytahnout, jinak jsem proste zavrela dvere.
A fakt jsem denne nevytirala a ani ted to nedelam. Vysavam dle potreby nebo jen zametu. Na chodbe mame kocici zachod, takze tam zametam nekolikrat denne. U jidelniho stolu to preletim rucnim vysavacem, tam by se treba po dnesni snidani uzivila slepice :lol:

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1127 příspěvků 29.07.19 10:22

Máme všude hladkou podlahu a denně luxuju, protože máme kocoura. Denně vytírat, to by mi hráblo. Ohrádku pro dítě jsme neměli nikdy, zábranou v minibytě jsme měli oddělenou předsíň s kočičím WC. Teď v normálním bytě s druhým dítětem byla zábrana mezi obývákem a chodbou s ložnicemi, taky kvůli záchůdku. Zrušili jsme ji, když bylo dítěti necelý rok a půl.
Domácí „chemii“ mám schovanou vysoko na polici v komoře, léky taky. Octový čistič normálně pod linkou, tam si klidně můžou cvaknout, aspoň by zjistili, jak je to hnusný :mrgreen:
Kuchyň volně přístupná, kastroly, misky a pod. volně k využití. Sypké potraviny typu mouka a rýže mimo dosah, v rámci zachovaní mého duševního zdraví :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama