Vývojová dysfazie - popis

Anonymní
8.9.21 16:01

Vývojová dysfazie - popis

Dobrý den maminky,

Chtěla bych se zeptat maminek, které mají děti s touto diagnózou, jestly by jste mi napsali, jak jste na to přišli, v čem vaše dítě bylo jiné, nebo se na to přišlo jen podle pozdní řeči.
Jestly jste to poznali i v jiném chování atd. A přesně jak.
Přesně mě zajímá 2,5 roku jestly je to ještě brzy…
Děkuji za anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2223
8.9.21 16:21

Ahoj, kamarádka má tuto diagnózu u chlapečka a upozornila ji na to školka. Přišli s tím, že se jim zdá „divný“ a doporučují vyšetření u psychologa a logopeda. Chlapeček dle nich nerozuměl základním pokynům, nerespektoval pravidla, emočně i verbálně se projevoval jako mnohem mladší dítě. To bylo někdy před rokem, takže mu ještě nebyly ještě tři roky. Absolvovali různá vyšetření a aktuálně docházejí na ergoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 16:22

Syn se do 2 let jevil jako autista. Nemluvil, nerozuměl. Do 4 let na tom byl špatně motoricky. Neuměl na kole, při chůzi padal. Diagnózu má od 4 let.
Ve 2,5 letech jsme ještě řešili, jestli to nebude autista.
Pozdní řeč může být opožděný vývoj řeči.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 16:27

Opožděným vývojem řeči. Poznala jsem to už zhruba od roka, kdy děti říkají první slůvka.

• Citovat
  • Nahlásit
26551
8.9.21 16:34

Ve 2,5 říkal jen slabiky. Nicméně to tak měli i další dva synové. Důležité bylo, zda kolem 3 roku došlo k rozvoji nebo ne. Ten s vd měl stejnou řeč až do 4 let. A další vývoj byl taky pomalý, dlouho trvalo než byl nějaký pokrok.
Syn měl smíšenou dysfazii, takže problémy jak s řečí tak porozuměním. Do toho Adhd, takže fajn kombinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
8.9.21 16:37

Já to na synovi „viděla“ už někdy po prvních narozeninách. Do tří a půl let jsme s doktory řešili, jestli není autista. Jinak syn nemluvil (první slova se naučil až po 4. narozeninách), prakticky nerozuměl, hrál si hodně autisticky, nekreslil, naučit na nočník byl boj snad na půl roku, měl spoustu zvláštností v chování. Ale syn má těžkou dysfazii, mírnější formy se můžou projevit později a mírněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 16:38

@PenelopaW

Moc děkuji za napsání zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.9.21 16:41

[ @andelka83 @Mala.ještěrka @andelka83