Vývojová vada ledvin

17.10.19 11:07

Vývojová vada ledvin

Hezky den.
Našemu synovi (5m) po porodu zjistili asymetrii ledvin. Jedna je vetsi a druhá menší a jinak uložena. Dělali nám scintigrafii a mikcni vyšetření aby se zjistilo zda má reflux.
Reflux ale nemá takže je to vývojová vada.
Mate někdo taky tento problém? Prosím o vaše zkusenosti.
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.10.19 11:11

Ahoj, manžel má taky jednu větší a jednu menší. Taky mu to zjistili, když byl mimino ještě. A nikdy s tím problém neměl :) jako dítě chodil na kontroly ale ledviny fungují jak mají :) prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.10.19 11:37

A jak ledviny fungují? Stejně nebo je jedna "přetěžovaná, musí pracovat za obě?
U dcery taky řešíme ledvinové onemocnění, je vše v pořádku, je pouze kontrolovaná. Zatím byla na scintigrafii, mikční zatím oddalují.
Jen bylo doporučeno vyhnout se v budoucnu bojovým sportům. Dceři je 5 let.
Díky za anonym, zdrav. stav.

• Nahlásit
  • Citovat
13101
17.10.19 11:54

Já to mám, jednu normální a jednu malou, špatně stočenou a spadlou níž. Krom toho že mě jako malou pořád někde tahali po kontrolách, když to zjistili, tak s tím nemám žádné omezení. Mě na to přišli, když sem jako malá měla silný zánět ledvin. Ale vůbec nijak mě to neomezuje, pokud je ta druhá ledvina zdravá tak to utáhne sama. Akorát by byl průšvih o tu jednu přijít no. Ono je u dost lidí co se narodí jenom s jednou a celý život o tom ani neví, když nemají žádný problémy tak to nikdo nezkouma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
17.10.19 12:57

Ahoj, mám ročního syna a jsme 8 měsíců po operaci. Měl zvětšenou ledvinku kvůli hydronefroze. Podstoupil pyeloplastiku a ledvinka se upravuje zpět do normy. Nevím ale jestli jde o stejný problém, vývojových vad existuje více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 21:59
@Anonymní píše:
A jak ledviny fungují? Stejně nebo je jedna "přetěžovaná, musí pracovat za obě?
U dcery taky řešíme ledvinové onemocnění, je vše v pořádku, je pouze kontrolovaná. Zatím byla na scintigrafii, mikční zatím oddalují.
Jen bylo doporučeno vyhnout se v budoucnu bojovým sportům. Dceři je 5 let.
Díky za anonym, zdrav. stav.

@Kriss Tina. emimino
Jedna 80% a druhá 20%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 22:02
@Kriss Tina
@Kriss Tina píše:
Já to mám, jednu normální a jednu malou, špatně stočenou a spadlou níž. Krom toho že mě jako malou pořád někde tahali po kontrolách, když to zjistili, tak s tím nemám žádné omezení. Mě na to přišli, když sem jako malá měla silný zánět ledvin. Ale vůbec nijak mě to neomezuje, pokud je ta druhá ledvina zdravá tak to utáhne sama. Akorát by byl průšvih o tu jednu přijít no. Ono je u dost lidí co se narodí jenom s jednou a celý život o tom ani neví, když nemají žádný problémy tak to nikdo nezkouma.

A chodila jste jako mala na bazény?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.10.19 22:07
@Irena.Hlovcová píše:
@Kriss Tina. emimino
Jedna 80% a druhá 20%

co na to řekl lékař?
Co se týká bazénu - u dcery to bylo povoleno až od 1 roku
Výsledky moče jsou v pořádku?

• Nahlásit
  • Citovat
13101
17.10.19 22:26

@Irena.Hlovcová nechodila, ani jako dospělá je nevyhledavam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama