Neštovice ano nebo ne?

Anonymní
14.10.19 12:43

Neštovice ano nebo ne?

Prosím radši anonymně :lol: sousedčina tříletá dcerka má neštovice. Chtěla jsem, aby je chytla i naše tříletá dcera, jenže potom by je měl. i půlroční syn a to si nejsem úplně jistá, zda není moc brzy. Na druhou stranu, sousedka má tak mimčo, čtyř měsíční které to v tom případě chytne taky.. Takže co, neštovice chytit či nechytit (a pak je později stejně chytit ve školce)? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19668
14.10.19 12:46

Tady je každá rada drahá, půlroční je fakt malý, ale - moje tehdy 2,5 letá dcera se v jeden týden setkala se 2 dětmi s neštovicemi a nedostala je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1761
14.10.19 13:24
@Anonymní píše:
Prosím radši anonymně :lol: sousedčina tříletá dcerka má neštovice. Chtěla jsem, aby je chytla i naše tříletá dcera, jenže potom by je měl. i půlroční syn a to si nejsem úplně jistá, zda není moc brzy. Na druhou stranu, sousedka má tak mimčo, čtyř měsíční které to v tom případě chytne taky.. Takže co, neštovice chytit či nechytit (a pak je později stejně chytit ve školce)? :lol:

Mně je chytla v čekárně u doktora půlroční dcerka. Blbé je, že je tento věk je takový hraniční, co se týče imunity, takže je případně může (nemusí) chytnou ještě jednou. Do půl roku věku mohou ještě chránit mateřské protilátky, takže 4 měsíční miminko neštovice chytit nemusí.
Já bych s cíleným nakažením raději ještě počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
14.10.19 13:33

No to že se půjdeš nakazit, ještě neznamená že dítě neštovice chytne.
Každopádně v tvé situaci bych do toho nešla. Půlroční je ještě malá. S případným cíleným nakažením bych počkala tak 2 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16948
14.10.19 13:41

Souhlasím, s předchozími příspěvky. Jen dodám, že u nás ve školce byly neštovice každé dva roky. Takže není kam spěchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3772
14.10.19 13:48

My je doma taky měli, a nejmladší je nechytil. Ale byly mu 3 měsíce… Prý do půl roku jsou hodně výjimečně. Nevím, neriskovala bych, já se tenkrát fakt bála… Donesl to syn ze školky, po něm to měla 3leta dcera… Takže to máme za sebou a donese si je pak ze školky sám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5052
14.10.19 13:52

Náš starší je donesl ze školky když byly mladšímu 3 měsíce a ten je od něj tenkrát chytil… měla jsem strach, ale nakonec měl pár pupenů, lehký průběh… takže počítám s variantou, že je může do budoucna chytit ještě jednou… každopádně cíleně bych nakazit dítě nenechala, pokud bych měla doma tak malé mimčo. Chytit to nemusí, ale neriskovala bych…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
14.10.19 17:30

U nas byly ted v kvetnu ve skolce, tam je chytil jen syn, dcera je nechytila, i kdyz chodi do stejne tridy. Chytla je az od syna a chytil je i mladsi syn v 9 mesicich. Prubeh mel nejlehci sestilety, devitimesicni take v pohode a nejhur dopadla ctyrleta. Mela nejvic pupinku a stale jsou dost videt. Doufam, ze pres zimu vyblednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
15.10.19 15:18

Ségra měla neštovice jako 4měsíční miminko, obnášelo to pár pupínků a mírný, bezproblémový průběh. Cílené nakažení ale lékaři nedoporučují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat