Dítě má vysoké horečky

4386
12.10.19 22:29

Dítě má horečky

Maminky, prosím, poraďte mi. Volala jsem na dětskou pohotovost pro radu. Byli ale nepříjemní a protivní a nic mi neporadili. Klukovi je skoro 6 let, od odpoledne má horečky, které srážíme léky a zábaly. Poslední léky dostal v půl desáté. Teď spí. Zrychleně dýchá a má 39,3. Mám ho vzbudit a dát zábal? Nebo co mám dělat? Myslím, že jde jen o virózu, ale ty teploty jsou vysoké. Odpoledne měl 39,7 a to v sobě měl Nurofen, osprchovala jsem ho vlažnou vodou a nic, teprve po celkových zábalech klesla teplota. Poraďte mi prosím. Co děláte vy, když máte takový problém. Všem předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13539
12.10.19 22:33

Dej mu octove ponožky, ať hodně pije ať není dehydratovany, po 4 hodinách stridej nurofen a Paralen. Nic víc se dělat nedá, tělo se s něčím pere. Běžet teď k dr nemá smysl, k té se chodí až tak po 3 dnech horečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 22:33

@Enmamma davam octove ponozky, ty se nam osvedcili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
12.10.19 22:35

Co to jsou octové ponožky? Slyším to poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 22:39

@Enmamma Do půl litru studené vody zamícháme 6 lžic octa. Do roztoku namočíme vlněné ponožky, vyždímáme je a natáhneme si je. Přes mokré ponožky navlečeme ještě ponožky suché a pak si vlezeme po peřinu. Po dvaceti minutách zábal vyměníme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
12.10.19 22:59

Hlavně musí mít vsechny končetiny také horké. Když budou studene žádný zábal nedávej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
12.10.19 23:16

Ach jo, to ti nezávidím. Horečky u dětí mě děsí. U mých dětí, když měly tyhle horečky, který šly blbě srážet, tak se z toho většinou vyvrbilo něco vážnýho. U dcery náběh na angínu a na zánět středouší, u syna dokonce zápal plic :? Mě tedy na pohotovosti, a pak i v nemocnici uklidňovali, že ty nurofeny apod. můžou zabírat i hodinu, než začne horečka klesat. Ale to bylo u tříleťáka. Takže přeměřovat, jestli to leze dolů, kdyby ne, tak asi opravdu ty zábaly :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4677
12.10.19 23:19

Když spí, nechala bych ho spát. Zábal bych dala, kdyby to lezlo ještě nahoru. Ale já léky nedávám, jen zchlazuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1090
12.10.19 23:46

Účinnější než zábal je vlažná vana. Aspoň 10 minut. Bude nejspíš křičet, třepat se, ale vždycky teplotu srazí. Léky zabírají nejdřív po hodině. Teď bych nechala spát, ale při čtyřítce určitě vanu plus lék ( stídání paracetamolu a nurofenu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
13.10.19 01:05

Holky, tak jsem chodila pořád měřit. V půl desáté jsem mu dávala nurofen a to měl 38,7 v jedenáct už měl 39,8. Pořád šla teplota nahoru, tak jsem ho vzbudila, svlékla - byl úplně vařící - a odnesla do vany, abych ho vysprchovala vlažnou vodou a schladila. Když jsem ho dávala do vany a držela ho, tak začal zvracet. Chudáčkovi to šlo i nosem. Plakal. Vlezla jsem s nim do vany a chvíli ho sprchovala, od nožiček až nakonec po krk. Byl jak rozpálená kamna. Pak jsem ho osušila, dala k nám do obýváku a chvíli nato ho přeměřila. Teplota klesla na 38,2. Teď má 37,4. Jenže za chvíli přestane působit Panadol, takže čekám, co se bude zase dít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 01:19

@Enmamma Soucitim, snad už bude líp. Také mám dítě, které i u běžné virozy mívá ctyricitky. Co mám tu zkušenost, pokud srazim horečku panadolem nebo nurofenem pozdě na večer, bývá až do rána klid, maximálně lehce zvýšená teplota. Tak snad to bude mít i u vás podobný scénář. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
13.10.19 01:19

Představte si, že mi na tom telefonu na dětský pohotovosti nic neporadili a když jsem řekla, že potřebuji poradit, tak mi dali najevo, že zdržuju, že tam mají pacienty a ať si s klukem přijedu a to už měl asi 39,2. Když jsem řekla, že nemám auto, že bych ho musela přivést MHD na kočárku, tak mi řekli, že proč na kočárku, že je velkej, že ho můžu vzbudit a přijet autobusem. Pak mi řekli, že když je to problém přijet MHD, ať přijedu taxíkem. Čekala jsem, že budou na dětském k dítěti trochu empatičtější. Prý mám s dítětem s 39,2 přijet autobusem! :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 01:26

@Enmamma No tak to je super přístup. Ochota a empatie sama. Nemáte v okolí ještě jinou pohotovost? Protože po takovém hovoru bych věděla, kam nechodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4386
13.10.19 01:32

@modravlocka Já se držela, abych je neposlala do pr.dele. A že tam nepojedu, mi tomto hovoru bylo zcela jasné a že to musíme zvládnout. Bohužel, další pohotovost je hodně daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.10.19 01:57

Ahoj, zavolej jinam na pohotovost nebo do nemocnice, dál, do jiného okresu, to je jedno, to zvracení může být něco vážnějšího. Horečka je pro tělo dobrá, ale 40 už ne a zrychlené dýchání taky není ok. Na meningokoka co je dost agresivní se dokonce volá i sanitka. Když se dovoláš někomu co bude normální, určitě Ti poradí co dělat. Nemusí to být nic vážného, ale pokud se s Tebou budou bavit, vyptají se na příznaky případného průšvihu a třeba Tě to uklidní. Radši 10× zavolat zbytečně než jednou něco podcenit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama