Jak se začne projevovat dětská cukrovka?

Anonymní
13.10.19 20:29

Dětská cukrovka

Dobrý den, máte někdo dítě s cukrovkou? Jak se to prosím začalo projevovat? Náš kluk začal až abnormalne pít a ikdyz na noc nepije a před spaním jde na nočník tak je do pár hodin totálně procurany přes plenku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58312
13.10.19 20:59
@Anonymní píše:
Dobrý den, máte někdo dítě s cukrovkou? Jak se to prosím začalo projevovat? Náš kluk začal až abnormalne pít a ikdyz na noc nepije a před spaním jde na nočník tak je do pár hodin totálně procurany přes plenku.

Ja ne, ale kamaradky dcera ve 3 letech. Moc pila, byla unavena. Zajdete k doktorce, za kontrolu nic nedate. U nich v rodine je s cukrovkou jedina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10465
13.10.19 21:00

Dcera má cukrovku půl roku a jediným projevem bylo noční pomočování, z ničeho nic se začala v noci opět počůrávat. Když tě bude cokoliv zajímat, tak se klidně ptej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.10.19 21:17

@Bibi30 no malej má ještě plenku ale ma ji totálně promocenou dřív mu jedna stacila na celou noc teď ma 3 a to na večer už nedostava tolik pit a před spaním jde na nočník. Unavený není ale furt by jedl a je takovej nervni nebo jak to říct. Jeho tata v rodine cukrovku má. A přes den pije až moc mi přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
8651
13.10.19 21:41

Si to zkus změřit, kolik vypije a kolik vyčurá. Noční plenky budeš muset zvážit. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10465
13.10.19 21:53
@Anonymní píše:
@Bibi30 no malej má ještě plenku ale ma ji totálně promocenou dřív mu jedna stacila na celou noc teď ma 3 a to na večer už nedostava tolik pit a před spaním jde na nočník. Unavený není ale furt by jedl a je takovej nervni nebo jak to říct. Jeho tata v rodine cukrovku má. A přes den pije až moc mi přijde.

Dceři nic jiného nebylo, byla naprosto ok, jen to čůrání. Odnes k doktorovi moč a bude jasno hned. Když je vysoký cukr a není v těle inzulín, který by to „spálil“, tak ho tělo dostává pryč močí, takže je v moči cukr, ten testovací proužek zmodrá. Nebo si půjčte glukometr a změř ho ráno před jídlem.
Ale snad to bude mít „banálnější“ příčinu, držím palce a pak dej určitě vědět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21190
13.10.19 22:03

Velká žízeň, velké a časté močení, únava, vyčerpání, tělo má málo energie…Bud dones ranní moč dítěte k lékaři, nebo si kup v lékárně diagnostické proužky. My máme doma tuším Hexaphan, měří tam toho víc, používají to i jako orientační vyšetření v ordinacích. Podle barevné škály uvidíš…
Já bych k dr. stejně zašla, měla bych strach…Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10465
13.10.19 22:17

@pe-terka přesně tak. A na moč stačí Diaphan, cukr a ketony a bude jasno. A také bych to řešila co nejdřív. Hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.10.19 07:29

Samozřejmě, že pujdem k lékaři jenže on už je stará škola tak se toho bojím. Každopádně dnes v noci jsem hlidala kolik vypije (budil se na pití, mléko ani najist nechtěl) a vypil od 19 co šel spat do pul 7 kdy vstaval cca 400 ml :woman_facepalming:

• Nahlásit
  • Citovat
10465
14.10.19 13:29
@Anonymní píše:
Samozřejmě, že pujdem k lékaři jenže on už je stará škola tak se toho bojím. Každopádně dnes v noci jsem hlidala kolik vypije (budil se na pití, mléko ani najist nechtěl) a vypil od 19 co šel spat do pul 7 kdy vstaval cca 400 ml :woman_facepalming:

Pokud se ti k lékaři nechce, tak si v rodině zkus půjčit glukometr a syna změř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58312
14.10.19 15:19
@Anonymní píše:

No tak i stara skola je schopna zjistit, zda dite ma ci nema cukrovku. Pokud ne, tak bzch se poohlidla po jinem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21190
14.10.19 15:24
@Anonymní píše:

pokud dr není schopen namočit testovací proužek do moči, tak to je hooodně špatný! Tohle je metoda stará už desítky let, to by měl zvládnout i doktor stařešina…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama