Zelená rýma a antibiotické kapky

13.10.19 14:46

Zelena ryma antibioticke kapky

Jdu pro radu. Syn 5 let od utery ma zelenou rymu, ve stredu jsme dostali atb kapky do nosu, ve ctvrtek jsem s nim byla jeste na ORL, jelikoz ho zacla bolet hlava a ucho. Dostali jsme jeste kapky do ucha, ktere zabrali. Dnes smrka jen parkrat za den ale vzdy zelenou nudli. Kapky davame porad ale nevim jestli tedy zabrali, ryma ustava, znepokojuje me, ze je ale stale zelena. Mate s tim nekdo zkusenost? Jinak je syn v pohode, bez teplot, prakticky vypada uplne zdrave

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1022
13.10.19 15:21
@Mončičáki píše:
Jdu pro radu. Syn 5 let od utery ma zelenou rymu, ve stredu jsme dostali atb kapky do nosu, ve ctvrtek jsem s nim byla jeste na ORL, jelikoz ho zacla bolet hlava a ucho. Dostali jsme jeste kapky do ucha, ktere zabrali. Dnes smrka jen parkrat za den ale vzdy zelenou nudli. Kapky davame porad ale nevim jestli tedy zabrali, ryma ustava, znepokojuje me, ze je ale stale zelena. Mate s tim nekdo zkusenost? Jinak je syn v pohode, bez teplot, prakticky vypada uplne zdrave

Nejsem Mudr, ale zelená rýma je bakteriální. Zašla bych s ním znovu v pondělí k doktorce. Pravděpodobně ty kapičky moc nezabraly. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58231
13.10.19 15:54

@Mončičáki casem zmizi kazda ryma. Nedavali jsme nikdy atb kapky, kapaly morskou vodu a davali sinupret a zmizela :nevim: v zahranici zadne atb kapky na rymu totiz nevedou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1022
13.10.19 16:00
@blumen píše:
@Mončičáki casem zmizi kazda ryma. Nedavali jsme nikdy atb kapky, kapaly morskou vodu a davali sinupret a zmizela :nevim: v zahranici zadne atb kapky na rymu totiz nevedou

Jenže klasické kapky jsou na viry, ale zelená rýma není virová. Tam už kapky do nosu nepomůžou. Je silně nakažlivá a bakteriální. Jsou potřeba úplně jiné léky, než klasické kapky do nosu, volně prodejné. Je ale možnost, že jste ji nikdy neměli. Já si ji taky nepamatuji, že bych ji měla a ani syn ji neměl. Ale znám spoustu dětí, co ano. Ve školce je ihned posílají domu a k doktorce. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
234
13.10.19 17:53

Syn když má zelenou rýmu, tak někdy jdeme k doktorce, napíše Pamycon a rýmu vyléčíme. Někdy k doktorce nejdeme a vyléčíme ji taky. Já když mám zelenou rýmu, ke svému praktikovi nechodím, stříkám si Nasivin a mořskou vodu, a taky se rýmy cca za týden zbavím. Takže babo raď, souhlasím s tím, že každá rýma se nakonec vyléčí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58231
13.10.19 20:19
@mamina89 píše:
Jenže klasické kapky jsou na viry, ale zelená rýma není virová. Tam už kapky do nosu nepomůžou. Je silně nakažlivá a bakteriální. Jsou potřeba úplně jiné léky, než klasické kapky do nosu, volně prodejné. Je ale možnost, že jste ji nikdy neměli. Já si ji taky nepamatuji, že bych ji měla a ani syn ji neměl. Ale znám spoustu dětí, co ano. Ve školce je ihned posílají domu a k doktorce. :nevim:

Ale meli, zlute i zelene, vselijake. Ale tady nikdo rymu neresi, at je jakakoli, do skolky se chodi a kdyz s tim prijdete k Dr, poklepe si ma celo. Jak rikam, divila jsem se, ale pravda je, ze zmizely casem vsechny samy. Stejne jako ty bile/pruhledne. Strikam morskou vodu nebo jsem odsavala, pozdeji smrkala a 3× denne nasivin, aby to nesedlo na ucho. Ale nebyl to nas pripad. A sinupret.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama