Vyvolávaný porod - tyčinky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barbarah
Povídálka 12 příspěvků 19.03.19 13:29
Vyvolávaný porod - tyčinky

Ahoj holky, prosim o nějaké informace od Vás nebo zešílím. Včera 18.3. jsem měla termín porodu. Mám vyšší tlak, tudíž už i moje gynekolozka mi říkala, že nebudu moct dlouho přenášet. Včera jsem byla na kontrole v porodnici, kde mi bylo sděleno, že pokud se do čtvrtka porod nerozjede, nastoupim a budou mi aplikovany nějaké tyčinky a v pátek by mi porod vyvolali. Při vyšetření paní doktorka řekla, že by cipek,,chtěl ještě trochu". Nevím co. Teď se tlucu do hlavy, že jsem se nezeptala, ale byla plná čekárna maminek a pi. doktorka ne moc příjemná. Máte některá podobnou zkušenost? Může se ještě stát, ze mě tohle mine? Nemám z toho dobrý pocit :(

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 13:35

Tyčinky mi zaváděli do děložního čípku, čtyři. Nebylo to vůbec nic příjemného, ale zvládla jsem to.

Kukacka123
Závislačka 3348 příspěvků 19.03.19 13:35

@Barbarah asi jeste cas na pripravu? S tycinkama zkusenost nemam, ale mam nekolik kamaradek po vyvolavanem porodu a vetsina porodila hodne rychle ;) ja mela „porod“ po ZT vyvolany tabletkama (zavadeni neni uplne nejprijemnejsi, ale da se to) v 17tt, trvalo to dlouho a pote bolest pri prirozenem porodu (12h, konec akutni CS, ale to je fuk). Bolest mi neprisla nejak horsi, horsi to bylo psychicky (zadne miminko). Ty mas vidinu miminka, zvladnes to. Zenska zvladne pro dite hodne a az ho budes mit u sebe, rychle zapomenes (ja mela bolesti, problemy, CS, mala problemy a rychle jsem zapomnela :srdce: ) ;) preju co nejhladsi prubeh :kytka:

Michelle_M
Závislačka 2513 příspěvků 19.03.19 13:36

Máš asi ještě uzavřený nebo nedostatečně otevřený čípek, tyčinkami ti ho budou roztahovat před vyvoláním porodu. Minout tě to může asi leda tak, že by se porod rozjel sám. Neboj, to zvládeš :kytka:

7.straka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 1 inzerát 19.03.19 13:38

Když by čípek chtěl ještě trochu, nejspíš to znamená, že ještě drží, tj.na porod to zatím nevypadá. Nech si vysvětlit, co se stane a co se nestane, pokud se rozhodneš pro vyvolání nebo počkat. Lékaři tě nutit samozřejmě nemůžou, ale zase bych věřila jejich úsudku (přes vlastní zkušenosti)
V naší porodnici se vyvolává týden po termínu, ale nevím, jak moc vážné to se zvýšeným tlakem je.
Můžeš zkusit babské rady na vyvolání - sex, ostré jídlo, zvedání těžších věcí a kolegyně přísahala na umývání dveří, že prý ten pohyb nahoru a dolů. Každopádně držím palce, škoda že to nemůžete nechat na miminku, až se vychystá :hug:

Barbarah
Povídálka 12 příspěvků 19.03.19 13:39

Anebo třeba se ten cipek do čtvrtka ještě otevře a vyhnu se alespoň těm tycinkam.. :nevim:

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 19.03.19 13:50

Ahoj, ja mela vyvolavany porod 11 dni po terminu. Vyvolavany tabletou (preindukce) na pripravu porodnich cest. Mela jsem cipek placaty a mekky, ale mimco vysoko a nenalehala. Takze v 8 rano tabletka do cipku (vubec to nebolelo, ani to nebylo neprijemne). Od 9 kontrakce po cca 1,5 az 2 minutach. Ze zacatku snesitelne, prodychavala jsem ve sprse, ve stoje u okna, u zdi a snazila jsem se maximalne uvolnovat. Ve 14:00 otevrena na 1 cm :lol: to jsem byla trochu nesva. Pak kontrakce zacaly nabirat a uz to bylo dost neprijemne. V 16:00 na 3cm, takze se to hyblo a ja byla odeslana na porodni pokoj. Tam jsem dorazila v cca 16:45. Dostala jsem mobilni monitor a pokracovala v prodychavani ve stoje. Privezli klistyr a antibiotika na vykapani (pozitivni streptokok). Za cca pul hodiny rikam asistentce, ze me to nuti tlacit. Nejdriv rikala, ze neni mozno. Tak teda at se polozim, ze koukne. No jake bylo prekvapeni, ze branka zasla :) prasla mi voda a na 2. zatlaceni byla mala venku ;) bylo 17:40. Klistyr ani atibiotika samozrejme neprobehla. Za me v pohode porod, vse snesitelne. Drzim palce a neboj se. Pristupuj v klidu a pozitivne. Snaz se co nejvice uvolnovat v kontrakci a ono to pujde samo :srdce:

necy
Stálice 68 příspěvků 19.03.19 13:51

@Barbarah muze se to jeste zmenit samo. U prvniho sem byla na kontrole den pred porodem. Cipek uzavreny. U druheho ditka dva dny pred porodem take uzavreny. V obou pripadech me informovali kdy se bude vyvolavat porod. Protoze dole se nic nechysta :lol:

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 19.03.19 13:59

@necy ano, presne. Mam kamaradku a te dopolko poradne v porodnici rekli, ze se nic nechysta a v podvecer byl maly na svete :)
Jinak ty tycinky co vim, tak zavedou a pousti i domu. Nerekli ti k tomu neco?

necy
Stálice 68 příspěvků 19.03.19 14:06

@Lumíkovec nene nerikali mi nic.U obou jsem mela jeste prijit na kontrolu za dva dny kde si reknem vic.A od te kontroly za dalsi dva dny by se vyvolavalo.Na kontrole kde by mi rekli vic informaci uz sem nebyla :mrgreen:

Barbarah
Povídálka 12 příspěvků 19.03.19 14:29

Tak to jste me holky trochu uklidnily :) může se ještě ledacos změnit a když ne,musím to tak jako tak zvládnout. Akorát nevím,když by ta situace nastala,jestli mám jet ve ctvrtek s manželem aby tam byl semnou nebo mu říct,ať přijede az odpoledne,nebo až se bude něco dít třeba.. jako rada bych ho měla u sebe,myslite ze je to mozne? Jak jste to mely vy?

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 19.03.19 14:41

@Barbarah dokud jsem pred a behem vyvolani byla na gynekologii, mohl jen v dobe navstev. Na porodnim pokoji neomezene. Ale zkus zavolat a zeptat se. Za prve bych se zeptala, jak to bude probihat a za druhe na pritomnost manzela.

paandatko
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 19.03.19 15:06

Já jen OT. Loni jsem měla taky termín 18.3, dcera se narodila 20.3.;Zítra má rok. Trochu nostalgie :srdce: b
Držím palce, ať máš miminko co nejdřív u sebe v :kytka: :mavam:

necy
Stálice 68 příspěvků 19.03.19 15:07

@Barbarah me u obou praskla rano voda.Nemela jsem ani bolesti.Ale voda byla
zelena tak jsme radeji jeli.Manzela po vysetreni poslali domu.Volala jsem ho ,kdyz zacali kontrakce.Sestra rekla jestli ma volat ona nebo budu ja .Ze se nic nedelo a ted to zacina byt zajimave :lol: prvni se narodil od zacatku bolesti za 4 hodiny.Manzel tam byl tak 3.5 hodiny .Druhy od prvni bolesti za 1,5 hodiny manzel stihl dojet akorat na tlaceni maleho. :lol: volali jsme ho dyl.Sestre se nezdalo , ze uz by to bylo tak daleko.Pak si oddychla ze to vubec stihl :potlesk: Mozna si opravdu zavolat jak to bude probihat.A nebo si vzit muze sebou .Ponese vam tasku.A pritom se domluvit tam.Jestli budou posilat pana domu a pak mu zavolate

Barbarah
Povídálka 12 příspěvků 20.03.19 09:56

No nic holky,dělám vše podle babskych rad na vyvolani porodu a uvidime,treba se broucek umoudri a rozhodne se jit sam:) a když ne tak treba zitra pri vyšetření zjistime, ze je cipek dostatecne otevreny,vyhneme se tem tycinkam(ze kterych mam totiz fedry :D) a pujdem v patek na vyvolani.. uvidime:) dekuju vsem za podporu :palec: :palec:

Váš příspěvek
Reklama