Reklama

Vyvolávaný porod u Apolináře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MájaMarket
Povídálka 18 příspěvků 02.08.18 11:39
Vyvolávaný porod u Apolináře

Ahoj, je tu spousta diskuzí ohledně porodu u Apolináře, ale žádné není aktuální :( Ženy vyvolávali vám teď někdy porod u Apolináře? Měla bych nastoupit v pondělí, doktor byl celkem nepříjemný a nic mi k tomu neřekl. Sestra mi jen oznámila že se mám s taškou hlásit na Porodním sále 2. Tak jestli máte některá nějaké rady a tipy na co nezapomenout, jestli jste si brali něco navíc než píšou na stránkách porodnice? A jak vyvolání vlastně probíhalo? Taky by mě ženy zajímalo jak vám určovali stáří mimi? podle čeho? Já měla podle sreeningu termín na 25.7. a podle pm 29.7. a do papíru mi dnes napsali že jsem 40+2 což neodpovídá ani jednomu termínu, a když jsem se doktorovi připomněla, že mi ty týdny neodpovídají, řekl, že se řídí podle screeningu(který mi ovšem u nich za celou dobu docházení nedělali) a že věří tomu co má on v papírech. Při čemž v pondělí mi napsali 40+1 a dnes v čtvrtek 40+2??? :nevim:

Reklama

Reakce:

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 02.08.18 11:43

U apolinare jsem nerodila, ale urcovali mi termín porodu podle poslední menstruace, také jsem měla jít na vyvolání, a to prave odpovídalo poslední ms a ne podle screeningu :nevim:

lampicka11
Závislačka 3333 příspěvků 1 inzerát 02.08.18 12:01

Ja zas nemám termín ms v prukazce protože víc jak měsíc nesedí s termínem dle screeningu. Dle velikosti plodu do vycházelo na ms 1.11 ale ms jsem měla začátkem října a kdy netuším. Pak jen na papíru z genetiky z odberu co jsem byla ve stejný den na utz screeningu (rozdíl dva dny) příští týdne mám termín tak buď 6 z genetiky nebo 8 dle utz

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 12:10

Kammaradka tam pred 2 lety byla. Hadam, ze se to nezmenilo..

Rikala, ze ji zavedli tabletu a muze poslaly pryc. Ze pry ma odjet domu a zavolaji ho az to prijde. On ale nedokazal ridot, tak cekal na chodbe..

Ona si pry hopsala na mici ve sprse a nikdo ji neotravoval. Pry porodni asist. rikaly, ze prvorodicka je na dlouho.

Cca za hodku ze ji teda vysetri a byla otevrena na 10 a hlavicka v por. cestach 8o

Nastesti muz neodjel, tak ho hned volali zpet a do 15 min byla mala na svete

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 15 inzerátů 02.08.18 12:16

Termín jsem měla podle uzv, dle MS se lišil o dva týdny.
Měla jsem vyvolávaný porod u Apolináře na začátku května ve 36+0, trvalo to nakonec 4 dny než se malá narodila. Ale hodně to bylo dané tím nízkým týdnem. Já už tam ležela 3 měsíce na rizikáči, takže i vyvolávání probíhalo tam a ne na porodnim sále.
Zavedou ti tabletu a pak se čeká na kontrakce, průběžně se kontrolují ozvy a dle.situace se postupuje dál. Byla tam se mnou na pokoji maminka, které vyvolávali den po termínu a za 3 hodiny od zavedení tablety porodila.

Puchatka
Kecalka 181 příspěvků 02.08.18 12:23

Vyvolavali mi syna ve 40+6. Ne tedy u Apolinare. Tableta v sedum rano na dozrani cipku, do obeda se nic nedelo, pak trochu kontrakce. V sedum vecer dalsi tableta, ze dnes rodit nebudu. No o pulnoci uz jsem lezla bolesti po zdi, od jedne rano na sale, v pet rano jeste kapacka ocytocinu a v pul sedme se maly narodil. Mela jsem episural a diky Bohu za nej. A pokud muzu radit a bude to jen trochu mozne, nech to na tabletach a oxytocin odmitni. Bylo mi po nem nehorazne zle, zacala jsem omdlivat a fakt nic prijemneho, navic ve finale porodu, kdy by clovek mel byt pri smyslech a ne se drzet, at se misto tlaceni nepozvraci.

modravlocka
Stálice 90 příspěvků 02.08.18 12:38

8o Jako teda vyvolávat porod bez nějakého závažného duvodu ve 40+2, respektive o 3 dny později je prasata největšího kalibru. To i v naši totálne nealternativni porodnici ještě vyčkávaj, maximalne nabidnou provedeni Hamiltona. Což teda není ráda k věci, ale…

MájaMarket
Povídálka 18 příspěvků 02.08.18 13:31

Ženy děkuji za vaše reakce :hug: tak jen se modlit aby jsem to měla rychle za sebou, chtěla bych aby to šlo co nejvíc přirozeně ale asi to vše bude záležet na situaci. Téměř celé těhu jsem byla dost aktivní, tak snad to půjde jak po másle :lol:

MájaMarket
Povídálka 18 příspěvků 02.08.18 13:41

@modravlocka No tak podle screeningu jsem 41+1 a podle pm 40+4, kde vzali oni tyto údaje (40+2)opravdu nechápu. Nebo spíš si myslím, že to špatně zapsali učenkyně už na ctg do papíru s kterýma se jde do poradny, ale co nechápu, že ani doktor se nad tím nepozastaví a nepodívá do průkazky z které je očividné, že jejich počty neodpovídají. Už jen to že mi v PO do papíru napíši že jsem 40+1 a dnes ČT 40+2 je přeci nesmysl. Já osobně jsem ráda, že mi porod budou vyvolávat, poslední dny v tomto počasí si fakt „užívám“ a ke všemu jsme poslední 3 kontroly měla vždy špatný ctg a točili mě vícekrát, takže budu ráda když už to bude zamnou. :mavam:

ekira5
Závislačka 4316 příspěvků 02.08.18 13:52

Mne sa ani jedno dieťa nenarodilo na termín. Prvé vyvoláli ráno tabletka, pred obedom mi pustili plodovú vodu a v noci sa dieťa narodilo, bolesti v pohode. Druhé mi v noci odišla plodová voda, silné kontrakcie niekoľko hodín, nakoniec oxytocín pre urýchlenie a do pol hodiny sa dieťa narodilo.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 15 inzerátů 02.08.18 17:16

@MájaMarket já jsem po těch třech dnech kontrakcí už dělala scény, ať to dítě konečně vyndaji. Tak pak ještě zkusili epidural + kapacku oxytocinu a po téhle kombinaci se to neskutečně rozjelo, miminko se narodilo tak do 20 minut (kdybych věděla jako tlačit, tak by to bylo nejspíš ještě rychleji). A špatně mi z toho nebylo a ani ty bolesti nebyly díky tomu epiduralu nějak hrozné.
Tak držím palce, ať vše proběhne rychle a hlavně hladce ;)

MájaMarket
Povídálka 18 příspěvků 05.08.18 14:06

Ženy, a byli jste přijatý rovnou na hekárku nebo na pokoj? Nevím jestli brát tedy už obě tašky, když na netu píšou že si normálně máte vzít jen věci k porodu a zbytek si nechat donést až na pokoj po porodu. A auto jste nechali kde? :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama