Reklama

výživa při průjmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 10.01.10 18:23
výživa při průjmu

ahoj potřebuji pomoc… co mam dávat malímu (7měsíců) v noci když je závislí na mlíku a má průjem?? Říkali mi abych mu mlíko vůbec nedávala. Existuje něco čim ho v noci nahradit? Přes den ho sysluji kašema a tak.. ale v noci? :nevim: :nevim:

Reklama

Reakce:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 10.01.10 18:30

Zkoušelas banánovou kašičku? Banán obsahuje alkaloidy, které průjem omezí. (Ale konzultoval bych to s dětskou doktorkou.) Banán se naškrábe nerezovou lžičkou tak, že vznikne kaše. Hned po vyrobení zkonzumovat, nedávat do ledničky, nedejbože do mrazáku! Banán pro půlroční dítě má být zralý, ale ne přezrálý (i hnědé fleky na slupce, říká někdo, by mohly vadit).

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 10.01.10 18:33

Ještě drobnost, malá od mojí ségry chytila průjem skrz mateřské mlíko v 5 měsících. Takže ségra vynechala tučná a kořeněná jídla a byl klid…

janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 10.01.10 18:38

jo banán už sme taky dávali. ale na noc nevím.. je sladký a malej je po něm hrozně aktivní.. nebude spát celou noc.. říkali mi nemléčnou kaši naředit místo mlíka vodou.. co si o tom myslíš?
pozn. nekojím

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 10.01.10 18:47

Všechno, co zkusíš, by mohlo být dobré… budeš vědět jestli zabírá nebo ne…ale rozhodně bych jakýkoliv experiment nedělal den před tím, když máte někam jet - třeba k trochu vzdálenější doktorce…

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 10.01.10 18:51

Mimochodem, já jsem taky trouba… vůbec se nedivím, že je malý po banánu aktivní. Mělo mě to trknout dřív. Kdyý jsem dělal výšku, bydleli jsme na kolejích s Arabama. Když jim došly peníze na hašiš (a bylo to za minulého režimu), tak koupili pět liko přezrálých banánů, ten vnitřek nechali zkonzumovat nás hladové Moraváky… a sami vyškrabali z toho „kalíšku“ u stopky jakýsi maglajz, který spálili na elektrickém vařiči a pak to kouřili ve fajfce… Takže banán taky pohybově stimuluje… Vidíš, to mně došlo až teď.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 10.01.10 18:54

Pardon, pět kilo přezrálých banánů… haúúúú, už jdu požádat o důchodddd..... :zed:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 10.01.10 18:54

Rýžovou kaši? Mně dokorka radila nemléčnou a jen s vodou. Ovšem jesti to malý bude jíst. Anežka to moc nechtěla. Může se udělat řidší a dávat ve flašce s větším otvorem. Ovšem nevím, jak jste na tom s obilovinami, už si nepamatuju, kdy jsem jí začala rýžovou dávat, ale ta se může hned, nebo ne?

Příspěvek upraven 10.01.10 v 18:56

Ellanis
Extra třída :D 12565 příspěvků 10.01.10 18:55

Janino, nechcu kecat, ale mám dojem, že existuje nějaké UM, které lze při průjmu podávat. Pravda, je to už nějaký ten pátek, co jsem to řešila, ale zkus se poptat v lékárně…náš malý zase tak velice nemocný nebýval, tak už mě nenapadá, proč bych tenkrát sháněla jiné mléko, než měl normálně … fakt si myslím, že to bylo při průjmu :think:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 10.01.10 18:59
Ellanis píše:
Janino, nechcu kecat, ale mám dojem, že existuje nějaké UM, které lze při průjmu podávat. Pravda, je to už nějaký ten pátek, co jsem to řešila, ale zkus se poptat v lékárně…náš malý zase tak velice nemocný nebýval, tak už mě nenapadá, proč bych tenkrát sháněla jiné mléko, než měl normálně … fakt si myslím, že to bylo při průjmu :think:

Já si pamatuju, že když byla Anežka ještě na kaších, tak jedna firma (ale nevím už která) začala dělat dvě nové kaše - při průjmu nebo naopak při zácpě. Nešlo by dát ji i v noci? Řidší..

radúna
Extra třída :D 11941 příspěvků 10.01.10 20:00

http://www.lekarnadomu.cz/…pecialni-558

Ahoj, mrkni tady. Já si pamatuju, že jsem kdysi koupila ze stejného důvodu mlíko Nutrilon Pepti. Fujtafbl!!! Naše malá to nechtěla ani omylem. Tak mi nakonec nezbylo nic jiného, než vařit rýži a odvar z rýže jsem použila jako základ/vodu pro přípravu mlíka.

fragola
Generální žvanilka 24786 příspěvků 10.01.10 20:26

Ahoj, tak kaše při průjmu je od Nestle http://www.lekarna.cz/…prujmu-250g/
pak ještě existuje http://www.lekarna.cz/…-prujm-onem/
Jinak, když měly děti průjem, nejmladší je taky závislák na mléku, takže jsme dělala rýžový odvar + menší množství UM, jak psala Radúna, popř. ještě zkousl rozvařenou rýži, kterou jsem rozmixovala s banánem a dala 1-2 odměrku UM…

Ať je malý brzo zdravý. M.

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 11.01.10 07:27

Ahojky pokud je na Um tk bych zkusila nějaké při dietě toby mohl..jinak se doporučuje něco co staví, babán, černý čaj, rýže, vaená mrkev, borůvky.. Halvně hodně pít..Popřípadě KUlíšek na doplnění solí..

Hanuli
Závislačka 3450 příspěvků 11.01.10 07:49

Ahoj,
existují bezlaktózová mléka:
http://www.lekarna.cz/…-sol-1x400g/

Pokud doktorka říkala, že žádné mléko, tak já bych ho nahradila rýžovou kaší do flašky. Já jsem to tak dceři dřív taky při průjmu nebo zvracení dělávala.

LEM
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 11.01.10 18:29

Když měl malej průjem a měl ještě i mléko tak mi doktor řekl že uvařit mrkev a z toho vývaru udělat mléko. Takže ne z vody ale mrkvového vývaru a pak jsem mu ji i dávala tu uvařenou rozštouchanou a ten banán na kaši a ohřátý. A taky jsem mu dávala Smectu. Je to hnusný ale vypil to dobře.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >