Výživné, snížení platu

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
26
7.12.21 13:10

Vyzivne, snížení platu

Dobrý den,
měla bych dotaz. Abych trosku popsala moji situaci. Mám 21 let a s expritelem máme dceru 20 měsícu.
On je podnikatel a spolumajitel se známým v jednom callcentru kde je obrat cca půl milionu mesicne. Ale teď když jsem ex příteli řekla ze co se vyzivneho tyče a naši dcery, ze to budu řešit soudně, protože se sním nedá domluvit.
Včera jsem zjistila ze ve firmě se nechal zaměstnat s minimální mzdou, ale peníze mu stejně potečou. Je nějaká možnost co s tím dělat? Příběh tedy mezi námi je dost ošklivý, hlavně kvůli jemu chování a tak. Ale teď je asi důležité to co se děje teď. Každopádně mám nahrávky kde mi vyhrožuje ze mi da tolik a tolik a ne třeba 15k, pak ze bude platit pronajem(což nechci, chci se odnes odriznout hlavně finančně, protože na nej není spoleh) jediný co chci, tak aby platil na dceru. V nahrávkách jsou i věty z jeho strany ve stylu, když mě budeš soudit dám ti minimum atak dále a tak dále. Pak tam zazněly i věci ve smyslu ze když budu delst problémy, tak daji se známým firmu do minusu, je toho moc. Přiznal tam i ze má psychické a fyzické problémy, k tomu se táhnou další věci, říkal mi často ze dceru nebude hlidat sám, ze se boji ze bude mít nějakou úzkost atd. Teď se budeme stěhovat s dcerou k moji mamce a zítra jdu na OSPOD. Hrozne bych se tu vypsala více, aby bylo co nejvíce detailu, ale to je na moc dlouho. Tak snad je to dostatečně zkracene. Děkuji Vám moc, a budu rada za jakoukoliv radu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12459
7.12.21 13:24

Pokud narazis na rozumnyho soudce tak bych se toho úplně nebala. Oni nejsou úplně hloupý a kdy se zaměstná ve vlastní firmě za minimalku tak to jde jasně vidět, že to je účelový. Navíc pokud se v jeho oboru pohybují mzdy úplně jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
7.12.21 13:25

@JancaS84 tak doufám ze ten soudce bude rozumný. Mám z toho strašný strach. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11839
7.12.21 13:26

Tak to by musel tu firmu/podíl prodat a mit pouze to zaměstnání.

A že firma má OBRAT půl miliónu může taky znamenat 200tis v mínusu v reálu. Je to údaj úplně k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
7.12.21 13:29

@Cenarius na rejstříku firem je stále jako jednatel no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
7.12.21 13:34

Když se jde k soudu stran výživného, tak jednatelé a vlastníci firem předkládají docela obsáhlou tabulku, ve které je postiženo asi 90% způsobů jak dostat z sro peníze aby to nebyl plat.
Pak soudci dost koukají na „obvyklý příjem“ v daném oboru a zažila jsem jako účetní i dotaz na vozový park a jeho užívaní zaměstnanci firmy…

Řekla bych, že dost záleží na soudci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
7.12.21 13:36

@gebča Ale on se tam dal jako zaměstnanec, do firmy v které je v rejstříku jednatelem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
7.12.21 13:40

No, základ je s bejvalejma vycházet. Tím neříkám kamarádit, ale komunikovat, nedělat si naschvály a vycházet spolu v zájmu dítěte. To mu ostatně neustále předkládej a kdyžtak dojdi i za jeho rodičema. Můžeš mít třeba deset fakanů a každýho s jiným, ale mít s bejvalejma špatný vztah, je problém. Zkus na tom zapracovat, mluvit s ním rozumně a bez emocí, dát mu nějaké varianty atd.
Soudit se v tomhle státě je na léta, o nervy a ve spoustě případů jenom ztráta času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
7.12.21 13:44

@Fuflík sním se bohužel neda mluvit normlane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
7.12.21 13:52
@ema_ema1 píše:
@gebča Ale on se tam dal jako zaměstnanec, do firmy v které je v rejstříku jednatelem..

Ano, takže je jednatel a tudíž je velmi pravděpodobné, že účetní bude vyplňovat stejnou tabulku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
7.12.21 13:53

@gebča a o jaké tabulky jde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
7.12.21 14:16
@Fuflík píše:
No, základ je s bejvalejma vycházet. Tím neříkám kamarádit, ale komunikovat, nedělat si naschvály a vycházet spolu v zájmu dítěte. To mu ostatně neustále předkládej a kdyžtak dojdi i za jeho rodičema. Můžeš mít třeba deset fakanů a každýho s jiným, ale mít s bejvalejma špatný vztah, je problém. Zkus na tom zapracovat, mluvit s ním rozumně a bez emocí, dát mu nějaké varianty atd.
Soudit se v tomhle státě je na léta, o nervy a ve spoustě případů jenom ztráta času.

jasně takže když jí nechce dávat prachy na dítě tak má držet hubu a krok a bejt mila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
7.12.21 14:18

@wonderwoman1 je to tak no, ke všemu tady už delší dobu žiju pod výhrůžkami ze budeme vystehované, atd atd
Fakt strašný tlak mi ten člověk dával na psychiku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
7.12.21 14:29
@ema_ema1 píše:
@gebča a o jaké tabulky jde?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
7.12.21 14:36
@gebča píše:

A protože i vyplnění bodu 19 vypadalo na levotu, tak soudce vznesl dotaz na výdaje pana budoucího ex-manžela… a z čeho je tedy platí… a dítě má právo podílet se na životní úrovni rodičů…

Soudci nejsou hlupci, ale záleží, na koho natrefíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat