Vyzná se někdo v bylinkách?

31.5.17 23:32

Vyzná se někdo v bylinkách?

Ahoj, někdo kdo má zkušenosti s bylinkami a dokázal by poradit, co obsahuje hořčík a má to i dobrý účinek? Nechci brát vitamíny z lékárny, chci to zkusit přírodní cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12551
31.5.17 23:45

Pokud jsi těhotná nebo máš nedostatek hořčíku, tak ti stejně nic jiného nezbude. Je to minerál a těch v bylinkách moc není. To není jako s vitamíny. Jedině může pít minerálky s vysokým obsahem magnezia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
31.5.17 23:46

Hořčík nenajdete v bylinkých, ale v potravinách. Zejména v ořeších, luštěninách, a banánech.

http://www.magnesium.cz/…nach/orechy/

Pokud ho máte citelný nedostatek, tak je dobré ho suplementovat, protože se obecně špatně vstřebává - minimálně do té doby, než se vám hladiny srovnají a pak to jen budte udržovat změněnou stravou.

Ke zlepšení vstřebávání je ovšem potřeba mít také dostatek B vitamínů a nepřehánět to s vápníkem.
http://pfyziollfup.upol.cz/castwiki2/?…

Podle všeho se velmi dobře vstřebává v podobě „zma“ https://czechvirus.cz/…ent-na-spani
https://examine.com/…lements/zma/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
31.5.17 23:46

V bylinkách nic moc..z přírodních zdrojů nektere minerálky (např Magnesia), kvalitní kakao, ořechy a semena. V kazdem pripade, chemicky magnosolv z lékárny je vyrazne účinnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 00:00

Četla jsem, že v luštěninách je dost, ale nic víc o tom nevím a denně se cpát čočkou taky nechci. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12551
1.6.17 00:03
@Werushka77 píše: Četla jsem, že v luštěninách je dost, ale nic víc o tom nevím a denně se cpát čočkou taky nechci. :lol:

To bys najednou neměla jen nedostatek hořčíku, ale i přátel :mrgreen:. Zkus vlašské ořechy, jenže tam zase bývají hodně plísně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 00:05

@Janli Já s tímto problémy nemám, mě to nic nedělá. Spíš by mi to asi nechutnalo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12780
1.6.17 01:18

Ja teda cetla, ze ve lzicce susene petrzelky je mg Jak v jednom bananu. Ale radeji bych si to nejak overila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12780
1.6.17 01:18

Ja teda cetla, ze ve lzicce susene petrzelky je mg Jak v jednom bananu. Ale radeji bych si to nejak overila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16406
1.6.17 06:08

@Werushka77 mne dokzor radil merunky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 06:43

@Werushka77 homeopatika Magnesium phosphoricum DHU - dají se rozpouštět v obyčejné vodě a popíjet v průběhu dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11375
1.6.17 06:50

@Jedna babička jak konkrétně cukrová kulička doplní chybějící hladinu vápníku?

Odpovím rovnou - nijak.

A pokud vám vadí tabletky s nějakým laktátem hořčíku, tak proč vám nevadí tabletky curku? Von BOIRON je totiž docela velká farmafirma. A s velkými zisky.

Co takhle občas použít hlavu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 07:36

@Ou Vy asi rozumíte všemu, že? Zvláštní pak je, že podle Vás „pouhé kuličky cukru“ jsou běžnou součástí medicinské praxe v západních státech, dokonce jsou čím dál tím více začleňovány do zdravotního pojištění klientů schválené daným státem.
Ponechám si svůj názor, Vy též a zakladatelka nechť si vybere.

Příspěvek upraven 01.06.17 v 07:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 07:42
@Ou píše:
@Jedna babička jak konkrétně cukrová kulička doplní chybějící hladinu vápníku?

Odpovím rovnou - nijak.

A pokud vám vadí tabletky s nějakým laktátem hořčíku, tak proč vám nevadí tabletky curku? Von BOIRON je totiž docela velká farmafirma. A s velkými zisky.

Co takhle občas použít hlavu?

Navíc neplatí výzkum, klinické studie a všechen ten zákonný cirkus jako farmafirmy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
1.6.17 08:14

@Werushka77 tak horcik v tabletkach vubec nejez.Ja ho v tehotenstvi teda vubec nejedla, doktor mi to ani moc nedoporucoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama