Vzdělávací kurzy Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chipsa
Extra třída :D 13144 příspěvků 30.12.16 17:38
Vzdělávací kurzy Brno

:mavam: Je tu někdo, kdo uvažuje o doplnění si vzdělání a uvažuje o kurzu? Mě například zaujal tento, ale uvítám další typy. Kurz si chci zaplatit sama a je to moje dobrovolná iniciativa.

http://www.seduca.cz/…z-pro-brno-I

Reakce:

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 30.12.16 17:51

Tento kurz jsem si dělala před cca 2 lety. Poslala mě tam moje tehdejší zaměstnavatelka, kurz sám o sobě byl vcelku zajímavý.

chipsa
Extra třída :D 13144 příspěvků 30.12.16 17:53
@silvie1978 píše:
Tento kurz jsem si dělala před cca 2 lety. Poslala mě tam moje tehdejší zaměstnavatelka, kurz sám o sobě byl vcelku zajímavý.

A pomohl dále v zaměstnání? Já bych chtěla dělat humanitní, nebo sociální práce. Toto je jenom krůček, ale třeba pomůže. Mám školu v administrativním oboru a proto nemohu dělat, co chci.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 30.12.16 18:01

S tímhle kurzem můžete jít dělat přímou obslužnou péči k lůžku, což jsem nikdy neměla v plánu, ale zaměstnavatelka na tom trvala, tak jsem si ho udělala. Práci bych zcela jistě našla, protože je to práce velmi náročná nejen fyzicky, ale také psychicky a jako bonus navíc mizerně placená. Každopádně si vážím všech, kteří tuhle práci vykonávají. Humanitní nebo sociální práce? Co si konkrétně představujete, že byste dělala?

chipsa
Extra třída :D 13144 příspěvků 30.12.16 18:13
@silvie1978 píše:
S tímhle kurzem můžete jít dělat přímou obslužnou péči k lůžku, což jsem nikdy neměla v plánu, ale zaměstnavatelka na tom trvala, tak jsem si ho udělala. Práci bych zcela jistě našla, protože je to práce velmi náročná nejen fyzicky, ale také psychicky a jako bonus navíc mizerně placená. Každopádně si vážím všech, kteří tuhle práci vykonávají. Humanitní nebo sociální práce? Co si konkrétně představujete, že byste dělala?

Chtěla bych pracovat s dětmi. Třeba pracovat s dětmi v děckém domově, starat se o postižené děti, nebo tak něco :think: Nemám ale sociální školu, tak se k tomu nemám jak dostat :think:

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 30.12.16 18:20

Tak s tímhle kurzem to na takovou práci nevidím. Já jsem pracovala s postiženými dětmi nějakou dobu, ale mám vysokou školu. Ze střední a ještě s ekonomickým zaměřením práci u postižených dětí s největší pravděpodobností nenajdeš. Chtělo by to asi začít studovat VŠ nebo alespoň VOŠ se zaměřením na speciální pedagogiku nebo vychovatelství, možná sociální pedagogiku. Zkus mrknout do zákona o pedagogických pracovnících, popř. zákona o sociálních službách.

chipsa
Extra třída :D 13144 příspěvků 30.12.16 18:29
@silvie1978 píše:
Tak s tímhle kurzem to na takovou práci nevidím. Já jsem pracovala s postiženými dětmi nějakou dobu, ale mám vysokou školu. Ze střední a ještě s ekonomickým zaměřením práci u postižených dětí s největší pravděpodobností nenajdeš. Chtělo by to asi začít studovat VŠ nebo alespoň VOŠ se zaměřením na speciální pedagogiku nebo vychovatelství, možná sociální pedagogiku. Zkus mrknout do zákona o pedagogických pracovnících, popř. zákona o sociálních službách.

Myslíš, že tohle je ten stejný kurz? Já vím, že k bližším dovednostem mě nepustějí, ale chtěla bych pracovat třeba jako chůva v dětských vesničkách, nebo tak něco. K tomu přece extra znalosti nepotřebuješ :think:

https://www.vesnaspolek.cz/…el-ka-o-deti

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 30.12.16 18:40

Ten první kurz je pro pracovníky v sociálních službách, Vesna má kurz pro pečovatelky. Jestli s tímto kurzem najdeš práci netuším, nejdřív se zkus poptat, jestli je to vůbec reálné, než začneš kurz dělat. Přece jen není zdarma. Osobně si myslím, že pro práci s dětmi je nutné vzdělání jako pro jakoukoliv jinou práci. Zkus obejít Dětské vesničky, Dětské domovy, stacionáře a další zařízení, to bude asi nejjednodušší cesta, jak zjistit, co zaměstnavatel chce nebo upřednostňuje.

chipsa
Extra třída :D 13144 příspěvků 30.12.16 18:43
@silvie1978 píše:
Ten první kurz je pro pracovníky v sociálních službách, Vesna má kurz pro pečovatelky. Jestli s tímto kurzem najdeš práci netuším, nejdřív se zkus poptat, jestli je to vůbec reálné, než začneš kurz dělat. Přece jen není zdarma. Osobně si myslím, že pro práci s dětmi je nutné vzdělání jako pro jakoukoliv jinou práci. Zkus obejít Dětské vesničky, Dětské domovy, stacionáře a další zařízení, to bude asi nejjednodušší cesta, jak zjistit, co zaměstnavatel chce nebo upřednostňuje.

No já se dívám po inzerátech na práci a všude píšou, že chtějí alespoń ten kurz. Oni kurzy nechtějí proplácet. Další věc je, že jim tyhle práce nechce nikdo moc dělat, protože jsou mizerně placené.

chipsa
Extra třída :D 13144 příspěvků 01.01.17 14:38

:mavam: Oni dělají dva kurzy. Jak jsem tak pochopila, tak ten jeden je pro děti a ten druhý spíše pro seniory k lůžkům. Nebo je to jedno? Zajímalo by mě, zda s tím má někdo zkušenosti. Co jsem se tak dozvěděla, tak např. na práce třeba v armádě spásy stačí. Je obecně v těch kurzech rozdíl?

https://www.vesnaspolek.cz/…el-ka-o-deti

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Další útok Tomáše Řepky na Vlaďku Erbovou. Proč se nesmí vídat se synem?

Ve své aktuální knížce Tomáš Řepka neřeší jen údajné nevěry své druhé ženy... číst dále >

Nový fotbalový boss na obzoru? Zemanův kancléř Mynář si chce koupit Slovácko

Fotbalové Slovácko letos patří mezi nejhorší týmy v české nejvyšší soutěži.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >