Vztah k panence

659
24.11.19 23:32

Vztah k panence

Asi řeším blbost, ale zeptám se na názory ostatních. Dcera je hodně panenkova, od cca roku do 4 hodně tahala hadrové panenky (má asi 6, pojmenované všechny) a zároveň k nim má jednu „opravdickou“ taky cca od roku. S tou si celý tento rok hraje hodně, převleka, nosí, zpívá ji atd., zapojuje nás do péče. Od jara mluvila i o sestricce pro tuto panenku. A blíží se Vánoce a já váham, co koupit. Do dopisu si napsala 5 jiných věcí, 3 dostane po rodině (babičky), ostatni nedostane. O panenku si napsala až dodatečně, v první chvíli ji vůbec nenapadla. A tak nevím, zda koupit další panenku, jestli ji nenechat jen tu jednu „opravdovou“, když k ní má silný vztah. Pořídila bych doplňky, jídelní židličku a nějaké oblečky pro stávající panenku. Ale fakt nevím, protože nad tím furt přemýšlím, jestli ji koupit další, určitě by si vyhrála…, ale zase ať ji tou novou nenarušim vztah k té původní, jestli je vůbec potřeba další panenka, jestli ji nenechat snít o „sestricce“. A zároveň nevím, ať není doma zklamaná, plánuji jen 4 darky a z dopisu by tam měla jen jeden. Strašně se v tom placam, přitom je to asi blbost. Ale chci dodržet maly počet dárků a zároveň ji udělat radost. Tak to pořád pitvam že všech stran… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29205
24.11.19 23:36
@řeřicha píše:
Asi řeším blbost, ale zeptám se na názory ostatních. Dcera je hodně panenkova, od cca roku do 4 hodně tahala hadrové panenky (má asi 6, pojmenované všechny) a zároveň k nim má jednu „opravdickou“ taky cca od roku. S tou si celý tento rok hraje hodně, převleka, nosí, zpívá ji atd., zapojuje nás do péče. Od jara mluvila i o sestricce pro tuto panenku. A blíží se Vánoce a já váham, co koupit. Do dopisu si napsala 5 jiných věcí, 3 dostane po rodině (babičky), ostatni nedostane. O panenku si napsala až dodatečně, v první chvíli ji vůbec nenapadla. A tak nevím, zda koupit další panenku, jestli ji nenechat jen tu jednu „opravdovou“, když k ní má silný vztah. Pořídila bych doplňky, jídelní židličku a nějaké oblečky pro stávající panenku. Ale fakt nevím, protože nad tím furt přemýšlím, jestli ji koupit další, určitě by si vyhrála…, ale zase ať ji tou novou nenarušim vztah k té původní, jestli je vůbec potřeba další panenka, jestli ji nenechat snít o „sestricce“. A zároveň nevím, ať není doma zklamaná, plánuji jen 4 darky a z dopisu by tam měla jen jeden. Strašně se v tom placam, přitom je to asi blbost. Ale chci dodržet maly počet dárků a zároveň ji udělat radost. Tak to pořád pitvam že všech stran… :mrgreen:

Pokud si na ni napoprvé nevzpomněla, asi bych to nechala být. Syn si bude psát teprve tento týden a taky z těch věcí, co si přeje, dostane od nás jen jednu. Další u babičky a tety. Dárků bude mít víc, asi 5. Ještě uvidím. On má zároveň v prosinci i narozeniny, tak je to docela masakr s těma hračkama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
532
24.11.19 23:37

Chce sestřičku, chce. Udělá jí radost, udělá, tak bych to neřešila a panenku koupila ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
24.11.19 23:42

@Russet jj, dcera měla narozky minulý týden a dostala knížky, společenské hry a puzzle. I tak na Vánoce dohromady bude mít cca 10 dárků (doma, babičky, prababicky, teta). Snažím se vybírat pečlivě a pak o půlnoci sedím a přemýšlím nad panenkou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5035
24.11.19 23:45

@řeřicha Tak snad zjistíš, když se budeš chytře ptát, zda chce pro panenku sestru, nebo doplňky. Nebo vezmi ty katalogy z hračkáren, vystrihni k tomu co chceš koupit ty, do toho zamotej i tu případnou panenku, nalep na papír a ať si sama vybere z predvybraného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29205
24.11.19 23:46
@řeřicha píše:
@Russet jj, dcera měla narozky minulý týden a dostala knížky, společenské hry a puzzle. I tak na Vánoce dohromady bude mít cca 10 dárků (doma, babičky, prababicky, teta). Snažím se vybírat pečlivě a pak o půlnoci sedím a přemýšlím nad panenkou :lol:

Na druhou stranu, malá je jen jednou a ta radost za to stojí, ne? U nás taky těch 10 dárků hravě nasbíráme. Skřípám zubama, ale co se dá dělat. Je v kolektivu oblíben :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
24.11.19 23:47

@Katchulina já vím, že by měla radost, mám i vybranou panenku, přesto váhám, protože se mi líbí, že teď má jen tu jednu jedinou a má ten silný vztah, opravdu se stará. Strašně by mě mrzelo, kdyby vyhrála nova panenka a tu současnou hodila do kouta. Toho se bojím, že ji jakoby podsunu, že nové je lepší a starou okoukanou dá na druhou kolej. Ale třeba by se stará o obě, já právě nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
24.11.19 23:50

@Trojlístek chce sestřičku a tu mi i popsala (mrkaci, blondata…) a doplňky si vystřihala z katalogu sama a schovala, ty si prý bude přát až příští rok. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29205
24.11.19 23:51
@řeřicha píše:
@Katchulina já vím, že by měla radost, mám i vybranou panenku, přesto váhám, protože se mi líbí, že teď má jen tu jednu jedinou a má ten silný vztah, opravdu se stará. Strašně by mě mrzelo, kdyby vyhrála nova panenka a tu současnou hodila do kouta. Toho se bojím, že ji jakoby podsunu, že nové je lepší a starou okoukanou dá na druhou kolej. Ale třeba by se stará o obě, já právě nevím…

Jestli to je taková starostlivka, tak bych se nebála. Tak o ní hned od začátku mluvte jako o sestřičce. Jako holka jsem měla víc panenek a nějak jsem je střídala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5035
24.11.19 23:52
@řeřicha píše:
@Trojlístek chce sestřičku a tu mi i popsala (mrkaci, blondata…) a doplňky si vystřihala z katalogu sama a schovala, ty si prý bude přát až příští rok. :mrgreen:

No vidíš, tak přikoupit ještě dvojčecí kočár a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
24.11.19 23:54

My to máme tak, že na výchovu jsou rodiče - k narozeninám děti nedostanou, co si napískají, ale ježíšek je kouzelný a přání plní, takže pokud to jen trochu jde, dostanou, co si přejí. (snažím se usměrňovat přání při psaní dopisu, aby si nenavymýšlely tuny hloupostí). mladší má v dopise 6 věcí a dostane je, starší to testuje, kolik toho ježíšek unese :mrgreen: tak ta tam toho má víc, ale dostane taky 6 věcí, které si skutečně přála a ne to, co tam dopsala, co kdyby náhodou.. rozhodli jsme se toho dát tolik i proto, že jsou to letos nejspíš poslední vánoce, kdy se zuby nehty drží toho, že ježíšek dárky nosí i přes to, že slyší a čtou reklamy o tom, kde se dají nakoupit dárky..
takže já bych tedy druhou panenku rozhodně koupila - třeba menší sestřičku, nebo miminko, aby to nebyla druhá podobná té její oblíbené.

vlastně - u nás to bylo podobné s ovečkami - usínáčky - mladší měla jednu a nemohla usnout, když jsem jí zrovna vyprala, tak jsem koupila druhou, abych je mohla střídat, jenže na to přišla (i když jsou úplně stejné, ona to prostě poznala). pak jsme - už nevím jak - přišly ke třetí, čtvrtou dostala od prababičky a pátou jsem jí koupila z legrace za první vysvědčení - dala jsem jí na výběr, jestli chce dárek pro velkou holku nebo další ovečku. :mrgreen: vzala to s vtipem (že chce ovečku, a co budu dělat s tím druhým dárkem, když už jsem ho koupila :mrgreen: :mrgreen: ), nicméně v posteli jich musí být všech 5 jinak se nejde spát. vztah má ke všem - nejspíš s oblíbenými hračkami platí to co s dětmi - že se láska nedělí ale násobí :srdce: :lol: :lol:

doplnění: mimochodem, z těch oveček jsou 3 úplně stejné, za ty roky stejně oprané, ale ona pořád pozná, která je ta první 8)

Příspěvek upraven 24.11.19 v 23:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4635
24.11.19 23:57

@Russet
to je pravda - já jako malá měla taky dvě oblíbené panenky - jednu, ta byla první a oblíbenější, ale na spoustu her potřebovala kamarádku/ségru/parťačku..
jednoznačně jsem pro to udělat malé radost a sestřičku koupit. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
25.11.19 00:01
@Kauree píše:
My to máme tak, že na výchovu jsou rodiče - k narozeninám děti nedostanou, co si napískají, ale ježíšek je kouzelný a přání plní, takže pokud to jen trochu jde, dostanou, co si přejí. (snažím se usměrňovat přání při psaní dopisu, aby si nenavymýšlely tuny hloupostí). mladší má v dopise 6 věcí a dostane je, starší to testuje, kolik toho ježíšek unese :mrgreen: tak ta tam toho má víc, ale dostane taky 6 věcí, které si skutečně přála a ne to, co tam dopsala, co kdyby náhodou.. rozhodli jsme se toho dát tolik i proto, že jsou to letos nejspíš poslední vánoce, kdy se zuby nehty drží toho, že ježíšek dárky nosí i přes to, že slyší a čtou reklamy o tom, kde se dají nakoupit dárky..
takže já bych tedy druhou panenku rozhodně koupila - třeba menší sestřičku, nebo miminko, aby to nebyla druhá podobná té její oblíbené.vlastně - u nás to bylo podobné s ovečkami - usínáčky - mladší měla jednu a nemohla usnout, když jsem jí zrovna vyprala, tak jsem koupila druhou, abych je mohla střídat, jenže na to přišla (i když jsou úplně stejné, ona to prostě poznala). pak jsme - už nevím jak - přišly ke třetí, čtvrtou dostala od prababičky a pátou jsem jí koupila z legrace za první vysvědčení - dala jsem jí na výběr, jestli chce dárek pro velkou holku nebo další ovečku. :mrgreen: vzala to s vtipem (že chce ovečku, a co budu dělat s tím druhým dárkem, když už jsem ho koupila :mrgreen: :mrgreen: ), nicméně v posteli jich musí být všech 5 jinak se nejde spát. vztah má ke všem - nejspíš s oblíbenými hračkami platí to co s dětmi - že se láska nedělí ale násobí :srdce: :lol: :lol:

To je hezký, to mě úplně zahřálo… a zároveň vůbec nenapadlo, já furt přemýšlím, co chudák stará panenka, že skončí v koutě, protože lesk nové neokoukane vyhraje, ale možná se na to jen zbytečně dívám s obavami a dcera si ten vztah k panenkam znasobi… Hmm, díky za příspěvek, budu na to koukat takto :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52841
25.11.19 00:12

Holka si napíše a z dopisu dostane ve výsledku jen jeden? To asi zklamaná bude. Pokud je panenková tak by tam panenku našla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
25.11.19 00:19

@Markéta80 dostane 3 z 5, nedostane sliz do vany (ano, přeje si jen hodně, mluví o něm už několik měsíců, ale prostě ne, manžel toto doma vůbec nechce) a nedostane panenku monster high chobotnici (to zas nechci já, to ji zaujalo v katalogu, mluví o tom jako o barbii s chapadly). Jinak doma jeden dárek z dopisu a u babiček taky jeden z dopisu, víc dárků u nich mít nebude, tak jsem chtěla ty lepší spravedlivé rozdělit po rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat