Vztah nebo sebevražda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 08:11
Vztah nebo sebevražda

Ahoj všem,
již delší dobu přemýšlím nad ukončením života.
Jsme s manželem 15 měsíců a byl to hodně zkomplikovaný vztah. Šla jsem do vztahu a měla finanční problémy, které jsem se snažila vyřešit, ale celé se mi to zkomlikovalo tak, že jsem dopadla až do insolvence s částkou skoro 1,4 mio (původně to bylo 700k, ale nebankovky a nevýhodné půjčky, vím, jsem kráva :zed: :zed: :zed: :zed: :zed: ). Manžel to nějak tušil, ale nechtěl nic říct, nakonec když jsem se přiznala, tak maličko vybouchl a dal mi trochu víc přes pusu (nedivím se…). Největší průsery za mě zaplatil (cca 100k) s tím, že mu je vrátím… Nicméně, moje rodina ho nesnáší (je upřímný a zástává se mě, v rodině jsem byla vždy černá ovce). V říjnu jsem se od něj odstěhovala s tím, že chci pauzu, což chápal, já to chtěla využít a změnit se tak, abych byla taková, jakou by si přál a zasloužil, celé to trvalo až do začátku března, kdy mi řekl, že vidí změnu a je za to rád, ale že je tu ještě někdo, s kým prý nespí, ale občas se už líbali, ale pořád chce být semnou, ale neumí to s ní ukončit. Já to chápu, samozřejmě mě to štve, ale nechci ho nutit…
Ale slíbila jsem mu, že do konce března mu vrátím ty peníze, protože to chtěl použít na umoření HÚ, ale úvěr nikde nedostanu kvůli insolvenci (zkoušela jsem i soukromýho investora, ale akorát jsem se nachytala na podvod a přišla o nějaké tísíce), on zakázal, že si úvěr od někoho cizího nevezmu (měl mi půjčit od sestry švagrův otec, ale nakonec z toho couvl), takže neví, že jsem se nechala i podvést, peníze jsem měla mít dneska, ale od včerejška mi nebere telefon a až pak jsem si na netu zjistila, že se jedná o podvod, rodina si kvůli němu úvěr brát nebudu (rodiče jsou starší, nikde jim nic nepůjčí a speciálně pro něj.) a já se bojím, že mě kvůli tomu, že nedodržím slib kopce někam a to já nezvládnu…
Potom mě v práci sesadili o pozici níže a mám strach mu říct, že mě sesadili a nebudu tolik platit na insolvenci a že to asi těžko za 3 roky splatím podle původního plánu (spadla jsem s příjmy o 40% dolů, on to neví)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.03.19 08:25

Ale ty už jsi tu psala a vyšlo z toho, že on chce jen vrátit peníze, proto ti dává nějakou naději, že se k sobě vrátíte, ne?

Že dokud jsi měla peníze a kupovala mu auta a jiné dárky, tak bylo všechno ok, ale pak se to pokazilo…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 08:28

Ano, ale on se nějak změnil nebo já nevím, ale cítím, že semnou chce být, ale ty peníze jsou pro něj taky rozhodující a hlavně mu zase lžu.....

pikola
Generální žvanilka 20528 příspěvků 21.03.19 08:29

Tak přece mu ty peníze nemusíš vracet najednou, navíc tak, že si někde půjčíš? To nemáte ani jeden rozum? A ty by jsi měla přestat lhát a dělat blbosti. Pokud se máte rádi, tak se to dá zvládnout ale ne lhát a nebo hrozit sebevraždou.
Hlavně si už nikde nepůjčuj! To jste se nedohodli na splátkách? Máte děti?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 08:30

On je potřebuje na HÚ, aby mu aspoň klesla splátka… Na splátkách jsme se nedohodli a děti nemáme…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 08:31

Já nedokáži žít bez něj… vyhrožuje že to jinak prodá a odejde 200km daleko… anebo si vyberu tu druhou, kterou ani prý nemiluje, jen se mu líbí, že má o něj někdo zájem

pikola
Generální žvanilka 20528 příspěvků 21.03.19 08:34
@Anonymní píše:
On je potřebuje na HÚ, aby mu aspoň klesla splátka… Na splátkách jsme se nedohodli a děti nemáme…

No a když ti je půjčoval, tak asi věděl že to jen tak nenašetříš, nebo kde jsi to chtěla vzít, zase si to jinde půjčit? To jste fakt oba úplně finančně negramotný nebo co?

Kriss Tina
Echt Kelišová 9547 příspěvků 21.03.19 08:37

Jako upřímně, že ti nikdo nepůjčí se nedivím, to je záruka hodit peníze do kanálu, protože to co si teď pujcis určitě nebudeš moct vrátit. Najdi si další praci nebo brigádu, když tě v původní sesadili. Jinak ten vztah je prostě v háji, ty mu lzes, bojíš se mu cokoliv přiznat, to je cesta do pekel, nedivím se že třeba hledá jinde, když nestoji ani vlastní ženě zato, aby mu řekla pravdu. A sebevražda je super nápad no, jestli ti na něm aspoň trochu záleží tak to nedělej, jako manžel by všechny tvoje dluhy zdědil on (pokud nemáte děti).

david85lbc
Kecalka 261 příspěvků 21.03.19 08:39

Ty jo nevím co děláš ale splatit 1.4 mega za 3 roky.. To vychází na 40k měsíčně. Navíc snažit se zadlužovat svoji rodinu kvůli tvému štěstí aby s tebou zůstal … :zed:

kristyn.g
Závislačka 3065 příspěvků 21.03.19 08:42
@Anonymní píše:
Já nedokáži žít bez něj… vyhrožuje že to jinak prodá a odejde 200km daleko… anebo si vyberu tu druhou, kterou ani prý nemiluje, jen se mu líbí, že má o něj někdo zájem

Neblbni, tenhle chlap tě nemiluje. On tě stejně opustí. Jsi na něm závislá. Měla bys vyhledat nějakého psychologa. Přestat slibovat kraviny. Proč slibuješ peníze které nemáš? Necháš se využívat… Tak holt hu neumori ono ta částka není tak velká aby se mu splátka snížila nějak dramaticky…
Sebevrazda nevyřeší vůbec nic. Vzpamatuj se, domluv se s ním na REÁLNÝCH splátkách ( bude na tom stejně jako by umoril) . Začni pracovat na svoji psychice a za pár let už budeš v pohodě bez dluhů. A na tohohle chlapa se vykašli!

kristyn.g
Závislačka 3065 příspěvků 21.03.19 08:44

@david85lbc píše že je v insolvenci, tam nebude platit celou částku

Premek_Orac
Závislačka 4841 příspěvků 21.03.19 09:06

Ahoj,
co se stalo nezměníš, neznamená to ale, že kvůli dluhům musíš být vnímaná jako ,,někdo špatný."Důležité je, že se snažíš nějak situaci řešit.
Nikdy by se nemělo stát, že tě partner uhodí. Prostě nikdy. A pokud se to stane, ten vztah bych ti doporučil okamžitě ukončit.
Stejně tak nikdy nemáš sebe předělávat podle někoho jiného. Je to trochu klišé, ale ten druhý tě musí mít rád takovou, jak vyhovuje žít tobě. Když se jeden začně měnit pro toho druhého, tak jsou nakonec nešťastní oba - ten první, že se partner nezměni dostatečně, ten druhý, protože nežije, jak by si přál (a ani tak není dost dobrý pro toho prvního).
Přijde mi, že chybu se snažíš napravit další chybou, a je potřeba, abys z tohoto fungování vystoupila a začala dělat věci tak, jak chceš ty.
Sebevražda - to by byla pěkná hloupost. Pořád jsi v situaci, která je řešitelná. Nakládat lehce se životem, kde jsou pouze finanční a vztahové problémy, to se zeptejněkoho s rakovinou, jestli to je fakt na provaz… Pořád vidím, že máš šanci to zvládnout a začít norálně žít. Chce to jen zatnout zuby a chtít…

david85lbc
Kecalka 261 příspěvků 21.03.19 09:13
@kristyn.g píše:
@david85lbc píše že je v insolvenci, tam nebude platit celou částku

Ok, pletu insolvencí s exekucí.. já pochopil z toho že musí zaplatit 1,4 mega.

Hanney
Závislačka 2756 příspěvků 21.03.19 09:29
@Anonymní píše:
Já nedokáži žít bez něj… vyhrožuje že to jinak prodá a odejde 200km daleko… anebo si vyberu tu druhou, kterou ani prý nemiluje, jen se mu líbí, že má o něj někdo zájem

Povím ti příběh jedné kamarádky, kterou jsem dlouho neviděla. Zemřel jí partner, nebyli sezdáni, ale měli spolu dvě děti. Po smrti zjistila, že měl spoustu dluhů a dům, kde žili spadl do exekuce. Dědicové byly nezletilé děti. Kamarádka měla 7 let 3 pracovní úvazky, aby dluhy splatila. Vstávala za tmy a za tmy se domů vracela, když mi to vyprávěla, rozplakala jsem se. Nyní už i děti pomáhají se splácením a tak se jí trochu ulevilo.
Všechno se dá řešit, jen se musí chtít.
Ten tvůj je pěkný kre…n, vykašli se na něho. Přiber si práci, s ním dohodni splátkový kalendář, neslibuj mu peníze, když je nemáš … a myšlenky na nějakou sebevraždu úplně vypusť z hlavy. Život je dar, važ si ho.

zlata barva
Kecalka 200 příspěvků 21.03.19 09:34

zkus fitko a začni řešit sebe. Nemáš děti, řešíš chlapa a myslíš si, že úvěrem vyřešíš jiný úvěr. Navíc zjevně vidíš jen to, co chceš a myslíš si, že tě někdo bude mít rád kvůli spltáce hypotéky ..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama