Xanax a Sertralin Actavis

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jariška
Stálice 68 příspěvků 12.03.13 14:41
Xanax a Sertralin Actavis

Ahoj všem! Máte někdo zkušenost s těmito léky? Po dlouhém trápení jsem našla odvahu jít k psychiatričce a ta zhruba po 10 minutách pravila, že mám depresi s úzkostnými stavy a napsala mi tyto léky, Sertralin ráno a odpo. a večer Xanax. Důvod mé návštěvy lékařky byl takový, že jsem stále 24 hodin denně kolem dětí (1,5 a 6 let) a domácnosti. Manžel je do večera v práci, víkendy na melouchu. Máme dům na hypotéku a tak nic jiného nezbývá. Prarodiče jsou ještě pracující a tak nemám chvíli volna, sotva seženu hlídání, když potřebuji k doktoru.Jsem už vyčerpaná, od září děti stále střídavě nemocné, nervy nadranc s každou horečkou a v noci se také moc nevyspím, malá se často vzbouzí. Přišla jsem na to, že už mě nic netěší, nemám ráno chuť ani vstát, když se děti smějí, směju se s nimi přes křeč, cítím jen, že potřebuji vypnout, najít znovu sílu jít dál a radovat se z úžasných dětí. Manžel mi pomáhá, co může, večer uvaří, dojede nakoupit atd.,ale bohužel bez jeho práce bysme to neutáhli. Když jsem se dokopala k oné psychiatričce, tak po té co jsem jí vyložila svou situaci, řekla, že mám deprese a musím se léčit zmíněnými léky. Mě je po nich ale hrozně zle, jsem mnohem podrážděnější a nervoznější a unavenější, pořád se motám a cítím, že bych si měla jít lehnout, ale to nejde! Musím s dětmi fungovat, že?! Máte někdo zkušenosti s depresemi v podobné situaci a s jejím léčením? Ani nevím, zda věřit, jestli mám opravdu depresi, připadá mi, že jsem „jen“ vyčerpaná. Co myslíte, poraďte. Budu vděčná za každý názor. Díky!!! :)

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymní  12.03.13 14:59

Ahojky moc dobře tě chápu… mám podobný problémy…ještě v horším díky sociální fobii odpovím na tyto leky, je to individuální každý to snáší jinak, já osobně nesnesu ten Xanax ale sertralin jsme nezkoušela to zas moje sestřenice a ta si ho moc chválí :) já chci zkusit ten lek také

Anonymní  12.03.13 15:02

Mě tohle přesně dělal Xanax! Dle dr. se prý musí vydržet měsíc…než se to uklidní, ale já teda nevydržela nefungovala jsme po něm vubec motala jsme se a unava tak hrozná že jsem nebyla schopná pomalu nic dělat…nevím jak dlouho to bereš zkusila bych opatrně ubrat ten xanax ale se svolením dr. raději a brala jen ten druhý lek zda se to nezlepší :kytka: držim palečky dej pak sem vědět ju

jan.ny17
Závislačka 4263 příspěvků 12.03.13 15:42

Zkus prestat brat xanax jestli se to zlepsi(Sertralin ma totiz nastup ucinku az cca po 4 tydnech, kdezto xanax okamzity). Pokud ne, vysad sertralin a jdi za doktorkou, ze ti to nedela dobre. Musi najit i jinou alternativu.
Pokud jsi unavena, zkus proteinove napoje, docela umi nakopnout, popripade v lekarne Supradyn - ten mam vyzkouseny, kdyz jsem fakt grogy.

jariška
Stálice 68 příspěvků 12.03.13 20:17

Díky moc! Beru to dnes 3.den a fakt se to nedá. Kdybych si mohla někam na týden zalézt a v klídku si tu „jízdu“ z těch bobulí užívat, tak by to i šlo, ale takhle, když musím být v provozu s dětmi to nejde! Dr už jsem volala, že je mi blbě, tak řekla, ať to už nezobu, že za týden na kontrole mi dá něco jiného, ale už teď se děsím, jestli není lepší zkusit se nějak nabudit k lepšímu stavu jinak:Zkusím ten Supradyn, díky za tip jan. ny17!Mějte se a díky!!!

jan.ny17
Závislačka 4263 příspěvků 19.03.13 22:08

@jariška Tak co, je lip?

jariška
Stálice 68 příspěvků 21.03.13 13:30

@jan.ny17 ahojky!!!Je líp, děkuji za optání. Léky neberu vůbec, s dr. jsem domluvená na časté kontroly, ale zatím musím říct, že všichni, jakoby tušili, že melu z posledního, moc mi pomáhají. Tchán mi obden uvaří, babi vyzvedává malou ze školky, mladší dcerka začala líp spát…no prostě zvrat k lepšímu! Díky všem za podporu a přeju pevné nervy a zdraví!!! :) :mavam:

nell12  17.11.13 18:23

Jsem třetí týden na helexu a je mi děsně. furt jsem celá roztřesená. V pondělí jdu poprvé k psychiatričce…mám strach i z toho, že mi dá nějaké AD…že už to prostě nebudu Já:-(

Reklama

lena24
Nováček 4 příspěvky 07.12.17 12:44
deprese

Ahoj holky, uz jsem tu dlouho nebyla. Docela mi bylo fajn, ted se mi znovu vratila deprese.Asi je to i tim, ze se blizi Vanoce.Byla jsem u obvodni dr…dala mi Sertralin..50mg…je mi mizerne opet, bez nalady, bez energie…deti pryc z domu a s tim se nemuzu srovnat.Mate nektera zkusenost se Sertralinem…me totiz po vsech AD je blbe a
nesnesu se brat.

Anonymní  07.12.17 12:57

Prosím zachovat anonym.

U mě to byl dlouho sertralin 50 mg, ale moc nefungoval. Potom se přešlo na silnější variantu 100 mg, ale bez výsledku. Teď beru Venlafaxin 150mg a ten už asi lehce zabírá. Ono ani na mě to moc nemá vliv mi přijde. Ale jestli máš pocit, že todle nedělá nic, tak si nech předepsat jiný. Na každýho funguje něco jinýho. Je zbytečný se tím ládovat, když to nemá výsledek.

Anonymní  07.12.17 12:59

Jinak eště jak dlouho to bereš? Antidepresiva začnou fungovat třeba až po měsíci

Ou
Závislačka 3934 příspěvků 07.12.17 13:34

Pokud tyto problémy máte opakovaně, tak to neřešte s praktickým lékařem, ale nadjěte si psychiatra.

Při náběhu lékůý typu steralin se trošku zhoršují příznaky a nebo může být člověku blbě od žaludku - ale to znamená, že lék dělá to co má. Pokud je lék účinný na něco závažného, tak prostě má vedlejší účinky. Bez vedlejších účinků je jedině placebo.

Ale především vstupte někam do psychoterapie, abyste porozuměla těm dlouhodobým vzorcům chováná a prožívání, které vás vždy opakovaně dovedou do stejného stavu, v jakém jste ted. To vás léky nenaučí, léky jen utlumí nejhorší stavy, ale žádné pochopení, natož sílu situaci měnit, abyste se do ní znovu a znovu nedostávala prostě neumí - od toho je psychoterapie.

třeba v téhle knížce je to pěkně vysvětelné jak to funguje a je tam i spousta užitečných rad které můžete zkusit před tím, než najdete odvahu vstoupit do psychoterapie.

https://www.kosmas.cz/…-ji-zvladat/

lena24
Nováček 4 příspěvky 07.12.17 14:08
deprese

AD neuzivam uz nekolik let, branim se tomu, protoze je mi ze vsech AD vzdy spatne.

Iustitia omnibus
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 07.12.17 15:12

Beru skoro půl roku Sertralin Actavis, malou dávku. Mírná úleva po cca 14 dnech. Velká po cca dvou měsících.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Klára Marušincová přirovnává situaci rodičů k výběru čokolády. "Dříve byly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šikanovaného kluka se zastaly celebrity Bieber, Perry i Beckhamová

Maminka školáka Keatona Jonese z amerického města Knoxville ve státě... číst dále >

Vánoční večírek bez ostudy. Co si obléci a na co raději zapomenout

Málokterá firma si nechá ujít příležitost připravit pro své zaměstnance či... číst dále >

Reklama