Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj Maminky. Má tu některá dobrou zkušenost s vysazením tablet Xonvea 20/20 mg?
Nebo jakým způsobem jste je přestaly užívat a nevrátily se nevolnosti?
Díky za odpovědi ![]()
Postupně jsem prodlužovala interval mezi braním tablet až už mi bylo dobře a nepotřebovala jsem je vůbec. Nicméně se mi podařilo vysadit až zhruba ve 25. týdnu.
Ahoj, musela jsem vysazovat postupně. Nevolnosti jsem měla první i druhý trimestr. Prášek jsem později užívala obden a když bylo potřeba vzala jsem si ho i v den, kdy jsem chtěla vynechat…někdy se to fakt nedalo
Aktuálně jsem v 8. měsíci a vyloženě nevolnosti už naštěstí nemám, ale občas mám malinko žaludek na vodě. Prášek si beru jen, když někam jdu/jedu pro jistotu ať mi není blbě. ![]()
Děkuji za reakce 🙂 jsem začínám 15tt a konečně se cítím trochu lépe (téměř nezvracím, přestává mi vše smrdět, atd..
). Nicméně ještě si netroufám dávku ponížit. Nevím, kdy si na to troufnu.. ![]()
Vysadila jsem vlastně až s porodem, ze dne na den mi bylo dobře, dřív jsem neměla moc odvahu, asi 14 dní před porodem jsem je brala ob den, ale nebylo mi stoprocentně🤔 v prvním těhotenství mi bylo špatně až do porodu, tak jsem si říkala, že i kdyby to bylo už jenom jako placebo, tak že mi to za to stojí, stejně mi nebylo úplně nejlíp ani s nimi a jídlo jsem si musela hlídat, ale mnohem lepší jak poprvé to bylo🤔
Já jsem zkoušela hned po prvním balení skončit, ale absolutně to nešlo - okamžitě 2 dny zvracení všeho i vody. S práškama potom ok… teď jsem zkoušela vynechat 1 den a opět k večeru už to nešlo ![]()
@MalkovaAni píše: Více
Je dobře, že chceš vysazovat postupně. Já jsem je začala brát bez toho, aniž bych věděla, že se potom mají takhle vysazovat po částech, přestala jsem je brát ze dne na den s myšlenkou, že už je určitě potřebovat nebudu a bude to fajn, byla jsem myslím 14/15tt. To, co přišlo potom, to byl extrém. Začala jsem zvracet i 6× denně a už hned v ten den, co jsem prášky vysadila. Katastrofa. Takže jsem takový odstrašující případ, stejnou chybu bych už podruhé neudělala. Na tyhle nevolnosti mi už potom pomohl akorát obyčejný Antimetil. ![]()