Z čeho máte deprese?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 09:05
Z čeho máte deprese?

Ahoj. Já mám deprese z nedostatku sociálních kontaktů. Nemám téměř žádné kamarádky a z reakcí okolí mám spíše pocit nezájmu i přesto, že se snažím být vstřícná..Jsem na mateřské už 6 rokem. Deprese se znásobuje, když si uvědomím, že díky své neschopnosti-navázat přátelství, ochuzuju o sociální kontakty i své děti. Z čeho máte deprese vy? Myslím tím ale opravdovou diagnózu, ne „depku“.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 09:26

Mám endogenní depresi, tedy bez zjevné příčiny. Prostě porouchaná chemie v mozku. Někdy je mi líp, někdy hůř. Žádná antidepresiva my nikdy nezabrala. A hodně mi to zhoršují hormonální výkyvy. :?

Gerberka
Závislačka 3237 příspěvků 15.10.14 09:28

Ahoj,
Jen se zeptám – jakou máš situaci v rodině?? Máš rodiče + rodiče manžela – stýkáte se s nimi? Mají tvoje děti k nim vztah jako k dědovi a babičce? Slavíte společně se širší rodinou narozeniny, vánoce, svátky, setkáváte se v létě např. na zahradě apod.? A co sourozenci a jejich děti? Jste v kontaktu, stýkáte se, že tvoje děti si pohraji s bratranci, sestřenicemi apod…??

Já mám totiž to stejné cos popsala (nedostatek sociálních kontaktů) + ještě navíc k tomu to, že nemáme prakticky vůbec žádné příbuzné, s nikým se nesetkáváme, moji kluci neznají tím pádem nic z toho, co je běžné v „normálních“ rodinách, neznají svoje vrstevníky z řad rodinných příslušníků atd…moji maminku už nemám a jejím odchodem se totiž rozpadlo i to „málo“, co se týkalo rodiny….

Ale neřekla bych, že z tohoto mám nějaké opravdové deprese – jak ty myslíš, že už je to diagnoza. Spíš je mi hrozně líto, protože mám čisté svědomí v tom, že ke každému a vždy přistupuju vstřícně, otevřeně, jsem dost povaha, že „bych se rozdala“ a setkávám se s odmítnutím – zejména ve vlastní rodině…

U tebe to bude hodně dělat to, že seš doma šestým rokem a nechodíš do práce. Já do práce chodím, sociální kontakty se snažím vynahrazovat si tam, máme díkybohu dobrý kolektiv a můžu říct, že do práce chodím ráda a takříkajíc „si odpočinout“ ;)
:palec:

SarkaNovo
Závislačka 3585 příspěvků 15.10.14 09:47
@Anonymní píše:
Ahoj. Já mám deprese z nedostatku sociálních kontaktů. Nemám téměř žádné kamarádky a z reakcí okolí mám spíše pocit nezájmu i přesto, že se snažím být vstřícná..Jsem na mateřské už 6 rokem. Deprese se znásobuje, když si uvědomím, že díky své neschopnosti-navázat přátelství, ochuzuju o sociální kontakty i své děti. Z čeho máte deprese vy? Myslím tím ale opravdovou diagnózu, ne „depku“.

Ahoj, chápu Tě :hug: A děti chodí do školky? Tam určitě kamarády mají, tak je o nic neochuzuješ neboj.Moje mamka se nikdy s nikým nekamarádila, protože jsme se do města přestěhovali (do Jižních Čech ze severních Čech)když mi byly 2 roky a kamarádství nikdy s nikým nenavázala, nikoho tu neznala a ani nepoznala a já si našla kamarády ve školce a pak ve škole.
A odkud jsi, jestli se mohu zeptat? ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 09:48

Ahoj já mám maniodepresivní psychozu, spouštěč není, objeví se samo od sebe.. :roll: :zed: někdy je to horší jindy hodně špatný. zvlášť když se k tomu připojí moje sociální fobie. sem v obchodním centru a najednou mě oblije horko, nemůžu se zorientovat, nával paniky a někdy to vede až ke kolabsovým stavům… ale bojuju ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 10:15

Gerberko, tvůj příspěvek mě povzbudil, děkuji…To, co tě potkalo, jsem četla v nějaké diskusi už dřív a chci ti vyjádřit svůj obdiv, za to, jak vše zvládáš…Ano rodina vcelku funguje-babičky, dědečkové, sestřenice, bratranci atd. Spíše se obávám, že se povahy rodičů a s tím nějaké to životní nastavení dědí, nebo snad odkoukává a nerada bych, aby děti šly v tomto směru v mých šlépějích.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 10:23

@SarkaNovo Děkuji za podporu a povzbuzení. :kytka: Jsem z jihomoravské­ho kraje.

SarkaNovo
Závislačka 3585 příspěvků 15.10.14 10:28
@Anonymní píše:
@SarkaNovo Děkuji za podporu a povzbuzení. :kytka: Jsem z jihomoravského kraje.
Škoda, že tak daleko. Kamarádku bych tady taky uvítala :kytka:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 10:31
@Anonymní píše:
Mám endogenní depresi, tedy bez zjevné příčiny. Prostě porouchaná chemie v mozku. Někdy je mi líp, někdy hůř. Žádná antidepresiva my nikdy nezabrala. A hodně mi to zhoršují hormonální výkyvy. :?

To musí být těžké, zvládat to bez léků. Hormony mi taky dávaly zabrat ať už v lécích nebo třeba v těhotenství…

Veverunka27
Nováček 2 příspěvky 24.07.18 18:30
@Anonymní píše:
.

Ha ha jsem na materske rok mam depku, nemam delat zadne kamarady, penize stoji za prd nekdy bych Se na to vse vykaslala.nesnasim svuj zivot

Příspěvek upraven 24.07.18 v 18:33

Veverunka27
Nováček 2 příspěvky 24.07.18 18:31
@Anonymní píše:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.18 19:36

Váhala jsem, zda mám psát, ale třeba mi pomůže se jen vypsat.......
Depka? syndrom vyhoření? únavový syndrom? jak začít…
Chodím do práce-s odporem. Celý den jsem unavená. Nejhorší je, že pracuju s lidma, to znamená-tvářit se mile, usmívat se na ně, což mě vysiluje. Přijdu domů, vyřízená a nemám sílu něco dělat…Kamarádku mám??, jednu, ale nemám sílu za ní jít. Nikam nechodím. Z práce rovnou domů. žádné koníčky, zájmy, prostě nikam nechodím, opravdu nikoho nepotkávám…a hlavně ani nechci.
Ráno se probouzím unavená, třese se mi tělo, s pocitem, že teď bych si potřebovala jít lehnout. Bolí mi celé tělo…Teď taky, třese se mi celé tělo, jsem unavená, je mi na zvracení, bolí mi hlava…
Občas si říkám, že kdybych nebyla, že by se nic nestalo. Postrádám smysl svého života. Děti jsou dospělé, mám hodného muže, ale svými pocity ho nechci zatěžovat.
Jsem unavená sama ze sebe :,(
Na náběrech jsem byla před pár měsíci a vše ok.
Promiťe, že jsem se vtírla, ale potřebuju se vypsat…
Prosím anonym nebo smazat. Nikdo nemusí vědět, jak se cítím…

Emimin7
Echt Kelišová 9429 příspěvků 24.07.18 19:42
@Anonymní píše:
Váhala jsem, zda mám psát, ale třeba mi pomůže se jen vypsat.......
Depka? syndrom vyhoření? únavový syndrom? jak začít…
Chodím do práce-s odporem. Celý den jsem unavená. Nejhorší je, že pracuju s lidma, to znamená-tvářit se mile, usmívat se na ně, což mě vysiluje. Přijdu domů, vyřízená a nemám sílu něco dělat…Kamarádku mám??, jednu, ale nemám sílu za ní jít. Nikam nechodím. Z práce rovnou domů. žádné koníčky, zájmy, prostě nikam nechodím, opravdu nikoho nepotkávám…a hlavně ani nechci.
Ráno se probouzím unavená, třese se mi tělo, s pocitem, že teď bych si potřebovala jít lehnout. Bolí mi celé tělo…Teď taky, třese se mi celé tělo, jsem unavená, je mi na zvracení, bolí mi hlava…
Občas si říkám, že kdybych nebyla, že by se nic nestalo. Postrádám smysl svého života. Děti jsou dospělé, mám hodného muže, ale svými pocity ho nechci zatěžovat.
Jsem unavená sama ze sebe :,(
Na náběrech jsem byla před pár měsíci a vše ok.
Promiťe, že jsem se vtírla, ale potřebuju se vypsat…
Prosím anonym nebo smazat. Nikdo nemusí vědět, jak se cítím…

Duvod nemusi byt zdravotni. Pokud ani jiny zjevny duvod k depresim neni, mas to mozna jen od prirody. Nechces se nechat zalecit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.18 20:00

Emimin7 Nebývala jsem taková… Byly doby, kdy jsem se s kamarádkou vídala každý den, měla koníčky, zájmy…
Pak se staly určité věci (nechci rozebírat), které mi vzaly dost sil a optimismu… Díky nim jsem pochopila, jak se člověk může zbláznit..
O zaléčení jsem přemýšlela, ale nechci. Musela bych někomu vysvětlovat svoje pocity atd. a to nechci. Nechci nikoho pouštět do své hlavy-jesli mi rozumíš…
Jen jsem tady využila příležitost se vypsat.

Emimin7
Echt Kelišová 9429 příspěvků 24.07.18 20:25
@Anonymní píše:
Emimin7 Nebývala jsem taková… Byly doby, kdy jsem se s kamarádkou vídala každý den, měla koníčky, zájmy…
Pak se staly určité věci (nechci rozebírat), které mi vzaly dost sil a optimismu… Díky nim jsem pochopila, jak se člověk může zbláznit..
O zaléčení jsem přemýšlela, ale nechci. Musela bych někomu vysvětlovat svoje pocity atd. a to nechci. Nechci nikoho pouštět do své hlavy-jesli mi rozumíš…
Jen jsem tady využila příležitost se vypsat.

Aha, to je skoda. Psychiatr se stejne ale skoro na nic nepta. To jsou tri minuty a jses venku. Tak snad se s tim zvladnes poprat sama. Doporucil bych aspon fyzicke cviceni, to dokaze od deprese dost ulevit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >