Z mateřské do IT

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
18.11.21 11:30

Z mateřské do IT

Krásný den přeji.
Já před mateřskou měla představu jak budu mít spoustu času na osobní rozvoj a hlavně se učit kódovat v Java jazyce.
No a teď mám 3m miminko, které přes den spí jenom v šátku, a chce me mít pořad u sebe (to mi nevadí, vím že to tak má byt).
Ale jsem furt unavená, když mám čas tak myslím jen na vanu a spánek. Což chápu, že to má věčná maminek.

Jsou tady maminky které zvládly se naučit kodovat na mateřské ikdyž před tím neměli žádnou zkušenost?
Jaké kurzy můžete doporučit?
Jak dlouho jste hledali práci?

Predem děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1088
18.11.21 11:38

Jo, tyhle predstavy jsem mela u prvniho taky, neslo to, porad se nosil, nebo jsme behali v kocaru. Ale muzes zkusit kurz udemy.com, je to video skoleni, muzes pauzovat, vracet se, preskakovat dopredu. Java tam je spoustu, ale myslim, ze je to prevazne v AJ. Ted s druhym mam vic casu, vzdelavam se v jinem oboru a taky takhle, nebo pres videa a ruzne odborne clanky. Stiham u toho treba i zehlit a poslouchat prednasku. Jo a s tim udemy, nekdy jsou tam slevy 80%, ale funguje to jen jednou z jedne IP adresy, nebo zarizeni, ted nevim presne, kdyz tam budes klikat vcekrat, tak to zase skoci na tu plnou cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
18.11.21 11:50

@Sallyna děkuji. Podívám se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6281
18.11.21 13:34

@Cizinka25 já teda začala až když byl malému víc než rok, abych mohla docházet prezenčně. Online mi úplně nevyhovuje. Bylo to klasika - Czechitas.
Práci jsem nehledala, ve 2 letech malého jsem se vracela do původní práce na trochu zkrácený úvazek a tam mě hned po 3 týdnech z původně dohodnuté pozice přešoupli na IT, takže jsem si programování užila až dost :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
18.11.21 14:03

@Cizinka25 sice studuji VŠ kombinovaně, teď už dvě děti a práce. Myslím tedy, že základ je stejný. A je to hodně o motivaci.
Buď to chceš hodně a překonáš obtíže, prostě absolutně vystoupis z komfortní zóny a skutečně hodně věcí tomu půjde na úkor. Já už v takto jedu třetí rok. Takže si budeš muset stanovit priority.
Nebo prostě budeš mít důvody proč, jak a nač to nejde. Je to úplně jednoduché.
Asi 1000× už jsem studium chtěla vzdát, ale představa dnešní doby bez pořádného vzdělání (což si myslím, že je i tvá volba) mě znovu ubezpeči, že dělám opravdu dobře. Přestože je to často těžké jako prase a často obětuješ něco, čeho posléze lituješ.
Sama za sebe píšu, že musíš být opravdu přesvědčená, že to chceš. Stojí to peníze, nervy, čas a skutečně i zbytek rodiny je po nějaký čas ochuzen. U nás to tak je určitě, protože neexistuje jiná péče o rodinu než já, nebo manžel. Pokud bys měla i jinou pomoc, může to být lehčí, ale jednoduché to nebude ani tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
19.11.21 15:49

@Trojlístek
No to je další věc. Bohužel většinu věci Které začnu dělat tak nedodělám…třeba VS(nebyl to můj obor). Ja vlastně ani teď nevím co chci, kvůli tomu jsem hodně na sebe naštvaná. Ale říkám si, že s tím musím začít bojovat, a motivace je moje dcera. Chci aby byla na me pyšná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
20.11.21 19:06
@Cizinka25 píše:
@Trojlístek
No to je další věc. Bohužel většinu věci Které začnu dělat tak nedodělám…třeba VS(nebyl to můj obor). Ja vlastně ani teď nevím co chci, kvůli tomu jsem hodně na sebe naštvaná. Ale říkám si, že s tím musím začít bojovat, a motivace je moje dcera. Chci aby byla na me pyšná

Dceři to bude jedno. Musíš chtít hlavně ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat