Jak odbarvit zabarvené prádlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

IIIrca
Povídálka 21 příspěvků 29.01.10 16:23
zabarvené prádlo

pomoooc prosím,hodila jsem do pračky s bílým, tmavou mikinu,mylsela jsem že nebude pouštět bo tam měla bílé pruhy,ale…ted mám věci fialkové a né bílé.Pomůže mi na to ten přípravek na skvrny????Díky

Reakce:

jana_m
Závislačka 4972 příspěvků 29.01.10 16:45

Pokud máš ty věci čistě bílé - teda myslím původně, tak bych koupila bělidlo v prášku, to tu barvu vyžere a zase to bude bílé.. Ale pokud je to bílá s nějakým vzorkem, vyžere to i tu jinou barvu.. :nevim:
Ale přípravek na skvrny na tohle asi nezabere.. :-(

IIIrca
Povídálka 21 příspěvků 29.01.10 16:46

díky,vyzkouším to jsem z toho neštastná

jana_m
Závislačka 4972 příspěvků 29.01.10 17:03

Snad to zabere.. Mě se jednou stalo, že se mi obarvil bílý límeček u červeného trika. Bělidlo zabralo, ale bohužel se mi to rozlilo až za límeček (byla to hodně savá látka) a pod límečkem mi to vyžralo tu červenou a měla jsem tam žlutý flek.. :-( Takže na to pozor, chce to bělit opravdu jen čistě bílé věci, protože je to asi nějaká žiravina, takže to barvy zničí..

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 29.01.10 20:08
jana_m píše:
Pokud máš ty věci čistě bílé - teda myslím původně, tak bych koupila bělidlo v prášku, to tu barvu vyžere a zase to bude bílé.. Ale pokud je to bílá s nějakým vzorkem, vyžere to i tu jinou barvu.. :nevim:
Ale přípravek na skvrny na tohle asi nezabere.. :-(

Pro tento případ - prádlo původně celé bílé - se mi skvěle osvědčila DUHA bělící prášek v bílém obalu :pankac: :mavam:

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 29.01.10 21:45

Dobře vybělí i savo,někdy tam ten vzorek i zůstane.Chce to opatrně zkusit.

ZdenkaX
Povídálka 14 příspěvků 29.01.10 23:20

bělidlo… nebo trochu inspirace a uprav to dále do umělwckého kousku :palec:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 31.01.10 23:48

U nás v drogerce jsem sehnala prášek, který se přímo jmenoval „Prostředek na omylem obarvené prádlo“ nebo tak nějak :roll: Zabral perfektně!!!!!

Vedmedyce
Nováček 2 příspěvky 28.01.15 10:01

Já jsme pro změnu už podruhé dala do pračky s bílým prádlem žlutý ručník, který se má prát na 40 v domnění, že už se na těch 40 stupňů nic nestane a on zase pustil barvu :cert: Byla jsem tak naštvaná, že jsem to v ten moment hodila zpátky do pračky na 60 (samozřejmě bez ručníku :) ) a přidala vrchovatou odměrku Vanishe na barevné. Teď na to koukám, jak se to v pračce převaluje a vypadá, že to krásně pustilo už po pár mácháních. Pokud však prádlo není bavlněné, tak nepomůžou ani odbarvovače. Už jsem zkoušela kdeco.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >