Zabezpečení skla

Radina
29.11.05 23:18

Zabezpečení skla

Dneska mne málem trefil šlak. Naše děti se honily po bytě a starší kluk holčičce přirazil dveře přímo před nosem. No, budiž, byla by boule, ale my máme dveře staré, poděděné celoplošně prosklené a ne jedny,ale hned čtvery v jednom bytě! Při představě jak malá proletí hlavou skrz to sklo, je mi úplně blbě. Jak tohle doma řešíte? Kdysi jsem slyšela o nějaké bezbarvé fólii,která se nalepí přes sklo a ono se pak při nárazu netříští,ale jenom pukne a děcko pak neprolítne skrz. Nevíte o tom něco bližšího než ta skla vymlátím a dám tam překližku??

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18
30.11.05 12:52

Zkus se podívat po bezpečnostních foliích na sklo.Nic jiného mně nenapadá.Ahoj Macek :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
30.11.05 12:52

Zkus se podívat po bezpečnostních foliích na sklo.Nic jiného mně nenapadá.Ahoj Macek :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
2.12.05 14:13

Ahojky.

V některých papírnictvích, určitě v OBI nebo Hornbachu se prodávají samolepící tapety. Jmenují se dc-fix. A kromě imitací dřeva, mramoru se dělají i číré, mlhové nebo s nějakým vzorem.
Manipulace je velice jednoduchá, změříš, střihneš analepíš. Při lepení na sklo, doporučují ho nejprve potřít jarem, aby se zabránilo nežádoucímu zvlnění. Ale pokud jsi šikovná, tak to zvládněš i „na sucho“. Případné vzniklé bublinky se propíchnou špendlíkem.
Mně se tyto tapety moooc líbí a díky nim jsem si „vyspravila“ kuchyň, koupelnu a dokonce i dveře (půlené se sklem).

No a dělají se šířky 45, 60 a 90cm a přibližná cena, pokud si pamatuju byla u té 45cm kolem 60,–/m.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
2.12.05 14:23

našla jsem odkazy:

www.d-c-fix.cz/sortiment

a pod položkou d-c-fix glass - oddíl adhesivní folie 

G.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
2.12.05 14:32

Ahoj GabikaD,

mrkla som sa na tie stranky, tam ale nikde nepisu, ze je to ochrana proti rozsypaniu rozbiteho skla, skor zdoraznuju esteticku funkciu. Mas to nejak vyskusane?

Dik za odpoved.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
2338
2.12.05 14:33

Ahoj Radino,
máme polepené balkonové dveře, protože obě děti to tam vždy táhlo (mladší má právě teď oblíbené období), práce se žaluzií, koukat na balkon. V létě zas bývají dokořán a pořád kolem nich procházejí. Nalepila jsem tam bezpečnostní folii od firmy NEXT ( www.next.cz ). Je to docela drahé, ale u těch samolepících tapet bych se bála, že je rozbité sklo rozřeže a úrazu nezabrání.
Tu folii jsme si tenkrát jen koupili, bez profesionálního nalepení, to by bylo ještě dalších pár set navíc. Nalepené to teda není kdovíjak, není to úplně hračka bez praxe. U těch balkonových dveří mi to bylo jedno.
To mi připomělo, že nám mají měnit okna tak přemýšlím, jestli to už riskneme bez folie :?:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
2.12.05 20:48

Gabika
Mám s tím sice polepené sklo ve dveřích ,ale bohužel a hlavně bohudíky jsem to ještě v praxi neověřila. Takže nakonec možná bude lepší nějaká jiná folie.
Ale za sebe si myslím, že by to mělo stačit, protže se nedá předpokládat, že by se to poraněné dítě ještě v tom skle nějak honilo. :?
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama