Záchvaty z nočníku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 31.03.11 15:13
Záchvaty z nočníku

Holky, naše malá má 20 měsíců, už měsíc do nočníku kaká bez problémů, čůrala taky slušně, na doma bez plíny. Jenže - teď jsme byly v nemocnici kvůli rotavirům a co jsme doma, má z nočníku záchvaty. Cítí, že potřebuje čůrat a křičí :„Čůrat ne, ne, neeee!“Když ní na nočník nasilím dotáhnu, vyčůrá se, ale kroutí se a má záchvat ještě pět munut. Nechci jí takhle nutit, ale přijde mi škoda dávat jí plínu, když už to „umí“.
Myslíte, že je to tou nemocnicí. Už tam začala na všechny úkony na svém těle říkat Ne, ne, neeee! Měl jste někdo něco podobného? Jak rychle to přešlo? Co radíte?
Děkuju za všechny názory!

Reakce:
etosha
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 31.03.11 15:42

Naše mladší začala chodit sama na nočník v cca 21 měsících. Zvládala bez problémů velkou i malou. Po 14 dnech bez jakékoliv zřejmé příčiny (nemoc, změna prostředí, nějaký silný zážitek, aj.) se začala počůrávat a pokakávat. Pořád jsem jí to musela připomínat, ať jde na nočník. Ze začátku se po připomenutí ještě vyčůrala, ale po několika dnech nočníkování úplně bojkotovala, nechtěla si tam sednout ani za nic. Teď má 2 roky a 4 měsíce a jsme stále na plenkách :cert: :cry:. Občas to znovu zkusím, ale vůbec se nechytá, když ji nechám bez plenky, je za chvíli mokrá.
Nechce chodit ani na záchod s redukcí.
Takže nás to zatím nepřešlo :cry:.
Držím palce ať to jde u vás líp. To bude asi jen tou reakcí na nemocnici a určitě se to brzy srovná.

Evick1
Kecalka 209 příspěvků 31.03.11 16:26

ahoj máš šikulku a co zkusit koupit nástavec na záchod? třeba jí můžeš říkat že už je veliká holčička a chodí na ten „velikej“ záchod jako maminka. Já miminko ještě nemám ale známí to moc pomohlo když jí chlapeček začal vysloveně bojkotovat nočník

vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 31.03.11 17:14

Taky si myslím, že když si nechce sednout na nočník a už to uměla, tak byste měly zkusit koupit dětské wc prkýnko a zkoušet chodit na záchod. Třeba si pak zase připomene, že uměla chodit i na nočník a bylo to stejný jako na záchod. Terka taky nočník vzala hopem a třeba kakat chodí od začátku jedině do záchodu. :palec:

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 31.03.11 17:52

taky bych zkusila zachod, mozna si bude pripadat dulezita a nebude s curanim problem.
nebo neni nastydla? ze by ji to palilo

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 31.03.11 19:25

Holky, redukci máme už dlouho. Ze začátku jí to bavilo, ale teď nechce ani to! Taky mě napadlo, jestli jí čůrání nebolí, ale když má plínu, tak řekne taky - čůrat ne, ale tím podle mě myslí, že ne do nočníku a vpohodě se vyčůrá do té plíny…Spíš bude asi vystresovaná z tý nemocnice, dělá scény i s měřením teploty apod.Jen doufám, že se brzy vše vrátí k normálu…

lucie.t
Závislačka 4990 příspěvků 31.03.11 21:10

a co nejak motivovat, po vycurani pochvalit, odmenit, tak aby mela curani spojene s necim hezkym

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 01.04.11 19:46

Všechno má, dává si na nočník samolepky.Když tam sedí a nečůrá, sama říká lepku ne a když se vyčůrá volá prosím lepku :-D Spíš má nějaký blok, nebo co :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >