Začít brát antikoncepci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bííí
Kecalka 274 příspěvků 28.04.19 11:32
Začít brát antikoncepci?

Ahoj zeny,
potrebuji rozhreseni… Mam dve krasne deti a dalsi uz rozhodne nechci. Rozhodla jsem se, ze bych mela zacit uzivat hormonalni antikoncepci, aby to bylo,, pojistene. ". Brala jsem ji pred prvnim tehotenstvim 10let a vse v pohode… Ale najednou mam strach z vedlejsich ucinku, jako tromboza, mrtvice a podobne. Zrejme tim, ze noc googlim a je toho ted vsude plno. Co myslite, je HA opravdu takove svinstvo? Doktor mi predepsal Femoden a probral se mnou, ze ta rizika jsou uplne minimalni, doporucil mi, at si v pripade dlouhe cesty dam 1/4 acylpirinu, popripade kdyby mi snad nekdy zacaly bolesti koncetiny, tak celou tabletku. Nu, trochu me uklidnil, ale ja nevim… V rodine trombofilni mutace nemame, ja mam vysledky take v poradku. Dekuji za Vase nazory :)

Reakce:
Veru1987
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 28.04.19 11:37

Neuvažovala jsi nad tělískem? Já mám čerstvě mirenu a paráda. Menses nemám. Nemusím myslet na braní prášku.

Kotatko03
Echt Kelišová 8558 příspěvků 28.04.19 11:46

HA jsem brala rok, brala jsem ji samozrejme kvuli ochrane, ale take aby se mk srovnal cyklus. Poporodu mam v planu nechat si dat telisko, zda se mi to jako lepsi berze, oproti HA.

berry4
Nadpozemská drbna 28406 příspěvků 28.04.19 11:49

Je. Nehledě na to, že HA je ve vodě, co pijeme, odbourat se totiž čištěním nedá. Takže to má dost vliv na mužskou potenci, nehledě na to, že byt´v rodině trombozami nikdo netrpí, neznamená to, že ji nemůžeš dostat. A nejen ji. Tchyně ji chytla do ruky. Po užívání HA. A další rizika spojená s užíváním se taky mohou týkat i tebe.
Mám už cca 27 let nehormonální tělísko a nikdy s komplikacemi.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 28.04.19 12:09

Mam tri deti a HA beru i kvuli tomu, ze bez ni mam naprosto silenou plet :roll:

P4ja
Echt Kelišová 9013 příspěvků 28.04.19 12:27

Já si po dětech koupím lady comp. Žádnou chemii nechci. V plodných dnech budeme používat kondom a případně Pharmatex.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 28.04.19 12:40

Řekni muži, ať podstoupí vasektomii. Když nechceš brát antikoncepci.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2080 příspěvků 28.04.19 12:48

Nebrala bych. Já měla po prvním dítěti mirenu, je bezpečná (mám za sebou zánět žil právě z AK před 15 lety). Po druhém budeme kombinovat spermicidni gel a prerusovanou souloz. Než se cpát hormonama.

Ennny
Závislačka 3530 příspěvků 28.04.19 13:10

Mám nehormonální tělísko a hormony už nechci ani vidět udělali mi v těle takovouw paseku že se z toho ještě dlouho budu vzpamatovavat :(

pocker
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 28.04.19 13:39

Já momentálně neberu nic, protože ještě kojím, prášky jsou svinstvo, brala jsem je před dětmi asi 10 let s přestávkama. Až ukončím kojení taky nevím, zda jít do tělíska nebo zase do pilulek.. :think:

Bííí
Kecalka 274 příspěvků 28.04.19 14:36

Holky dekuji moc. Tak jsem rozhodnuta, ze zadne pilulky brat nebudu, dekuji za reakce. Nemluve o tom, ze hormonalni antina fungovala u me skvele - zadna chut na sex. :roll:

Váš příspěvek
Reklama