Začít se učit na přijímačky?

Anonymní
20.5.21 07:42

Začít se učit na přijímačky?

Dobrý den, chodím do 8.třídy a přemýšlím zda se mám učit na přijímačky na střední už takhle s předstihem? Vysvědčení mám ok tak na půl právě.. Je to vhodné už teď? PS. Budu odpovídat až přijdu domů ze školy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15090
20.5.21 07:56

Mám dceru ve stejném ročníku a už se pár měsíců učí. Procvičuje si navíc češtinu i matiku, teď začne dělat i testy cermatu, zaplatila jsem jí i on-line testy nanečisto. Záleží také na tom, na jakou školu se chceš dostat. Jiné požadavky a konkurence jsou na gymnáziu a jiné na učilišti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15914
20.5.21 08:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, chodím do 8.třídy a přemýšlím zda se mám učit na přijímačky na střední už takhle s předstihem? Vysvědčení mám ok tak na půl právě.. Je to vhodné už teď? PS. Budu odpovídat až přijdu domů ze školy.

Zatim staci, kdyz si vyzkousis testy z letoska a predchozich let. Na strankach cermatu je jich hodne. Na nich uvidis, jak na tom jsi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6440
20.5.21 08:18

Klidně můžeš začít. Ničemu tím neuškodíš. Jen si dej pozor, abys to neupřednostňovala před tím, co zrovna budete probírat ve škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
20.5.21 08:40

Jsem starý dědek a přijímačky na střední jsem dělal v roce 1968, nijak zvlášť jsem se nepřipravoval a podle mne tam nebylo nic navíc než jsme se učili na základní. Tedy stačilo se učit „normálně“ na základní, je to dnes jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
20.5.21 08:54
@Luboš P píše:
Jsem starý dědek a přijímačky na střední jsem dělal v roce 1968, nijak zvlášť jsem se nepřipravoval a podle mne tam nebylo nic navíc než jsme se učili na základní. Tedy stačilo se učit „normálně“ na základní, je to dnes jinak?

Ano, dnes je to jinak, nez za krale Klacka ;) kdo chce na prestizni skolu, musi maknout ;)

Ja bych procvicovala, jakmile by na me prisla chut. Po prazdninach uz by to chtelo systematicky pristup :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
20.5.21 09:19

Když začneš dřív, tak nemusíš jet tak intenzivně. Mně vždycky vyhovovalo začít dřív, ale pomalejším tempem. Neměla jsem pocit, že mě tlačí čas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
20.5.21 09:20
@FlorenceF Jenkins píše:
Ano, dnes je to jinak, nez za krale Klacka ;) kdo chce na prestizni skolu, musi maknout ;)Ja bych procvicovala, jakmile by na me prisla chut. Po prazdninach uz by to chtelo systematicky pristup :mavam:

Takže konkrétně v matematice musí být na přijímačky větší znalosti, než se učí na základní? Čili většina žáků (je snaha, aby většina lidí měla alespoň střední vzdělání) je napřed oproti škole (v matematice se nedá přeskakovat) a ve vyučování se nudí (učí se to, co již umí)? A ten kdo matematiku na základní zvládnul na 1, tak přijímačky neudělá (neumí to, co je navíc)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
20.5.21 09:30

@Luboš P Tak paní mluví o prestižní škole (vyhlášené gymnázium apod.) a v tom má pravdu. Kdo chce na medicínu a být kvalitní lékař, musí být prostě “aktivní typ” od mala. Většina žáků na základní škole nicméně chce na “běžnou školu” a tam samozřejmě stačí to ze základní školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32860
20.5.21 09:33
@Luboš P píše:
Takže konkrétně v matematice musí být na přijímačky větší znalosti, než se učí na základní? Čili většina žáků (je snaha, aby většina lidí měla alespoň střední vzdělání) je napřed oproti škole (v matematice se nedá přeskakovat) a ve vyučování se nudí (učí se to, co již umí)? A ten kdo matematiku na základní zvládnul na 1, tak přijímačky neudělá (neumí to, co je navíc)?

O to ani tak nejde. Jde o to, že přijímačky jsou proces zprivatizovaný Cermatem. Nejde o všeobecné znalosti, jde o tom, jestli umíš testy Cermatu.

Bez Cermat kurzů jsi ztracený, protože tvoje konkurence tam přijde navrčená právě z nich.

Je to spíš, jako když jsi třeba na VŠ věděl, že každý zkoušející bazŕuje na něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
20.5.21 09:33
@Luboš P píše:

Zalezi na urovni zakladni skoly. Jsou samozrejme žáci, kteri ‚premiove‘ ulohy zvladnou skvele i na miste a v casovem tlaku, ale mnoho deti proste musi maknout a i si na typ uloh, ktere se objevuji v prijimackach, proste zvyknout.

Je to jako s jazykovymi certifikaty. Je proate fajn projit typy uloh, formulace zadani, vedet, jakym zpusobem odpovidat na otazky. U vetsiny (ktera nemela moznost travit cas s rodilymi mluvcimi) proste znalost slovicek a ukoly ze zakladky nestaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2657
20.5.21 10:21

Už si zvykám, že svět je dnes jiný, než za mého mládí a někdy ho jen přijímám, ale nesnažím se ho ve všem pochopit. Vím, že dnešní mladí lidé jsou na tom jazykově lépe, než naše generace, ale matematika je stále stejná a tu, troufám si tvrdit, že jsme uměli stejně. A opravdu si nedokážu představit jak se učit paralelně sám a ve škole. Když budu napřed, pak je taková škola nanic, jinak procvičovat (opakovat) starší látku je důležité u jiných předmětů, ale matematika? Přece, když chci umocňovat, musím umět násobit, takže když ve škole probírám umocňování, tak je hloupost opakovat si násobení. Když se v matematice něco učím, tak to starší nemohu zapomenout a nedokážu si představit, že mě zaskočí nějaký „typ příkladu“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
20.5.21 11:19

Můžeš začít kdykoliv.. Syn na to dost dlabal, ale dostal se na ona obory, teď samou radosti neví, který zvolit… Ono hodně záleží, jak moc ti to jde či nejde.. Mezery se těžko dohání na poslední chvíli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 11:43
@martina.se píše:
Můžeš začít kdykoliv.. Syn na to dost dlabal, ale dostal se na ona obory, teď samou radosti neví, který zvolit… Ono hodně záleží, jak moc ti to jde či nejde.. Mezery se těžko dohání na poslední chvíli

A je reálné ty větší mezery které mám dohnat za rok?

• Citovat
  • Nahlásit
15090
20.5.21 12:12
@Luboš P píše:
Už si zvykám, že svět je dnes jiný, než za mého mládí a někdy ho jen přijímám, ale nesnažím se ho ve všem pochopit. Vím, že dnešní mladí lidé jsou na tom jazykově lépe, než naše generace, ale matematika je stále stejná a tu, troufám si tvrdit, že jsme uměli stejně. A opravdu si nedokážu představit jak se učit paralelně sám a ve škole. Když budu napřed, pak je taková škola nanic, jinak procvičovat (opakovat) starší látku je důležité u jiných předmětů, ale matematika? Přece, když chci umocňovat, musím umět násobit, takže když ve škole probírám umocňování, tak je hloupost opakovat si násobení. Když se v matematice něco učím, tak to starší nemohu zapomenout a nedokážu si představit, že mě zaskočí nějaký „typ příkladu“.

Evidentně jsi vůbec neviděl, jak vypadají testy například z matiky. Při běžné výuce se látka neprocvičí a nezautomatizuje natolik, aby to dítě u přijímaček pod časovým presem zvládlo na pohodu. Navíc dcera je třeba dost trémař, takže tu jistotu z drilu potřebuje. Navíc jsou stávající osmáci dost postiženi online výukou, při které nebyl prostor na detailní procvičení látky. A navíc pro přijetí na prestižní školu, kam třeba chce ona, je konkurence veliká. Vloni se tam třeba hlásilo 600 dětí a brali 90. Letošní čísla ještě nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat