Zalehlé uši/praskání

28.5.21 23:25

Zalehlé uši/ praskání

Ahoj, chtěla bych se zeptat…
Už několik let mám asi zalehlé obě uši. Slyším normálně jen kdykoliv polknu, tak mi v nich praskne, jako kdyby byly zalehle. Dlouho jsem to neresila, protoze mi nekdo rekl ze se to resi jen tim proplachnutim u doktora a toho se celkem bojim. Pred par lety kdyz jsem s tim byla u doktorky, tak mi rekla ze je to pravdepodobne rymou (kterou mam casto, ale momentalne ne) a doporucila mi kapky na nos. Nic se neznenilo a lupe mi v nich furt. Myslite ze ty svicky by pomohly? Nebo zajit k doktorovi a poradit se s nim, pripadne jit na to proplachnuti? Vite co, jestli to jde vyresit bez doktora a ne neprijemne, tak to chci jeste zkusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1251
28.5.21 23:38

Měla jsem to taky. Po čase jsem na jedno ucho neslyšela a bolela mě z toho celá hlava. Šla jsem na propláchnutí a byla to neskutečná úleva. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
29.5.21 04:51

Svíčky určitě ne. Jdi na propláchnutí. Vůbec nic to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5760
29.5.21 06:02

Nejlépe navštívit ORL
Proplachu se taky bojim :) ale dá se to vydržet. Jedna sestra mě drží hlavu, druhá ruce :) ale když zase slyším je ten svět najednou veselejší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3880
29.5.21 06:27

Proplach zvladlo i me petileté dite, neni to nic hrozneho. Az to absolvujes, budes si vycitat, ze jsi to tak dlouho odkladala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5760
29.5.21 06:36
@Elishka1 píše:
Proplach zvladlo i me petileté dite, neni to nic hrozneho. Az to absolvujes, budes si vycitat, ze jsi to tak dlouho odkladala

Je to tak, strach má velké oči, u mě na ORL přímo kukadla👀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
29.5.21 06:58

Pokud máš na mysli ušní svíce, tak určitě ano, hlavně tím nemůžeš nic pokazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5545
29.5.21 07:24

Proplach je fajn, to je spíše ulevující než bolestivé. Neni to nic proč se bát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15116
29.5.21 09:13
@Dalibor7 píše:
Pokud máš na mysli ušní svíce, tak určitě ano, hlavně tím nemůžeš nic pokazit.

No tak to si dovolím nesouhlasit. Pokud je ucho zalehlé z nadprodukce ušního mazu, tak ten se působením tepla z ušní svíce rozpustí, část ho ušní svíce sice vytáhne, ale zbytek v uchu zůstane a po vychladnutí vytvoří dokonalou zátku, která je bytelnější než ta původní - takto mi to vysvětlovalo několik lékařů na ORL. Naopak doporučují olejové spreje na uvolnění ušního mazu, a to i například tři dny předem, než se člověk vypraví na výplach ucha. Jde to pak mnohem snáze, protože tím olejem se maz uvolní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
29.5.21 16:26

Ale jo, pokud je to ucpany, musí se to napřed uvolnit, výplach určitě ano, ale pokud to nepomůže, svíce by mohla pomoct. Mě pomohla po letu letadlem, jo a si uši čistím preventivně každý týden uchošťourem, výplach jsem nikdy nepotřeboval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat