Zálohy dům 100m2

3
26.7.21 13:12

Zálohy dům 100m2

Dobrý den, budeme se stěhovat do rodinného domu o ploše zhruba 100m2, dům je přízemní, podkroví se bude dělat až do budoucna, a mě zajímá kolik nás zhruba vyjde měsíčně záloha. Topení, ohřívání vody a vaření máme plynem, jinak elektřina je klasika, myčka, pračka, sušička, trouba, TV a další klasické věci v domácnosti. Dům není zateplený, ale jsou tam celkem tlusté zdi (asi 50tky) ale je to starší dům, kde proběhla částečná rekonstrukce, nová plastová okna, izolace apod. Tak mě zajímá jestli mi poradíte přibližnou cenu měsíčních záloh na plyn, elektřinu a vodu. Chtěla bych se se vším všudy vlézt do 5.000,– Kč ale opravdu nedokážu odhadnout. :nevim: :nevim: Zatím jsme jen 2 dospělí(děti ještě nemáme)

Příspěvek upraven 26.07.21 v 13:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
224
26.7.21 13:14

3000 elektřina, 500 voda, plyn nemáme 8) jsme tři ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
26.7.21 13:16

A voda co? Jinak teoreticky se můžete do 5 tis vlézt a nebo taky ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404
26.7.21 13:20

My máme dům 160 m2, zálohy máme 2000 plyn, 1500 elektřina, 900 voda. Zatím jsme nikdy nedoplatky neměli. Jsme 4, já jsem s dětmi doma na MD, takže pořád jede nějaký spotřebič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
26.7.21 13:22

@zelfka a také máte ohřev vody na plyn? Četla jsem nějaké starší diskuzní fórum a tam hodně lidí psalo, že doplácely za plyn i klidně 30 tisíc :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
26.7.21 13:35
@Valenka08 píše:
@zelfka a také máte ohřev vody na plyn? Četla jsem nějaké starší diskuzní fórum a tam hodně lidí psalo, že doplácely za plyn i klidně 30 tisíc :zed: :zed:

Ty musíš pochopit jednu základní věc. Že co platí ostatní ti je naprosto k ničemu.

Udělejte si první nástřel a po roce uvidíte a zálohy upravite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6260
26.7.21 13:39
@Valenka08 píše:
@zelfka a také máte ohřev vody na plyn? Četla jsem nějaké starší diskuzní fórum a tam hodně lidí psalo, že doplácely za plyn i klidně 30 tisíc :zed: :zed:

Vždyť už to bylo i v předešlé diskusi. Radši zaplať vic a po roce to uprav, než doplácet desetitisíce. Jestli to mas za 5000 na krev tak je to sakra blbý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 13:49

Prizemni, silne zdi, zatepleny, nova okna, podkrovi v budoucnu, 2 dospeli a 2 deti - platime elektrina 1400,–, plyn 1500,–. U nas je to tak akorat, preplatek nemivame, nedoplatek je v radech stokorun.

• Citovat
  • Nahlásit
404
26.7.21 13:51
@Valenka08 píše:

Ano máme. My máme podlahové vytápění, takže to ohřívá vodu i do toho. Ale jak bylo psané výše, je lepší si nastavit zálohy vyšší a pak snižovat než naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7604
26.7.21 14:21

Máme velký barák, včetně obydleneho podkroví. Jsme čtyři a platím 2000 elektrika, 650 voda, 275satelit, 428 WiFi. Vodu každý rok vrací okolo tisícovky. Troubu mám na elektriku, sporák na plyn. bombu, máme dva bojlery - dvě koupelny. Topime kotlem dřevo+uhlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
26.7.21 14:23

Tohle ti nikdo ale nerekne :roll: Zalezi na tom, v jake nadmořské vysce to je, jestli se tam topi z roku sedm měsíců, nebo čtyři. Jak stary a jak dobry je kotel, jak dobre je udelane topeni, jak stare jsou spotřebiče… Nebylo by nejlepsi zeptat se minulých majitelů, jake zalohy meli? Jo a teda snad u většiny poskytovatelu energii se da online nacvakat budík a vidis, zda ti to vychazi, nebo hrozi nedoplatek a hned tedy upravit zalohy. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20290
26.7.21 14:34

Jinak většina společností už má online účet nebo apku, která dokáže přibližně spočítat, jestli ti zálohy stačí, když průběžně zadavas stav elektroměru. Což je dobré dělat i průběžně.

A samozřejmě počítej s tím, že vám zálohy hlavně na plyn nemusí stačit, pokud se u vás odečítá někdy v zimě nebo na jaře. Protože nebudete mít zklaf z léta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
593
26.7.21 19:30

My máme asi 100 metrů vytápěné plochy topime plynem, zbytek elektřina, (bojler na noční proud) a platíme 1500,– plyn, 1200,– elektřinu a cca 600,– vodu, samozřejmě k tomu jsou další platby, jako popelnice, TV a rozhlasové poplatky, internet, někdo případně satelit. Jsme 4,ale děti malé a vetsinu dne v institucích (pokud nejsou zavřené).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
862
27.7.21 23:04

Barak cca 160m2 dvě patra..plyn 3500 topime plynem vařím na plynu (2 kuchyně) voda 1500 zalohy *2 koupelny napousti se bazén eletrika 1600 barák garáž pergola bazen filtrace jezirko akvárko.

Vetšinou něco málo vracejí..někdy doplatíme.. tohle je těžké odhadnout.

Taky záleží na kraji spotřebiče kolik žerou atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
28.7.21 14:28

Náš dům, novostavba, podobná rozloha, neplatíme nic (voda vlastní, plyn ne), jen elektřinu 1400 tuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat