Zamlklý potrat nebo ne?

30.4.16 19:40

Zamlklý potrat nebo ne ?

Ahoj.Snad mi tady někdo poradíte. V den očekávané MS jsem si dělala těhotenský test. Byly tam //. Byl to pátek. V neděli brzy ráno mě probudilo krvácení. Ani ne silné ale ani ne malé. Fajn, asi jsem potratila říkala jsem si. V pondělí jsem volala svému dr. a on at přijdu. No na UZ nikde nic samozřejmě a že tedy v úterý odebereme hcg. Odpoledne v úterý mi volal že hcg je 300 a mám jet do nemocnice že mi udělají kyretáž. V nemocnici na mě koukali jak na blbce a na středu si mě pozvali opět na odběr hcg a ultrazvuk. Poučili mě o mimoděložním těhotenství.
Středa hcg 364 jednotek, v děloze stále nic. Klesla mi i děložní sliznice za 4mm na 3 mm takže se to ani nemělo kde uchytit a dle doktora se jedná o samovolný potrat. Píchli mi injekci prý aby se to vypudilo samo a v pátek opět kontrola hcg a ultrazvuk. V pátek hcg skoro 700 jednotek a na ultrazvuku váček. Podle doktora provádějícícího ultrazvuk se ale podle nálezu v děloze jedná o zamlklý potrat. Druhý doktor že s ním absolutně nesouhlasí že podle něj jde o prosperující těhotenství, díky tomu že hcg vzrostlo za dva dny dvojnásobně. Takže v pondělí opět hcg a opět ultrazvuk. Mám prý přijít nalačno kdyby náhodou měl pan doktor z ultrazvuku pravdu a šla bych rovnou na kyretáž. Máet někdo takovouto zkušenost? A jak to dopadlo? Ještě dodám že celý ten týden sem pořád krvácela a ne málo. Dnes je to první den kdy jsem přestala. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Gabriela1234
30.4.16 19:46

Holka, uvidíš.. mohla jsi mít později ovulaci a tak je těhotenství mladší. Napiš jak to dopadlo.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
17718
30.4.16 19:57

Pockala bych s kyretazi urcite aspon 14 dni jeste. Tehotenstvi muze byt mladsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
30.4.16 20:04

Ať je to jak chce, tak kyretáž je fakt blbost v tomhle úplném začátku. Pokud je to zamlklé, tak to odejde do pár dní samo. Je úplně zbytečné jít na kyretáž, kde riskuješ poškození sliznice a dělohy a navíc další snažení se tím oddálí. Fakt nechápu, proč ty doktoři ženou na revizi, takhle brzo :zed:. Na kyretáž je času dost.

Hlavně je fakt brzo, můžeš počkat klidně týden a pak už to bude jasné.

Stalo se mi něco podobného, měla jsem MS, ale hcg rostlo. Pořád jsem ale špinila a krvácela a do pár dní přišla MS znovu a potratila jsem. Na kyretáž by mě nikdo nedostal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
30.4.16 20:13

@AnastazieB no v tomto případě bych počkala jelikož se doktoři neshodli, ale není pravda, že je to zbytečné a odejde samo. Moje teta měla ZT. V pátek na UTZ ji řekl doktor, že miminko umřelo ať přijde v pondělí. V neděli začala krvácet a vezla ji rychlá. Dostala otravu krve a málem umřela. Takže se nedivím, že ti doktoři ženou ženu na potrat. Když umře tak je to jejich zanedbání, že čekali, pokud to žena vyloženě neodmítne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
30.4.16 20:21

@Bonnie7 já jsem měla ZT v 9.tt a přišlo se na to ve 13.tt. Nic mi nebylo, ani jsem nekrvácela, jen jsem trochu začínala špinit. Na kyretáž jsem šla, ale už to bylo fakt dlouho.

Takže neříkám, že je vždycky zbytečná, ale rozhodně je čas. Samozřejmě stát se můžou různé věci, ale to bychom všichni museli být „pro jistotu“ zavření v nemocnici, protože taky můžeš dostat zničehonic infarkt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.4.16 20:22

Stalo se mi něco podobného. hcg rostlo sice ne ukazkově, na utz v 7tt nic, po týdnu váček. doktorka se rozhodla čekat do 9tt, plod se ale neobjevil a hcg začalo klesat.ale to nemusí být tvůj případ. rozhodně bych ale čekala aspoň ty dva týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.4.16 20:33

@Rosalind301 Tak pokud hcg bude v pondělí nízko pak asi není důvod vyčkávat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
30.4.16 20:35

@smillingangell důvod proč vyčkávat je ten, že jakmile ti klesne hcg, tak bys měla dostat MS a tím se všechno samo vyčistí. Kyretáž je velký zásah do dělohy, zkus si o tom něco přečíst. Ale záleží samozřejmě na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.4.16 20:44

@AnastazieB @AnastazieB chápu.enže si fakt už neumím představit zase krvácet. Týden vkuse, ted klid a ted večer zase…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54320
30.4.16 20:51

Tak ono neco jineho je kyretaz v pokrocilejsim tydnu, kdy uz fakt hrozi, ze telo bude embryo tydny drzet a bude hrozit zanet, a neco jineho takhle v pocatku, kdy se hCG pocita maximalne v radu stovek a navic telo se embrya snazi zbavit samo. Ve druhem pripade je kyretaz hodne nasilny zakrok, po kterem navic vetsina doktoru radi odlozit dalsi tehotneni, nez se z nej telo zregeneruje. Jinak zamlklym potratem se vetsinou nazyva - embryo v deloze je, ultrazvukem prokazatelne, ale prestane se vyvijet (kupodivu i pri tom muze hCG tabulkove stoupat).
Vyckala bych do pondeli, uplne beznadejne bych to nevidela, ale i pokud by nedoslo k posunu (i dyz ten utz posun bude za tech par dni minimalni) a hCG nestouplo, dala bych tomu treba tyden, zda to neodejde samo.

Mimochodem, nez mne posilali na kyretaz, tak vyzadovali jednoznacne stanovisko dvou lekaru od dvou ultrazvuku. Ne ze jeden povi tak a druhy onak, tak to radsi ukoncime.

Mam za sebou oboje v teze nemocnici.
Poprve uz vyssi tyden a za 14 dni nulovy posun, potvrzeno dvema lekari a druhy den nastup na kyretaz.
Podruhe uplny zacatek, v deloze nic moc, hCG nic moc, vsem bylo jasne, ze je to konec, ale vzhledem k velmi ranemu tehotenstvi to nechali v klidu prirozene odkrvacet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
1.5.16 17:43

Ahoj holky, omlouvam se ze jsem se sem vetrela, ale chtela bych poradit.mela jsem pozitivni testy,5dni zpozdeni a dnes jsem dostala ms.mam zitra zavolat dr nebo tam dojed jestli to byl potrat a odeslo vse jak melo nebo to nechat kdyz je to takhle na zacatku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
1.5.16 19:02

Pokud jsi dnes dostala MS, tak bych tam zítra nejezdila (pokud máš první dny MS silnější). Pokud chceš mít jistotu, že všechno odešlo, tak tam můžeš jít po MS. Ale já jsem tam třeba nešla vůbec, myslím, že je všechno vpořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
1.5.16 19:02
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54320
1.5.16 20:58

@Niikaa pokud to bude regulerni MS, udelala bych par dni po jejim skonceni test a pokud by byl negativni, doktora bych neresila - pro klid duse tam muzes cinknout, jestli te budou chtit videt. Pokud by byla MS nejak jina, slabsi… nebo by byl test i po ni pozitivni, sjela bych tam a nechala si zkontrolovat delohu a hCG.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat