Zánět a ATB v těhotenství

Anonymní
16.9.20 20:45

Zánět a ATB v tehotenstvi

Ahojky holky… Vím je tu toho mraky ale potřebuji asi trošku uklidnit… Mám zánět v zubů snad celé těhotenství… Má zubarka nebyla schopna mi ho vyléčit… Došlo to tak daleko že jídlo už jsem musela doslova zuzlat zkousnout už nemůžu vůbec… Jsem v 30tt těhotenství a dnes mi dr napsala ATB na ten zánět… Mám takový strach o to miminko… Ani ne tak kvůli antibiotikum hlavně kvůli tomu zánětu který se ne a ne vyléčit :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60376
16.9.20 20:49
@Anonymní píše:
Ahojky holky… Vím je tu toho mraky ale potřebuji asi trošku uklidnit… Mám zánět v zubů snad celé těhotenství… Má zubarka nebyla schopna mi ho vyléčit… Došlo to tak daleko že jídlo už jsem musela doslova zuzlat zkousnout už nemůžu vůbec… Jsem v 30tt těhotenství a dnes mi dr napsala ATB na ten zánět… Mám takový strach o to miminko… Ani ne tak kvůli antibiotikum hlavně kvůli tomu zánětu který se ne a ne vyléčit :(

Tak zobej pilule.. Určitě to dali něco, co mimcu neublíží.. O mrne se neboj, bys musela mít celkovou sepsi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5166
16.9.20 21:25

Kde přesně je zánět? Nebylo by lepší zub vytrhnout? Jestli je tam někde absces, tak ten se ATB zvládá jen velice obtížně (i zánět v zubu jako takový - ATB tam pronikají hůře).

Co jste dostala za ATB?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 09:53

@Doctus dostala jsem augmentin… Zubarka říkala že ten zub je nejlepší vytrhnout ale že teď ne až se to preleci antibiotiky že bych nevydržela tu bolest… Já jen že ten zub mám špatný snad od začátku těhotenství a až teď mi dávají antibiotika… Tak snad ten zánět nějak doposud neohrozí miminko s toho mám strach i když vše na kontrolách je v pořádku ale i tak do toho ty antibiotika achjo

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 09:55

@martina.prave že nemůžou ani ten rentgen udělat aby věděli co a jak kde ten zánět mám.. Zubarka několikrát cistila a nic nepomohlo říkala že tam i hůře vydi.. Bo je to sedmička dole… tak půjde po převlečení antibiotiky vytrhnout..

• Citovat
  • Nahlásit
5166
17.9.20 16:22
@Anonymní píše:
@Doctus dostala jsem augmentin… Zubarka říkala že ten zub je nejlepší vytrhnout ale že teď ne až se to preleci antibiotiky že bych nevydržela tu bolest… Já jen že ten zub mám špatný snad od začátku těhotenství a až teď mi dávají antibiotika… Tak snad ten zánět nějak doposud neohrozí miminko s toho mám strach i když vše na kontrolách je v pořádku ale i tak do toho ty antibiotika achjo

Myslím si, že ten zánět vám dělá větší bolest než samotná extrakce zubu. V lokální anestezii a třeba i pod clonou Paralenu by bylo lepší zub vytrhnout. ATB byste užívala tak jako tak, ale byla by jistota, že infekční materiál je takříkajíc venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama