Zánět ledvin (těhotná 15. týden těhotenství)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vavanda
Povídálka 26 příspěvků 28.01.19 19:56
Pomoc!!Zánět ledvin( těhotná 15tt)

Ahoj holky, už co jsem zjistila ze jsem těhotná, mám jeden problém za druhým - diagnostikovali mi refluxní chorobu jícnu a nasadili dietu + helicid.
Už třetí den mě pali čurani, bolí podbrisek a bolí levá ledvina i když ležím. Měla jsem zánět ledvin hodnekrat, tak jsem si i jistá tím že je to ledvina a ne záda, jak mi dnes ovšem řekla má obvodní. Udělala mi kultivaci moči a prý negativní.. bez bílkoviny i krve a poslala mě domů. Je možné ze bych ten zánět měla a neprokazalo by se to v moči?
Díky za odpověď :( :(

Příspěvek upraven 28.01.19 v 20:02

Reakce:
Uživatel je onlineCeleste97
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 28.01.19 20:00

podle mě jestli máš už takové bolesti mělo by to být průkazné :think: já kolikrát při IMC měla minimální potíže ale už hodně bakterií a krve v moči.. Šla bych za gynekologem, mě vždy říkal že mám chodit za ním, snad ti něco napíše, nebo na pohotovost, zánět není legrace kor v při těhotenství :hug:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20516 příspěvků 28.01.19 20:06

řešila bych to s gynekologem. Zánět v těhotenství není žádná sranda, odpálené ledviny taky ne…
Já kvůli ledvinám v těhotenství skončila ze dne na den na rizikovém ve 30TT, takže bych to nezlehčovala, i když těhotenství proběhlo v pohodě, donosila sem, prostě jako by se nic nestalo, ale pár dní sem si poležela na kapačkách.

Vavanda
Povídálka 26 příspěvků 28.01.19 20:09

Holky.. já mám gynekologa úplně na ho.no a nikdo nepribira nové pacienty a to jsem mu s přítelem už dala 7000 za jeho “služby” v soukromé ordinaci. Ten mi řekne ze když nic nebylo v moci, tak zánět ledvin nemám.. ale přece není možný aby mě ze dne na den spolu s ledvinou začal bolet podbrisek a začalo pálit při čurani :think: :zed:

Janli
Kelišová 7247 příspěvků 28.01.19 20:13

Měla jsem podobný problém. V jedné porodnici úplně zdravá, za pár hodin v druhé porodnici masivní zánět ledvin. Rozhodně bych trvala na kontrolním vyšetření a opakovaných odběrech.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20516 příspěvků 28.01.19 20:18

@Vavanda tak jestli se bojíš, že tě s opakovanými testy pošle do háje, tak mu neříkej, že ti je už dělal obvoďák… :nevim:
Jinak musí být bájo nemoct důvěřovat zrovna gyndaři :?
Mě když se udělalo zle, tak sem letěla rovnou na gynekologicko­porodnickou pohotovost (první pocit byl, že jsou to křížový bolesti, takže sem se vyděsila, abych předčasně nerodila).

Tools
Závislačka 3016 příspěvků 28.01.19 20:19

@Vavanda Mě když bolel podbřišek a v zádech,nastoupila ledvinová kolika,bolesti se stupňovali…Pálení při čůrání jsem neměla,v moči prý také nic…
Musela jsem na pohotovost,na urologii,tam mi pomohli…
Ale to jsem měla já......

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.01.19 20:29

@Vavanda a tu moč posílali i na kultivaci, nebo se dělala jen moč papírkem. Jako zánět močového měchýře bez pozitivní kultivace by byl rarita. Nicméně už jsem viděla moč papírkem negativní a v moči nakonec bakterie vyšly. Zánět ledviny s normálním nálezem moči (negativní kultivace + negativní moč chemicky) být může a to v případě, že dojde obstrukci močovodu. Pak ta ledvina moč vlastně neodvádí a ta moč co vymočíš tedy může být negativní. Zřejmě to je případ o kterém píše @Tools .

Martina98
Povídálka 38 příspěvků 28.01.19 20:52

Pokud gyndař není dobrý, tak bych zjela na urologickou pohotovost nebo gyn. pohotovost (ambulanci) a ty vás na uro odešlou. Chtělo by to spíše uz ledviny od odborníka než papírkovou metodu.

Vavanda
Povídálka 26 příspěvků 28.01.19 20:53

@Lucka1111 jen papírek, spletla jsem se..

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.01.19 21:12

@Vavanda tak to bylo dobré udělat tu kultivaci když máš potíže. Sterilní zkumavku koupíš v lékárně a zítra to dones na gyndu nebo k obvodní. Jistota je jistota. Záněty močových cest v těhotenství jsou blbé. A pokud tě bolí v obl. ledviny tak případně sono ledviny. Nevím jestli to třeba není schopen udělat gynekolog.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >