Zánět močových cest v těhotenství?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
64
6.3.10 11:42

Zánět močových cest?

Ahojky,dneska mě jakoby píchalo tam dole asi to bude močák.Jsem ve 28tt.Ale při čurání mě to nepálí je možný že bych měla zánět močových cest?Máte s tím zkušenost?Včera jsem i pocítila že mě tam mimí kope a bylo to takový nepřijemný :-) K doktorovi jdu ve čtvrtek mám si tam zajít dřív?Nemyslím si že bych někde prochladla celý týden jsem byla doma a ležela v posteli mám střevní chřipku a teď mě i dokonce začiná bolet v krku citím jak mi natyká mandle.Máte i někdo zkušenosti s angínou v těhotenství?Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
karamelína
6.3.10 11:50

ahojky,
já měla chronický záněty močových cest a bylo to fakt peklo. Jestli tě tam píchá, může to být jak z těhu tak i od toho zánětu. A pokud máš střevní chřipku, je možný, že se ti to lehce zaneslo i tam… Ale pokud tě to při čurání nepálí, zatím bych preventivně zvýšila přísun tekutin, koupila si brusinky nebo šťávu (ty jsou výborný) a opravdu dbala na důkladné vyprázdnění měchýře, opravdu až do poslední kapky. Zní to možná ujetě, ale jakmile se úplně nevyprázdníš, bakterie se rychleji množí.
Jinak angínu jsem měla jen jednou v životě, tak to neporadím…
Přeji brzké uzdravení :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6.3.10 12:38

Ahoj měla jsem asi v 5 měsíci těžkou angínu. Jediné co sem mohla byl sirup a kloktání teplou vodu s rozpuštěnou solý. Na močák doporučuji Uroval Manosa, může se užívat i v těhotenství- jen ne v prvním trimestru!!! Snad jsem trochu pomohla. Ten Uroval stojí 440,–, ale fakt zabírá!!! Vyléčil a zbavil mě chronického zánětu močových cest!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13675
6.3.10 12:42

Já jsem měla zánět ledvin,taky v sedmém měsíci,hrůza,pak našli kamínky,měla jsem to už před těhu,ale v těhu asi pět!!!měla jsem antibiotika,Augmentin myslím,určitě jdi hned k doktorovi,vynadal mi,že jsem čekala na pálení při močení,taky mě nepálilo!Fakt to nepodceňuj!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6243
6.3.10 13:27

Ahoj, já tam měla občas píchání cca v 3 trimestru. Byla jsem s tím na gynekologii a vše bylo v pořádku, žádný zánět jsem neměla. Prý se to stává, jak se děloha roztahuje. Navíc jsem měla mimčo otočené nožičkami dolů, tak mě tam i pěkně kopalo…

Nicméně bych s tím k doktorovi šla, ať máš jistotu, že to nic není a pokud tam něco bude, tak se to hned začne léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
16.8.11 12:12

ja měla anginu v těhu a lečila jsem se penicilinem,ten se vtěhotenství muže,aspon tak mi to řikala doktorka.A stim pichanim v břiše bych si určitě pro jistotu zašla k doktorce třeba to nic nebude ale at maš jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
24.9.19 14:39

Brusinky a Blockurima v těhotenství?

Zdravím, dneska mě bohužel začalo bolet v podbřišku a takový nepříjemný tlak, když jsem šla na „malou“. Trpěla jsem dříve na záněty močových cest a už to poznám :( Chtěla bych předejít braní atb, jsem v 6tt. Dívala jsem se na internetu co mohu a našla jsem že pomáhá D-manóza a brusinky. Proto jsem si na stránkách lékárny našla léky Blockurima (D-manóza) a MEGA brusinky od SWISS (vím, že by bylo lepší jíst třeba sušené, ale tak hrozně moc mi nechutnají :( ), kde u obojího píšou, že je vhodné i pro těhotné ženy. Myslíte, že tomu můžu věřit? Máte s tím někdo zkušenosti? Předem moc děkuji za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21100
24.9.19 14:43

@TeryK7 Já bych se toho nebála. Jen otázka je, jak se to rozjede. Protože někdy už nic jiného než atb nepomůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.19 14:47

Blokurimu jsem pila preventivně celé tehu na doporučení gyn je to v podstatě cukr…

• Citovat
  • Nahlásit
26710
24.9.19 15:17

Předně bych zašla k lékaři. V těhotenství se velmi rychle může zánět močových cest z vrhnout v zánět ledvin a toho se pak do konce těhu nezbavíš. Radši neblbnout a vzít antibiotika hned, než se trápit osm měsíců. A věř mi, že zánět ledvin v těhotenství je peklo. Prošla jsem si tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
24.9.19 15:44
@Janli píše:
Předně bych zašla k lékaři. V těhotenství se velmi rychle může zánět močových cest z vrhnout v zánět ledvin a toho se pak do konce těhu nezbavíš. Radši neblbnout a vzít antibiotika hned, než se trápit osm měsíců. A věř mi, že zánět ledvin v těhotenství je peklo. Prošla jsem si tím.

Já jdu právě za týden ke své doktorce, tak to chci zkusit nejdříve takhle a až příští týden to řešit s doktorkou. Musím říct, žes mě teď trochu vydědila. Není to ale zatím tak, že by mě to bolelo pořád, včera jsem to cítila dvakrát a dneska zatím jednou, tak když začnu dnes brát ty brusinky a D-manózu, tak by to třeba ještě mohlo ustoupit. Ale jakmile by se to začalo zhoršovat, určitě si tam zajdu hned. Moc děkuji, vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být nakonec až takhle špatný. Každopádně i kdyby ty brusinky zabraly, tak doktorce to řeknu tak či tak, aby alespoň udělala vyšetření, abychom měli jistotu, že je to v pořádku :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.11.19 10:36

U malé jsem na to trpěla často, měla jsem často antibiotika a 3× jsem skončila v nemocnici s akutním zánětem močového měchýře a infekcí ledvin… Po porodu se to zlepšilo a už netrpim na to tak často jak u malé ☺️☺️ :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat