zanet mocovych cest nebo to je jiny problem?

Anonymni
1.1.09 23:35

zanet mocovych cest nebo to je jiny problem?

Ahoj,

chtela bych se zeptat, jestli mi nekdo muzete aspon teoreticky poradit (12. jdu k doktorovi, tak snad budu vedet vic pak, ale i tak se chci zeptat). Zhruba od zacatku ledna mam velmi casto nutkani jit na malou. Kdyz se mi chce, tak se mi vazne CHCE a jit musim. JInak hrozi pocurani..ja jsem vzdycky byla „ucurana“, ale ted je to se mnou opravdu peklo. Kdyby nebyla situace jaka byla, tak se mozna neznepokojuju, ale:

1. od konce rijna jsem byla bez antikoncepce na mesic / mela jsem po ni zdravotni potize a chtela si overit, ze to je z toho). S pritelem jsme si davali pozor, mesicky mi prisly zacatkem prosince a ja na:,–(ila antikoncepci, ze ji teda doberu, kdyz jsem si ji zaplatila a byla draha jak krava, a pak zkusime jiny zpusob ochrany, protoze kondomy nam nesedi a prasky nesedi evidentne me. Cili - tehotna nejsem…sice bylo zpozdeni, ale delala jsem test, vysel negativni, pak jsem to dostala a zacala brat antikoncepci na novo, mezitim uz jsem mela opet menstruaci…v listopadu jsem mela opravdu strach, ze jsem v tom, nekteri rikaji, ze nutkani na castejsi moceni je od zacatku…ale v tomhle ohledu muzu byt asi definitivne klidna, zejo?
  1. mela jsem casto ruzne zanety v pochve po antikoncepci, ale to ted nemam, takze tomu to taky nepripisuju
  1. muze to byt tim, ze jsme s pritelem zacali vic provozovat sex tzv. „zezadu“ ? Ze by mi tam s necim pohnul a zpusobil mi tam problem?

Co myslite? Jsem zvedava na Vase nazory, protoze me to opravdu znepokojuje..navic ziju v zahranici, tak s doktorem je to komplikovanejsi, ale jak jsem psala v zacatku clanku ten stav uz trva skoro dva mesice a navic me ted zacal bolet sex ze zacatku, neni to prijemny a pritom mam jinak zdravej pocit, nemam vytok, nic me jinak neboli…takze holt tech 60 euro za doktora dat budu muset :(
dik za odpovedi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2318
2.1.09 09:51

Ahoj,

než se dostaneš k doktorovi, můžeš vyzkoušet lichořeřišnici. Prodávají se kapky, můžou se brát i dlouhodobě. A pak nějaký kvalitní laktobacily. Mně na mykozu zabral pouze Probian.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
2.1.09 17:17

Se zánětem mám bohaté zkušenosti - na začátku se projevuje tak, že člověk má častěji nutkání jít na záchod. Pak to ale pokračuje tím,že močení ke konci pálí a dokonce můžeš cítit řezavou bolest (jak přiléhavý termín).O krvi v moči nemluvě(tam už je potřeba stoprocentně vyhledat lékaře).
Skvělé jsou na to brusinkové výtažky, párkrát mi pomohly vyhnout se antibiotikům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.1.09 12:19

zanet

Nojo..jenze ja si tim zanetem prave nejsem tak jista, protoze ono se to zpocatku - tak prvni tyden - projevovalo trochu jako zanet a myslela jsem, ze to bude..tak jsem byla v teple, snazila se to jakoze prelecit (divny bylo, ze to bylo jen vecer ten zvlastni pocit)…mam to porad, neni to bolestivy, nepali to, nereze to…je to naopak takovy zvlastni, skoro prijemny…ale faktem je, ze na zachod musim opravdu casteji a kdyz se mi chce, tak MUSIM…to proste nejde mam pocit, ze mi rupne mocak…
jako kdybych nebrala antikoncepci a nemela mesicky pravidelne, tak bych si myslela, se to je jak tehotenstvi zkraje, takhle nevim…:-(…jeste ze za tyden uz jdu k doktorce…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.1.09 14:16

pozor - velké teplo na záněty ne e

Určitě ti doktorka poradí, ale dávej pozor, protože záněty a teplo se nesnáší. Mám s tím špatné zkušenosti a moje doktorka mě na to již upozorňovala. Nějaké doplňky stravy jsou určitě fajn. Mně osobně zbavil definitivně opakovaných zánětů až Wobenzym. Musí se sice užívat na lačno dvakrát 8 tablet, ale stojí to za to. Vydrž, co ti poví doktorka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
10.1.09 14:18

pozor - velké teplo na záněty ne e

Určitě ti doktorka poradí, ale dávej pozor, protože záněty a teplo se nesnáší. Mám s tím špatné zkušenosti a moje doktorka mě na to již upozorňovala. Nějaké doplňky stravy jsou určitě fajn. Mně osobně zbavil definitivně opakovaných zánětů až Wobenzym. Musí se sice užívat na lačno dvakrát 8 tablet, ale stojí to za to. Vydrž, co ti poví doktorka

• Nahlásit
  • Citovat
3086
23.6.09 12:42

Ahojky :) Nevím jestli mi tady někdo poradí ( jestli tady ještě někdo chodí) ale zajímalo by mě, jak probíhá vyšetření na urologii. Trápí mě časté nutkání na záchod, někdy pálení.....Jednou jsem se léčila na zánět ale doktorka mě ani nevyšetřila. Přišla jsem, že mě to strašně pálí, a všimla jsme si trochu krve v moči a stejně mi ani nevzala moč. Dostala jsem léky a šla jsem domů. Rok už se s tím trápím, jelikož se mi to vrací. Požádala jsem tedy gynekologa, ať mi napíše lístek na urologii a tak by mě zajímalo, jak bude probíhat kontrola. Kdyby někdo věděl, budu vděčná, když to tady napíše. Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.6.09 13:01

Myšánku, na urologii jsem byla kvůli krvi v moči. Poprvě jsem se u nich jen vyčůrala do speciálního záchodu a šla domů. Podruhé mě už cévkovali, sestra byla zručná, nebylo to snad ani nepříjemné, ale doma mě pak začalo pálit při močení, volala jsem k nim, co s tím. Dr. mi nechal na recepci atb. To mě dokonale odradilo, atb jsem dobrala, pak šla na kontrolu, nic mi nenašli, takže jsem k nim už nemusela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3086
23.6.09 13:23

Teda, tak rychlou odpověd jsem nečekala :) Děkuji :wink:
Mohla by jsi mi prosím ještě napsat, co jsi to dostala za léky? ( atb )
Cévkování… :( No super. Za normálního stavu by mi to bylo úplně jedno ale při představě, že mě cévkují, když mě to pálí při močení…
Potřebovali moč přímo z močového měchýře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
23.6.09 14:01

Myšanku, je to už snad 8 let, takže fakt netuším. Cévkování jde udělat i bezbolestně. Oni potřebují sterilní moč, tak proto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3086
23.6.09 14:17

Jasně, rozumím :)
Moc děkuji za informace :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...