Zánět průdušek u 5měsíčního mimča

9.3.12 09:11

zánět průdušek u 5-ti měs. mimča

ahoj maminy, mám dotaz, nemáte někdo zkušenosti se zánětem průdušek u malého mimi?
Já jsem celá nesvá. bereme antibiotika Ospamox, k tomu Ventolin a ještě mukosolvan na kašel. jediný co se mi zdá, že ustupuje pouze rýmička, kašel zůstává. Malá mi sýpe snad víc než před třemi dny, kdy to vypuklo. začala mi kakat snad 3-4 krát denně a ještě se u ní objevily opruzeniny, na které nikdy netrpěla. na kontrolu máme jít až ve středu. jo a ještě dr. nám řekla že pokud malá nemá horečky (což nemá), tak s ní mám chodit ven, což se mi taky moc nezdá, když se jí tak špatně dýchá, ale i přesto se na mě ten můj uzlíček dokáže usmívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1806
9.3.12 09:20

my mame prave atb na priedusky, syncek ma 4,5 mesiaca ;) kaka ti z tych ATB, daj jej probiotika, to jej trochu pomoze, my kakame 4× denne standardne, takze som zvyknuta :mrgreen: zadok jek umyvaj pod vodou a nepouzivaj utierky aby sa este viac nezaparila… ak sa jej ale zhorsuje kasel zajdi k lekarke skor a necakaj do stredy radsej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.12 09:35

a chodíš s malým ven? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2803
9.3.12 09:36

Opruzený zadeček omyj vodou a neutírej ! Osuš fénem do sucha, dej mastičku, nejlépe Imazol a potom plínku.
Venku se malé může dýchat líp, než doma. Jakou máte doma vlhkost ? Má být 30-60%. Kašel a špatné dýchání může být právě buď ze sucha nebo naopak z velké vlhkosti v bytě.
Ať jste brzy zdraví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
9.3.12 09:39
míša1709 píše:
a chodíš s malým ven? :nevim:

nechodim, my sme mali ale aj teploty… sice uz nema ale stale nechodime, ale vraj ked nie su teploty moze sa… zvlhcovac a cistic vzduchu nam ide nonstop, to ma lumata pravdu ze to moze pomoct ak mate suchy vzduch ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.12 09:42

Náš malý taky měl, ven jsme nechodili (bylo to v době, kdy byly ty strašné mrazy), ale občas jsem otevřla okno. Na kakání trochu pomohly probiotika, ale i tak kakal hodně. Ty ATB zabrala asi až pátý den, pak bylo po všem. Tak ať jste taky brzo fit. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.12 09:47

bydlíme v paneláku takže vzduch je tu na prd, snažímn se větrat a zvlhčuju vzduch mokrýma ručníkama. v kAždým případě jdu malou obléknout a jdu k doktorce, vážně se mi to nelíbí:-(
:think: jinak děkuju za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
9.3.12 09:56
míša1709 píše:
bydlíme v paneláku takže vzduch je tu na prd, snažímn se větrat a zvlhčuju vzduch mokrýma ručníkama. v kAždým případě jdu malou obléknout a jdu k doktorce, vážně se mi to nelíbí:-( :think: jinak děkuju za rady

tie uteraky nestacia podla mna, nam sice sestricka u lekarky vzdy kazala namocit plienku a dat cez postel nad hlavu dietatka ale my sme radsej kupili kvalitny zvlhcovac a cistic uz pri dcerke a teraz si neviem vynachvalit…
drzim palce nech sa prebehnete k tej lekarke zbytocne, ale radsej 100× zbytocne ako raz zanedbat… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.12 09:12

Tak jsme se vrátily z nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
14.3.12 09:27
míša1709 píše:

to to bolo az take vazne? uz je vsetko ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
14.3.12 09:33

Ahojky, také máme zánět průdušek :,( , máme atb dnes už 3 den a zdá se mi, že je to lepší :) Maličkej to lapnul od starší dcery a sestoupilo mu to na průdušky, měl 2dny teploty jen takové plíživé 37,2, pak už ne. Takže dnes jsem ho dala spinkat do chladnější místnosti na půdě.....Snad to neva.....

míša1709 píše:

A jak jste dopadly??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.12 11:54

Rozhodně nebudu chválit krumlovskou nemocnici, malé dali první a čtvrtý den
inhalace Ambrobene, Každý den tam byl jiný doktor a měs svojí ehm metodu léčení. kdyby ji ty inhalace dávali každý den, tak jsme doma dříve. V každém případě i tak malé pomohli. je ve stabilizovaném stavu. už nesýpe. máme jen pořádný kašel a rýmu. Ale průdušky by už měli být v pořádku. už máme jen mukosolvan na ten kašel, tak snad ho brzy z Adélky vyženem :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.12 12:03

Jsem Ti jukla do profilu, když píšeš krumlovská nemocnice … No, tu pochválí málokdo, ale hlavně, že vám pomohli, teď už to bude určitě jen lepší a bude malá brzo zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.12 20:36
Bublana píše:
Jsem Ti jukla do profilu, když píšeš krumlovská nemocnice … No, tu pochválí málokdo, ale hlavně, že vám pomohli, teď už to bude určitě jen lepší a bude malá brzo zdravá.

děkuju. Já doufám že už to bude jen a jen lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama