Zánět středního ucha u 3leté holčičky

282
11.7.15 20:54

Zánět středního ucha u 3lete holcicky

Dobrý den. Malá 3roky ma zánět středního ucha dnes jsme byli na pohotovosti. na píchání to prý není tak jsme dostali kortikojidovy kapky. Mám to prý podavat pri bolestech, ale to i kdyz se mi probudi bolesti treba 5krat? Nebo nemam ji dat panadol na bolest, ale teplotu nema. Tak prave nevim. Nemate nektera zkusenosti? a dokdy by melo byt zlepseni? dekuji za kazdou odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3737
11.7.15 21:25

Řešili jsme to 3 týdny zpátky. S dcerkou jsme byli na pohotovosti, na píchání to nebylo. Dostala kapky Otobacid, kapat jsme měli 3×denně a když se vzbudí v noci, tak jednou i v noci. Podle potřeby dávat i Nurofen na bolest (4× denně ml podle váhy). Kapali jsme to 10 dní. Přišlo mi, že to zlepšení tam bylo dost pomalé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
11.7.15 21:31

@msonulka A mohla jit ven? Ja sirub nemam jen cipky, ale to asi nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
590
11.7.15 21:35

@kudrnka89 Nurofen bych klidně dala. Nám ho doktor dokonce naordinoval v rámci léčby. Měli jsme 3× denně kapky do uší a právě Nurofen - sirup, protože je na bolest a zároven i lehce protizánětlivý, takže léčbě pomáhá!! Dávkovat dle věku a váhy. At je brzy lépe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
11.7.15 21:44

Místo Panadolu Nurofen, je i protizánětlivý, ale je potřeba ho prý (podle naší ORL doktorky) dávat 3× denně po dobu min. 5 dnů. Nám prozatím pokaždé pomohl kousek gázy namočený v Alpě a strčený do ucha (strčím to opravdu co to jde pinzetou, kousek tak 1×3 cm stočený do takového malého špuntíku, až není vidět).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
11.7.15 21:44

@Haniii Děkuju moc snad bude. Akorat opravdu nemam ten sirup jenomze ona me ho plive..tak jedine opravdu cipek zatim spinka, ale jestli se vzbudi tak ji ho dam at se vyspinka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
11.7.15 21:47

@AliTad No tu francovku jsem dnes slysela od tchyne..a prave, ze jsme resili jestli je to vhodny i pro deti. Ona je na to ousko, moc ciliva jen ji pohladim po nem a uz breci :,( tak nevim jestli by si tam nechala neco dat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
11.7.15 22:13

@kudrnka89 Je pravda, že ono to asi ze začátku pálí, ale řekla bych, že se za chvíli uleví. Já se neptám a prostě mu to tam protesty neprotesty narvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3737
12.7.15 14:33
@kudrnka89 píše:
@msonulka A mohla jit ven? Ja sirub nemam jen cipky, ale to asi nevadi.

Ono ji to dost bolelo, takže první dny ven nechodila (měla k tomu i horečky), ale pak jsme na chvilku chodívali. Ale žádná velká námaha a čepku, která zakrývala ouška. A taky když bylo zataženo, určitě ne na přímo slunko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama