Streptokok a nekonečný zánět pochvy

Anonymní
8.3.21 16:54

Už nevím jak dál, bakteriální zánět

Ahoj holky, omlouvám se za anonyma, ale tohle je pro mě dost choulostivé téma. Už asi téměř ROK mám bakteriální zánět pochvy, konkrétně streptokoka. Opravdu nechápu co dělám špatně, že nefungují antibiotika a zánět se stále opakovaně vrací. Jsem mladá holka, sexuálně aktivní právě ten rok, tudíž jsem to měla hned od začátku. Jsem na gynekologii téměř každý týden, utrácím stovky peněz za antibiotické přípravky. Hygienu samozřejmě dodržuji, jím zdravě, mám stále stejného partnera a pohlavní styk při léčbě nemám, vzhledem k bolestivosti, momentálně se mi dokonce k zánětu přidaly i kvasinky, kterých se už týden nemůžu zbavit takže to už jsem úplně na prášky :roll:. Budu strašně moc vděčná za jakoukoliv radu, pokud se nějaká z vás s tímhle potýkala, popřípadě co vám pomohlo a podobně. Děkuji :,(.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14127
8.3.21 16:57

Jak je na tom partner?
Kdyz te lekar preleci, jsi bez potizi? Jak dlouho? Do prvniho styku? Zkus dele abstinovat, zda se potize vraceji i bez sexu. Pokud ne, pak je problem v partnerovi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5307
8.3.21 16:58

Partner na vyšetření byl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
8.3.21 16:58

Pohlavní styk s partnerem máš s ochranou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 17:03

Partner na vyšetření byl. Lékařka řekla, že streptokok se prý u mužů nevyskytuje, takže se nijak léčit nemusí. Ptala sem se na to i své gynekoložky, ta řekla to samé a vzhledem k tomu beru antikoncepci, kondom nepoužíváme, možná v tom je chyba. :?

• Citovat
  • Nahlásit
605
8.3.21 17:10
@Anonymní píše:
Partner na vyšetření byl. Lékařka řekla, že streptokok se prý u mužů nevyskytuje, takže se nijak léčit nemusí. Ptala sem se na to i své gynekoložky, ta řekla to samé a vzhledem k tomu beru antikoncepci, kondom nepoužíváme, možná v tom je chyba. :?

Nejsem doktor, ale myslela jsem si, že u mužu se může streptokok udržovat v močové trubici s tím, že se to u něj samozřejmě nemusí projevit.
Zkusila bych sex s kondomem.
Jinak kamarádka se taky takto léčila rok, byla i na urologii, jelikož k tomu měla problém s močákem. Po roce už byla fakt zoufalá a psychicky na dně. Na urologii ji řekli, že to musí mít od partnera, až pak se přiznal. Tím samozřejmě nechci strašit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 17:13

Můj partner byl panic, tudíž si já sama myslím, že jsem musela tento zánět dostat někde za záchodů ve škole, v nákupáku nebo tak :oops:. Protože jinak fakt nevím. Jinak děkuju moc :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
24610
8.3.21 17:23

Pouzivala bych kondom a minimalne mesic uzivala vaginalne nejake laktobaci na obnivu posevni mikroflory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
8.3.21 17:26
@Anonymní píše:
Můj partner byl panic, tudíž si já sama myslím, že jsem musela tento zánět dostat někde za záchodů ve škole, v nákupáku nebo tak :oops:. Protože jinak fakt nevím. Jinak děkuju moc :kytka:

Ne, to fakt na zachode nechytis. Boha jeho. :zed:
Proste se to blbe sejde, streptokokem je osidleny kde jdo. Nekomu to pusobi problem, jinemu ne.
Ja takhle vegetila nejakou dobu se zlatym stafylokokem. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 17:35

Ahoj,
mela jsem taky. Doktorka mi doporucila jist zeli a podobne veci, a naopak ubrat sladky, protoze to strepktokokovi nahrava. Mozna bych si nechala vysetrit i moc, zda je tam vse ok.

• Citovat
  • Nahlásit
7332
8.3.21 17:38
@Anonymní píše:
Ahoj,
mela jsem taky. Doktorka mi doporucila jist zeli a podobne veci, a naopak ubrat sladky, protoze to strepktokokovi nahrava. Mozna bych si nechala vysetrit i moc, zda je tam vse ok.

Presne tak. Ovlivnuje to strava. proste je potreba mit zdravou strevni mikrofloru! Omezit cukr, jist syrovou kvasenou zeleninu a syrovy cesnek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.3.21 17:31

Ahoj, jako bych viděla sebe. Mam stejný problém, trápila jsem se přes rok s opakovanými záněty streptokoka… loni jsem měla patery antibiotika za sebou. Zkoušela jsem různé věci, třeba užívání lichořeřišnice, to bylo v mém případě úplně vyhození peněz, probiotika k ničemu. Autovakcina byla úplná. katastrofa, ještě se to zhoršilo. Co pomáhalo byly výplachy a čípky Ginexid a česnek s hřebíčkem na noc. To mi alespoň pomohlo vyhnout se antibiotikům, ale problémy úplně neprestaly. Poslední 3 měsíce se mi ulevilo strašne moc, protože jsem vysadila antikoncepci. Beru Gynex a probiotika a preventivně výplachy ginexid a musím zatím zaklepat, je to lepší.
Držím palce, snad se ti také brzy uleví, hlavní je se vymanit z těch antibiotik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 18:03

3% mužů mají streptokoka v moč. trubici. Spousta lidí jsou přenašeči streptokoků a nevadí jim. Nám co vadí a přemnoží se, je ouvej. Mně autovakcína asi pomohla, ale v kombinaci s antibiotiky a vaginálními laktobacily. Plánuju ještě pohledat nějakou dietu, protože to není furt stoprocentně ono. Myslím, že funguje v podstatě protikvasinková dieta…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.3.21 18:11

Streptokokem se často nakazíte už pri narození a je součástí vaší mikroflóry. Můžete se stát bezpříznakový přenašeč, nebo vám bude spát v těle a při oslabení se přemnoží. Děti si ho často roznesou po těle při angíně. Je to mrcha.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat