Zápis 2letého do školky

Anonymní
14.2.20 20:49

Zápis do školky 2 letaka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to funguje se zápisem do školky dceři teď v březnu budou 2 roky a chtěla bych aby šla od září do školky jelikož mi po novém roce končí rodičovský příspěvek jde to tak že ji dám teď k zápisu ale do školky půjde až po novém roce? RD mi končí v březnu 2021 to dceři budou 3 ale nemůžu sni pak zůstat do září 2021 být doma a nechodit do práce. Děkuji :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3424
14.2.20 20:53

Tomu říkám intimní problém… k zápisu samozřejmě jít můžeš, nastoupit dítě může kdykoliv, ale při dnešní obsazenosti skolek bych si nedělala naděje. Záleží samozřejmě, kde jste. U nás se letos dostal jako poslední můj syn narozený v říjnu. Loni se nedostaly ani letní děti. Myslím, že dítě, co v září bude mít 2,5 roku, nemá absolutně šanci. Ale samozřejmě. za pokus nic nedáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17653
14.2.20 20:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to funguje se zápisem do školky dceři teď v březnu budou 2 roky a chtěla bych aby šla od září do školky jelikož mi po novém roce končí rodičovský příspěvek jde to tak že ji dám teď k zápisu ale do školky půjde až po novém roce? RD mi končí v březnu 2021 to dceři budou 3 ale nemůžu sni pak zůstat do září 2021 být doma a nechodit do práce. Děkuji :think:

Ano, pokud ma vase skolka dostatecnou kapacitu, jdete ted v dubnu/v kvetnu k zapisu a nastupte dle zvyklosti ve vasi školce. V zari ji bude 2,5, zo může klidne nastoupit. A nebo budes platit jeji misto a nastoupi az v lednu/ breznu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3038
14.2.20 20:54

Kdyz misto ziskas, musis platit (pokud se se skolkou nedohodnes jinak) ale nemusis ji tam davat. Naopak budou radi - min deti a ta tvoje mezitim dospeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2373
14.2.20 20:54

Záleží jak to školka má. Většinou dítě přijmou, ale nastoupi až jsou mu 3 roky. Když na to mají kapacitu tak třeba i dřív. Ale např. u nás je tak plno, že kolikrát neberou ani ty 3 letý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12928
14.2.20 20:55

No přesně, jak píše @Cuddy, dcerka může být zapsaná a nechodit, ale budeš platit školkovné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
14.2.20 21:04

Taky jsem byla u zápisu s dcerou ve 2 letech. A sami se ptali jestli chci aby nastoupila od září nebo od novýho pololetí. Chodí od nakonec od října a narozená je v únoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 21:04

Dobře děkuji moc, já jen nevěděla jak to chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
15133
14.2.20 21:29

K zápisu může jít, ale přednost budou mít starší děti, pokud má školka dost míst, tak ji vezmou, pokud je to nějaká žádaná lokalita, čekala bych že budou mít místo až další rok. Jinak do školky chodit hned od září nemusí, ale aby měla místo, tak musíte tak jako tak platit školné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
851
14.2.20 22:21

Školka může přijmout dítě už od 2.let, ale musí mít místo. Mám dva kluky a do školky se dostaly ve 3 a půl a druhý skoro ve 4.letech. A to tu máme 4 školky. Jestli se tvé dítě dostane, můžeš ho dát i během roku, ale budeš platit školné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19489
15.2.20 07:54

Zalezi na mistu (pocet deti v danem rocniku, kapacita skolky-hodne tim umi zamavat treba odklady) a podminkach skolky. Jeden rok u nas nevzali ani nektere trilete deti, dalsi rok nastupovala v zari holcicka 2 roky 4 mesice.
Nektere skolky trvaji na tom, ze dite musi mit pri nastupu 3 roky, jine ne a berou deti 2+.
Holce byly 3 na jare a trefili jsme se bohuzel do blbeho roku, takze nebylo misto. Chodila proto cca 6 mesice na full-time do soukrome skolky a di ststni nastoupila az v zari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1872
15.2.20 10:42

K zápisu jít můžeš, ale nástup se liší školka od školky a hlavně to jde i podle obsazenosti. Zeptala bych se přímo ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15924
15.2.20 17:16

Záleží na skolce. Někde se nedostanou ani všichni 3leti, jinde berou i dvouleté. Záleží na kapacitě skolky a situaci dane skolky/mesta. To se da určitě zjistit. Pokud se dostane, budete platit udržovací školné, i když chodit nebude. Nastoupit muze pak kdykoliv behem roku, jak budete chtit.

U nas (Brno) dva kluci jarni, nedostala jsem je do skolky v řádném přijímacím rizeni, az lete se misto po obvolávání naslo a nastoupili ve 3,5letech, ve dvou letech nemelo cenu ani k zapisu jit. Nejmaldsi syn je v zari, opet nic. Nemizlt sourozenec ve školce nemel by zadnou sanci jako temer tříletý.

Naproti tomu sestra v malém městě, neteř dubnova. Ve dvou letech se dostala a od ledna chodila do skolky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama