Zápočtový list a absence

4
22.7.20 14:18

Zápočtový list a absence

Dobrý den, mám dotaz ohledně zápočtové listu, 21.7 jsem nastoupila do práce, dnes 22.7. jsem podala výpověď ve zkušební době, domluvila jsem se s personální že dnes již nepůjdu na noční, ale nestihne se dnes podat výpověď, tak mi paní napíše po domluvě neomluvenou absenci do zápočtového listu, bude to pro mne něco špatného znamenat při hledání nové práce? A kdybych teď na krátko šla na úřad práce, a pak za týden se z něj ohlásila, tak dají mi na úřadu jakoby nový zápočtový list pro dalšího zaměstnavatele ale již čistý bez absence? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

960
22.7.20 15:21

Zápočtový list potřebuješ hlavně k uplatnění důchodu, takže v každém zaměstnání ho dostaneš a pak je všechny předkládáš při žádosti o něj i spolu v potvrzeními o registraci na úřadu práce, nového zaměstnavatele tvůj minulý zápočťák nezajímá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3363
22.7.20 15:24
@evulinda79 píše:
Zápočtový list potřebuješ hlavně k uplatnění důchodu, takže v každém zaměstnání ho dostaneš a pak je všechny předkládáš při žádosti o něj i spolu v potvrzeními o registraci na úřadu práce, nového zaměstnavatele tvůj minulý zápočťák nezajímá

Já myslím, že zápočtový list slouží pro dalšího zaměstnavatele. Pro důchod se dostává při ukončení důchodový list a ten se pak předkládá pro výpočet důchodu… Jak je to s absencí nevím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72345
22.7.20 15:30

@Bara1221 A proc jste se nedomluvili na neplacenem volnu? A jinak tedy UP zadny zapoctak nedava, takze budes furt davat ten s absenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
22.7.20 15:44

Výpověď ve zkušební době? nepleteš si trochu pojmy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14891
22.7.20 15:53
@azaleila píše:
Výpověď ve zkušební době? nepleteš si trochu pojmy?

jj, výpověď (odst. 1 písm. b) ZP) je vždy spojena s výpovědní dobou. Pokud chce zaměstnanec, který je ve zkušební době, ukončit pracovní poměr co nejrychleji, měl by dát zrušení pracovního poměru ve zkušební době (písm. d)).

A nechápu, jak si někdo může dobrovolně nechat napsat neomluvenou absenci. To je jejich problém, že nejsou schopni vystavit zápočťák v den ukončení pracovního poměru a neměl by být řešen na účet zaměstnance tím, že se vymyslí, že cosi porušil.

Na něco takového, že já budu mít v zápočtovém listu neomluvenou absenci, protože oni mi nejsou schopni vystavit zápočťák, bych tedy rozhodně nepřistoupil, to ze sebe zakladatelka dělá ořezávátko.

Když tak dohodou, že si pro zápočťák přijde na druhý den, nebo mu jej doručí třeba poštou (doporučeně).

Pracovní poměr končí dnem doručení písemného zrušení PP (pokud v něm není označen pozdější den ukončení PP), takže na noční směnu, která trvá do druhého dne, už zaměstnanec nastupovat nemusí, a není to tedy neomluvená absence. Jen je třeba mít důkaz, kdy bylo to písemné zrušení PP ve zkušební době doručeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34394
22.7.20 16:00

A to na tu nocni nemuzes? Stoji ti to za zaznam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
22.7.20 16:51

Bohužel na tu noční nemůžu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14891
22.7.20 16:57
@Bara1221 píše:
Bohužel na tu noční nemůžu

Tak jim dnes doruč zrušení PP ve zkušební době proti potvrzení doručení na kopii a nejlépe za přítomnosti tvého svědka, který dosvědčí doručení a na žádné takové, že budeš mít neomluvenou absenci, nepřistupuj.

Že nedostaneš zápočťák v den skončení PP, není tvůj problém k řešení, a už vůbec ne tím způsobem, že přistoupíš na to, že tě označí za delikventku (je to spíš jejich delikvence).

Domluv se, že pro zápočťák přijdeš zítra nebo ti ho pošlou co nejdříve poštou (dej jim krátkou lhůtu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
22.7.20 17:08

Šlo o to že dnes neměli čas aby převzali písemnou výpověď, nikdo z personálního to nemohl vyřídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14891
22.7.20 17:11
@Bara1221 píše: Šlo o to že dnes neměli čas aby převzali písemnou výpověď, nikdo z personálního to nemohl vyřídit.

Co je to za nesmysl? Jak vyřídit? Doručila jsi to dnes a máš o tom důkaz?

V zákoně máš napsané, že pracovní poměr končí dnem doručení zrušení PP ve zkušební době (pokud v něm není uvedeno pozdější datum). Ne dnem, kdy bude mít na personálním někdo čas to vyřídit.

Příspěvek upraven 22.07.20 v 17:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
22.7.20 17:11

Šlo o to že dnes neměli čas aby převzali písemnou výpověď, nikdo z personálního to nemohl vyřídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14891
22.7.20 17:17
@Bara1221 píše: Šlo o to že dnes neměli čas aby převzali písemnou výpověď, nikdo z personálního to nemohl vyřídit.

Nikdo neměl čas dát ti berana na kopii a podepsat se a papír, který jsi jim přinesla, strčit do přihrádky? To zabere minutu času.

Až ti pošťačka někdy přinese dopis „výhradně do vlastních rukou adresáta“, tak jí zkus říct, že nemáš čas jej převzít a potvrdit doručení!

Ale raději to nezkoušej (zle by se ti vedlo), jen chci ukázat, jaké ze sebe necháš dělat ořezávátko.

Tak jsi měla vzít někoho s sebou a doručit to před svědkem. Nebo doručení zaznamenávat na záznamník ( to jsem editoval - tedy na diktafon) mobilu, abys měla důkaz, že jsi to doručila, ale oni dělali obstrukce s převzetím. Jestli můžeš, tak napiš zrušení PP ve zkušební době (ne výpověď!), čili tvé nacionálie, nacionálie zaměstnavatele a sdělení „Zrušuji s Vámi pracovní poměr ve zkušební době“, podepiš se a zanes to nadřízené ještě teď! A to doručení nahrávej na záznamník (diktafon) v mobilu, ať máš důkaz, i kdyby odmítla podepsat doručení na kopii!

Zmaření doručení adresátem má právní účinky doručení, ale potřebuješ mít o tom důkaz.

https://www.mesec.cz/…-to-u-soudu/

audionahrávka může posloužit jako důkaz pro soud, pokud zaměstnavatel jedná se zaměstnancem nekorektně.

Když manželka jednomu svému zaměstnavateli doručovala okamžité zrušení PP, tak jsem byl u toho a přibral jsem k tomu ještě jednu sousedku jako svědka, kdyby byly obstrukce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21058
22.7.20 18:03
@evulinda79 píše:

Od kdy, zápočťák předkládáš novému zaměstnavateli. Naopak jako doklad pro důchod slouží jednou za rok důchodový list.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34394
22.7.20 18:16
@vokishka píše:
Od kdy, zápočťák předkládáš novému zaměstnavateli. Naopak jako doklad pro důchod slouží jednou za rok důchodový list.

Je to bezna praxe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama