Zarostlé tělísko

10
19.10.19 14:35

Zarostlé tělísko

Zdravím, mám takový dotaz. Mám zavedeno tělísko Jaydess (menší verze Mireny, je pro ženy co ještě nerodily) a mám ho čtvrtým rokem. Doktor mi říkal, že podle letáku je na tři roky, ale že ho nechává pět, protože hormony tam i po třech letech nějaké jsou. Kamarádka mě ale začala strašit, že jí vyměnil tělísko doktor po třech letech kvůli tomu, že může zarůst. Tak se chci zeptat, stalo se některé z vás, že tělísko zarostlo? Poznal by to doktor na ultrazvuku nebo nějakým jiným způsobem? Docela mě to teď hlodá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9153
19.10.19 16:28

@Dann1
Mám čerstvou zkušenost s Mirenou.
Měla jsem ji zavedenou 5 a půl roku a podle doktora to nebyl žádný problém a ani s vyndaváním nijak nespěchal. Já jsem se na rizika ptala a on tedy o žádném zarůstání nemluvit. Jediné riziko je údajně, že po životnosti tělíska - tedy v případě mireny po 5 letech - je tělíško náchylnější k usazování a množení bakterií a může tedy snáz způsobit zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
19.10.19 22:07

@ivašot. to o tom zánětu vím, ale ten se alespoň hned pozná. Mě taky o zarustani doktor nic neřekl, ale kamarádka mě vyděsila, proto se ptám, jestli tu s tím třeba někdo neměl zkušenost a jestli to doktor poznal na prohlídce, nebo tělísko na ultrazvuku vypadá stejně ať je zarostle nebo ne :) Pár případů o zarostlém tělísku jsem na internetu četla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama