Zarůstající nehtíky

91
9.1.06 01:41

Zarůstající nehtíky

Ahojky maminy,
prosím o jakoukoli radu. Moji malé dcerce zarůstají na palečkách u nohou nehtíky. Už jsme dokonce byli i na ambulantím zákroku pod narkozou, kdy jí odstranili zarůstající kousky nehtíků. Jenže problém zůstal. Palečky má stále zarudlé, i když ji denně při koupání zkouším trošku odtáhnout kůžičku od nehtu. Nechávám ji i delší nehty, aby neměli tendenci zarůstat, ale mám pocit, že nic nezabírá a ta moje beruška se stále trápí. Stále se jí taky odloupává kůžička a tvoří se jí nová a nová a vytváří jakoby malé stroupky. Už nevím co s tím a na chirurgii mi jako převenci nic neporadili. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1436
9.1.06 08:53

Papaja asi moc neporadim :( . Ja synovi nechty vobec nestriham, ale len pilnikujem a prave ako si pisala aj ty, mu oddelim tu kozicku od nechtov a uplne dohladka opilnikujem.
Robim to pomerne casto, lebo sa prave bojim toho zarastania.
Ja som bola s malym este v novorodeneckom veku tiez na chirurgii, som mu strihala nechtiky cvakatkom a akosi som mu zasatrihla do kozicky, jemu sa to zapalilo a mal tam hnis, tak mu to museli cistit, mal to zaviazane :( odvtedy je na rucicky hrozne citlivy, nechty si da opilnikovat jedine pred tv.
Chudatko mala, prajem ti, aby vam to preslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
9.1.06 09:14

Ahojka Papajo,
my máme taky marodné nehtíky. Synovi na nohou rostou nehty tak, že se mu kroutí směrem dolů, takže jak nehtík jenom trošku povyroste, stáčí se do prstíků a kluka to bolí. Když zastřihujeme rovně, bývá to lepší,ale jemu zase vadí ty okraje - růžky, tak je zastřihávám aby se mu nechytaly o ponožky. Je to složité. Holčičce zarůstá nehet na ukazováčku pravé ruky a zatím pomáhá také zastřihávat rovně. Na levém ukazováčku nemá nehtík vůbec, jenom takový drápek,ale ten skoro neroste. Manželovi zarůstá nehet na palci u nohy, ale on si to preparuje doma. Nemám sílu na to koukat, on se k doktorovi bojí. Asi jsem ti moc neporadila, jediné co u nás pomáhá je právě zastřihávání narovno,ale pokud nehtíky zarůstají i po zákroku na chirurgii, určitě bych se šla znova poradit k odborníkovi.
Chuďátko malá, snaž se jí pomoct, i můj manža kolikrát skoro brečí jak moc ho to bolí. Držím vám pěstičky

• Nahlásit
  • Citovat
91
9.1.06 13:06

Moc děkuju za odpovědi. Jak píšeš ty Radino, tak malé taky rostou nehtíky do obloučku a stáčí se jí dolů. Nehtíky ji vlastně vůbec nestříhám, protože než stačí dorůst do délky, kdy by se to už dalo, tak se utřepí a to je ten problém. Zkusím je zapilovávat jak jsi mi radila, ty Gothic. Já sama mám taky ten problém, asi to má po mě. To jsem ji dala pěkný dáreček do života. Ale já už si s tím nějak poradím. Mě třeba začalo pomáhat, když jsem je lakovala, to se mi pak trochu zpevnili a není to tak hrozné. Ale nevím jestli je to vhodné pro miminka. 8O Co vy na to? Jenom se musím uculovat u představy, že už od půl roku si bude malá lakovat nehty :lol: Ale kdyby ji to pomohlo tak proč ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
9.1.06 18:23

Papaja no neviem podla mna by priesvitny lak nemusel vadit :-) ked to je na nechtikoch a nie na pokozke :-) skusit to mozes.
Drzim palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama