Odmítá brambory :-)

868
8.1.06 15:26

Odmítá brambory :-)

Ahojte holky,

prosím o radu.

Náš sedmiměsíční Pavlík naprosto odmítá brambory :( Zkoušela jsem : samotné, samotné s MM, s mrkví, se špenátem, s mrkví a hruškou, s mrkví a jablkem (a tam ty brambory nebyly cítit vůbec :! ), ale jakmile je do příkrmu přidaná brambora, Pavlík to prostě nesní. Resp. plive to a nedaří se mi do něj dostat ani lžičku :?

V chytré knize o výživě kojenců je napsáno, že brambory se nedají ničím nahradit. Jenomže, co mám dělat ? :roll:

Jinak jsme zkoušeli mrkev, mrkev s rýží, brokolici, brokolici s rýží a to bylo bez problémů.

Tak já nevím, prosím poraďte 8O

Díky moc !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

440
8.1.06 15:30

Ahoj

Měli jsme úplně ten samý problém. Tak jsem mu nějaký čas dávala příkrm bez brambor (od Hami rýžová polévka s mrkví) a nedávno jsem to zkusila znovu a už je v pohodě baští.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
8.1.06 15:32

Měli jsme i období, kdy bez problému jedl masíčko a pak najednou konec a úplně ho odmítal. Vždycky se začal šklebit a poprskal všechno kolem. Teď jsem na něj ale vyzrála. Omáčku s masíčkem vždycky hodně zředím mrkví a to už mu šmakuje :lol:

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
8.1.06 16:05

Náš malý se pro brambory rozhodl až v roce (to jen v polévce) a jako hlavní jídlo až někdy před druhým rokem. Každé dítko je zkrátka jiné. A pokud mu to bude chybět, začne je jíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
8.1.06 16:20

Ahoj, tak brambory nedavej, nemyslim ze jidelnicek bez brambor je nevyzivny. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
367
8.1.06 21:04

Ahojky,někde jsem vyčetla,že se děti dokonce z brambor dáví.Ten náš taky nechtěl,tak jsem mu je nenutila a onehdá jsem je namátkově zkusila a je to najednou skoro nejoblíbenější papání.Měj se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6200
8.1.06 21:12

ahoj, já brambory střídám s dýní Hokaido, kupuji ji ve zdravé výživě. Je krásně žlutá, tak to se zeleninkou na talířku i pěkně vypadá. A navíc je strašně rychle uvařená :D Malej raději zbaští kolikrát tu dýni než brambory, ty mu samotné moc nejedou, snad jen se špenátem :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
8.1.06 21:40

Ahoj Peťulo,

možná se stala chyba, jestli ses napoprvé pokusila mu dát brambůrku samotnou - to mi právě pediatrička a holky z našeho deníčku nedoporučily. Asi mu to nechutnalo a teď si to prostě pamatuje, i když má tu bramboru v kombinaci. Mně se stalo totéž s brokolicí. Jako první příkrm jsem dávala mrkev - v poho, za 3 dny jsem zkusila dát brokolici - ani náhodou, tak jsem zkusila zamíchat brokolici do mrkve - zase smůla, a když jsem chtěla dát samotnou mrkev - řev. Tak jsem volala dr., a rada zněla: Vy:,–(it na 2 dny příkrmy a pak začít zase od mrkve. A najednou to bylo v pořádku. Dneska se Anička po brokolici s rýží jen olizuje.

Takže radím: Pokusy s bramborami načas přerušit a po nějaké době začít malinkým množstvím rozmíchaným v tom, co Pavlíkovi chutná, pak podíl brambor postupně zvyšovat. A když nepomůže ani to, hlavně se nenervuj. První měsíce jsou stejně „zkušební“.

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
8.1.06 23:27

Ahoj Petula, tiez si myslim, ze zemiaky nie su az taky problem.
Hofhanzlova o nich pise "brambory přidáváme jen občas ne častěji než 1-2× týdně, raději je nahrazujeme dýní hokaido nebo obilovinami, nesmí být zelené ani naklíčené "
http://www.calendula.cz/…_kojencu.htm
Mozno chlapcekovi nesedia, skus ich postupne zavadzat ako radila Svetlana a snad sa casom chyti :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama