Jak zabavit 6m miminko?!

169
8.1.06 09:20

Jak zabavit 6m miminko?!

Ahojky maminky, chtela bych poradadit. Jsem nemocna spolu s moji holcickou, ktera ma 6mesicu a uz nevim, jak ji mam zabavit. Kdyz uz projdeme knizky, vsechny hracky, koukani do zrcadla a z okna, nevim jak bych ji dal rozptylila. Tim, ze ted nemuzeme ven, doma pospi jen malo a porad by chtela neco vyvadet. Spatny je i to, ze je leniva, jen by se nosila. Na sezeni je jeste mala a neudrzi se, na lezeni po ctyrech a polehavani na brisku..to pro ni vubec neni, hned se prekuli zpet. Poradte jakou hrou ji mam zabavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

860
8.1.06 10:59

ahoj kleri,
a nepises nahodou o nasi holcicce? :D Taky me dokaze takhle vycucavat, neustala pozornost, chovani atd.. U nas na chvili zabira - sedim u ni, neco mam v rukach (vetsinou ne hracku, ale neco „dospelackeho“ - ovladac, telefon apod.) a delam, jak je to ohromne zajimavy, nemluvim na ni, jakoby si ji nevsimam a ona ma oci a pusu dokoran, jen zira a pak kdyz ji tu vec dam do rucicek, tak si s ni vyhraje i pul hodiny sama.. :) No, zkusit to muzes.
Mej se hezky

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
8.1.06 11:54

Ahoj Kleri, skusim poradit, co zaberalo u nas v tomto veku.
Bol velmi vela na zemi na deke, miesta som stale striedala, aby bolo na co pozerat. Kludne som ho dala aj do kupelne :D , dost som ho davala do polohovacieho lehatka pred neho hrazdicku, na hrazdicke som menila hracky.
Potom som s nim blbla na fit-lopte, plolozila som ho na brusko a rozne s nim posuvala, krutila (blbo sa to opisuje).
Na hranie zaberali rozne krabicky, viecka, pet-flasky s roznym obsahom (hrach, voda, malinovka, cocka), rozne obaly od kozmetiky (to ho bavi dodnes :-) No a dost nas zabavala aj TV :oops: to mu tiez zostalo dodnes :-(
Prajem skore uzdravenie, pametam sa ako som ked bol maly ratala minuty, kedy uz pojde spinkat a ja si troska oddychnem. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
8.1.06 11:54

Tak ja mam doma hrazdicku,se kterou si vyhraje a take ji jezisek donesl piano se zviratky ktere napodobuji zvuky zviratek…to ma asi nejradeji je tam klucina..ktery porad zpiva ija ija hou..nebo jak to je…a pak ma mluvici hrnec s kostickama…hazis je dovnitr a on zahraje,zablika a to ji fascinuje…a take mame detsky mobil…pak takovou kostku na ktere jsou chrastitka a i zrcatko a ruzne ji ne veci…mala si tady s tema vecma vyhraje sama…todle vsechno k tomu pomaha,ale kolikrat si take s ni nevim rady…Ona se nejvic zabavi..kdyz ji drzim za ruku a ona stoji…pak zvatla…nebo rozsvitim svetlo…povida si s nim…ale pak kdyz nic tady z toho nepomuze…pustim muziku a zkousim s ni tancovat…jinak nevim co bych napsala.....Zatim se mejte moc krasne…obe vas zdravi Janina a Terezka.Jinak vam prejem at se brzo uzdravite…a jste obe zdrave..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
8.1.06 12:50

Ahojky,

malá se vždycky může strhat smíchy, když jí po:,–(ím (dřív byla v lehátku) a pustím nějaký písničky, na který pak blbnu, dělám různý grimasy atd.. Trosku se u toho zapotíš, ale aspoň chvilku ji zabavíš. Nejvíc se jí líbí Vílém peče housky a pak máme takové cd pro děti s lidovkama. Nebo jsem si vzala plyšáky a hrála malé s nimi divadlo, když ležela v postýlce. Různě intonuj hlasy atd. a jakoby vyprávěj pohádku, já jí pořád dokolečka opakovala "ahoj, Kristýnko, já jsem… to podle druhu zvířátka :-) Jinak fantazii se meze nekladou :-)

Vendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.1.06 13:13

No, naší Marušce bylo 6 měsíců ve čtvrtek a taky je zrovna nemocná.
Ale ačkoliv má hroznou rýmu a kašel, čilá je pořád stejně. Když čtu, jak jsou na tom vaše dítka, trochu závidím. U nás je nejvetší problém zařídit, aby nekrámovala tátovi nářadí ze skříně v předsíni, nežužlala kabel od telefonu, třásně od koberce v chodbě, případně se nevrhala střemhlav pod topení. Takže nejdýl se zabaví, pokud jí něco z toho povolím. Ale občas se dá vymyslet i nějaká náhražka, třeba igelitová taška a v ní nějaké oblečení (zavázanou tahá po zemi za sebou a líbí se jí, jak to šustí, z otevřené ty věci vytahuje a rochní se v nich). Když už se lezením a vším unaví, chováme, obcházíme bytem a ukazujeme věci, vypínače, kytky, z okna psy, auta, sousedy. A nebo se s ní na ruce pokouším dělat běžné denní činnosti, ale už to moc nejde, do všeho mi šahá - naposledy si hrábla do zelí na talíři :-)
Já teď spíš uvažuju, že když je nemocná, měla by být v klidu, ale mám pocit, že bychom asi přišli o rozum, kdyby se neprolezla.
LaPepa

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.1.06 19:43

Ahoj holky, u nás docela, tak na půl hodinky zabírá, když si ji vezmu na klín a otevřu šuplík, do kterýho naházím různý věci. Třeba papírky, tužky, samolepky, různý krabičky od kosmetiky, máme tam i kalkulačku a tak podobně, prostě předměty, se kterýma hned tak do styku nepřijde. Pak jí jenom držit a mám na půl hodinky vystaráno. Naštěstí je to ve stole u počítače, takže zatím „serfuju“. Mohlo by to zabrat třeba i u vás.

nepřihlášená „Orpet“+Simonka (7m)

• Nahlásit
  • Citovat
169
8.1.06 21:49

Od zitrka zacneme zkouset vase napady. Moc vam dekujeme za namety. Take prejeme prijemne hrani a uzasne objevovani novych a jeste zajimavejsich veci. :D Papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama