Zaseknutý čelistní kloub

4
5.6.21 17:11

Zaseknutý čelistní kloub

Ahoj, teď už to bude 4. den v kuse co pořádně nemohu otevřít pusu, protože jinak mi v čelisti nepříjemně lupne a zasekne se znova. Cca před 3 lety jsem měla jen lehké lupání a po cvičení, které mi doktor ukázal mi to zmizelo, ale nedávno mi tam najednou luplo a čelist se mi zasekla. To bylo tak jednou nebo dvakrát do pár týdnů, později jsem to měla každé ráno tak na půl hodiny, než jsem jí rozhýbala a teď teda 4. den v kuse. Nejbližší termín fakultní nemocnice je až 28. června a tak se chci jen zeptat, jestli vás tohle už někdy potkalo a jak to přežít? Jídlo mám spíše tekuté a žvýkačkám se vyhýbám. Cvičili jste na to nějak nebo je to přímo na operaci? Děkuju, jsem fakt zoufalá, pomalu neotevřu ani na polévkovou lžíci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
5.6.21 18:32
@Kiki1235 píše:
Ahoj, teď už to bude 4. den v kuse co pořádně nemohu otevřít pusu, protože jinak mi v čelisti nepříjemně lupne a zasekne se znova. Cca před 3 lety jsem měla jen lehké lupání a po cvičení, které mi doktor ukázal mi to zmizelo, ale nedávno mi tam najednou luplo a čelist se mi zasekla. To bylo tak jednou nebo dvakrát do pár týdnů, později jsem to měla každé ráno tak na půl hodiny, než jsem jí rozhýbala a teď teda 4. den v kuse. Nejbližší termín fakultní nemocnice je až 28. června a tak se chci jen zeptat, jestli vás tohle už někdy potkalo a jak to přežít? Jídlo mám spíše tekuté a žvýkačkám se vyhýbám. Cvičili jste na to nějak nebo je to přímo na operaci? Děkuju, jsem fakt zoufalá, pomalu neotevřu ani na polévkovou lžíci..

Tohle se mi stavalo po noci kdyz spim na rovnem. Kolikrat me to vzbudilo v noci, zablokovala se mi pusa a nemohla jsem ji otevrit. Vzdycky to pak behem dne nejak povolilo samo, nejdyl mi to trvalo asi osm hodin. Od ty doby mi kloub praska a preskakuje porad. Na noc to teda resim, ze mam hodne pod hlavou ( „vyborny“ na krcni pater :roll: ), tak abych proste horni celist mela vys nez dolni avod ty doby se mi to az takhle brutalne nestalo. Ale omezuje to silene, myslet na to a davat si bacha. Doktori doporucili dlahu na zuby na noc, ale ja s tim jednak nemuzu usnout a jednak to proste preskakuje stejne a tudiz neverim, ze to neco vyresi. Navic doktori nechapali jak jako, ze neotevru pusu 🙄. Mne pripada, jak kdyby se mi v tom kloubu neco jakoby „posunulo“ a ted by to chtelo „vratit“, aby to zas bylo ok. Mam akorat diagnostikovanou hypermobilitu ( uvolnene klouby ), takze si delaji co chteji, ale v ty puse je to mazec. Kdyby to spravila operace, tak budu stastna, ale nic takoveho nepadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
5.6.21 18:34

Pomohla mi akupunktura.
Zkuste provizorne sama.
Pokud je zasekla prava strana, tak si mackejte co nejvice na leve dlani bod, ktery je u palce. Viz foto.
A naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
938
5.6.21 18:41

Takto hodně se mi ještě nezasekl, ale na bolest mi pomáhá potírat ten kloub mastí Flector. Mnohem lepší, než třeba Ibalgin gel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat