Záškuby ve svalech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7
12.5.22 13:41

Záškuby ve svalech

Ahoj všem, již 10 dní pociťuju záškuby ve svalech nejvíce v nohou občas je to i jinde (ruka, záda, břicho) záškuby se vždy objeví jen když jsem v klidu např když ležím nebo sedím, když chodím tak žádné záškuby nepociťuju, byl jsem na odběru krve aby zjistili jestli mám dostatek minerálu, vše je v tomto ohledu v pořádku krom draslíku ten mám 3.75 (normální stav drasliku je 3.80) takže vážně jen o malinko, je tu někdo kdo má podobný problém? je mi 20 let.
Děkuju za vaše odpovedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26325
12.5.22 14:36

Zařadila bych magnézium (hořčík) a promluvila s doktorem, co ti dělal ty testy, co s tím dál)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
12.5.22 14:53

@Mar__tanka1983 Ještě jsem zapomněl dodat že mi to vše začalo poté co se mi vyhodilo koleno a já díky tomu dostal panický atak a uzkost… druhý den začali záškuby, poté jsem si na internetu vyhledal co to muže být a vyjeli na mě ošklivé nemoci jako als, rs.. od té doby jsem kvuli tomu furt ve stresu a nedokážu myslet na nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26325
12.5.22 14:56

@David1123 No tak to klidně může být celé jen o hlavě :nevim:
Pro tvůj klid si můžeš od obvoďáka napsat doporučení na neurologii (když máš záškuby, tak by to neměl být problém)…no a pak se zamyslet nad uklidněním - ať už bylinky nebo i přímo psychologická pomoc, jestli tě ty úzkosti neopouštějí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
12.5.22 14:59

Tak vítej v klubu. Přesně toto jsem řešila poslední 3 měsíce. Variant je vice…tetanie (u mě potvrzeno) borelióza (u mě potvrzeno) plus to má plno lidí po covidu (taky jsem měla) z ALS jsem se nerove hroutila až šílela a i když z ní mám strach hrozný i nadále, tak klid.. domluv se na emg pro svůj klid, na SSEPy a mepy a na test latentní tetanie. A na záškuby ať ti oredepisou Magnosolv a kup si milgamu N…beru ji už měsíc, rapidně se mi to zlepšilo…to nejhorší co čteš je až jako poslední. Já sama tomu nechtěla věřit a vlastně se bojím pořád, protože u toho mám paniku…ale základní věc…u ALS jsou záškuby prý lokalizovaný většinou jen na jednom místě…ne po těle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
12.5.22 15:03

Jo a mimochodem…já mám x dalších zdravotních obtíží, takže ten stres z ALS a RS je šílený…a přesto je mám SNAD zatím vyloučené. Prosla jsem těch vyšetření opravdu hodně. A ještě mě něco čeká. Všude jsem byla snad 3×…ja snad nebyla ještě na rematologii a na patologii. Snažím se teď zklidnit a věřit že Pořešín boreliózu a bude lépe. Tetanie se nezabvim ale to neřeším, na to se neumírá, ani to není nemoc…podle mě pokud máš úzkosti tak máš tetanii taky, ta s tím souvisí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
12.5.22 15:09

Pcotej ale že užívání hořčíku atd je běh na dlouhou trať. Já vlastně cukala jak papinak od Vánoc, začalo mi škubat v oku, pak se to rozmístilo po těle a pak se to soustředilo do noh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
12.5.22 15:12

@biedronka105 Abych řekl pravdu tak sem docela “hypochondr” hodně věcí si dokážu vsugerovat, uzkostnej člověk jsem byl vždy hned mi v hlavě probíhají ty nejošklivější a nejhorší scénáře.. 😅 na neurologii se u nás čeká klidně i 3 měsíce tak se tam v pondělí hned objednám, mezitím zkusím brát hořčík ve větší míře, snad se to alespoň trochu zklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
12.5.22 15:16

@David1123 hořčík, milgamu, D, B a C. Já kombinují všechno plus není od věci vápník. Ráno užívat vápník, hořčík na noc až po 21:00 hodině. Vápník ovlivňuje vstřebávání hříčku, tyto dva pelementy jsou důležité, hlavně pro tetaniky. Lépe se pak vstřebá, koupit si buď dobře vstřebatelné a nebo požádat obvodáka o recept na Magnosolv, neměl by mít s tím problém. Jinak já jsem hypochondr také…vybouchlo mi všechno po porodu, závratě o tomu, a fascikukace neboli záškuby svalů byly jednou z nich a úplně nejvíc mě stresovaly. Nejsem lékař, ale dle mých půlročních zkušenosti si troufnou tvrdit, aby ses na diagnostu ALS vykašlal. Já mám doktory naprd, takže jsem si vše zařizovala na vlastní pěst už jento bylo únavné a taky dost často platila, takže pojištění k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
484
12.5.22 15:21

Mě se ty záškuby zklidnily až před 3 týdny, kdy jsem jako doprovod svoji dceru zkolabovala v nemocnici rovnou v pokoji. Odvezli mě na urgent a dali hořčík do žíly…a jedno ze jsem chlemtala Magnosolv od listopadu…zklidnilo se to hned v noci až po této infuzi…mám je samozřejmě i doteď, ale už to není tak hrozné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
12.5.22 15:24

To máš z té psychiky, pomůže hodit se do klidu a nemyslet na to. Prostě když si přiznáš, že to je psychikou a nebudeš hledat jiné diagnózy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
12.5.22 16:03

@biedronka105 Všude čtu že als před 30 rokem je v podstatě nemožne dostat a že je takovej případ jeden z xx milionu😅to mě taky dost uklidňuje. Každopádně děkuju za radu, hned co to pujde podstoupim neurologii a snad mě to taky trochu zklidní když na 100% vyloučím tuhle “ošklivou” nemoc, hořčík jsem si objednal kvalitní “hořčík bysglicinat” spolecne s vitaminem B6.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
12.5.22 16:04

@Zuzaja Ano, je to možné že je to z psychiky.. 😄 rozhodně to nevylučuju ale radši asi podstoupím i to neurologické vyšetření, sice si pár měsicu počkám ale co se dá dělat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.22 18:17

No. Mně se stal úraz krků a škubal mi na něm sval.

Zajdi za chirurgem, neurologem. Je možné, že to máš od toho kolena a znehybní ti to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2941
13.5.22 08:29
@David1123 píše:
@Mar__tanka1983 Ještě jsem zapomněl dodat že mi to vše začalo poté co se mi vyhodilo koleno a já díky tomu dostal panický atak a uzkost… druhý den začali záškuby, poté jsem si na internetu vyhledal co to muže být a vyjeli na mě ošklivé nemoci jako als, rs.. od té doby jsem kvuli tomu furt ve stresu a nedokážu myslet na nic jiného.

Máš to z té úzkosti. Před googlením ALS a dalších katastrof si vyhledej příznaky úzkosti, umí být fakt mocná. :hug: Dej si hořčík, pomůže zklidnit nervy, a zkus psychoterapii nebo nějakou knížku o řešení úzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat