Zaton 2. týden v červnu - počasí, moře

34
19.3.17 19:54

Zaton 2. týden v červnu - počasí, moře

Ahojky, byl ste někdo na Zatonu v 1. půlce červena, cca 2. týden v červnu? Jaké bylo počasí, jaká teplota moře? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1382
19.3.17 20:12

Byla jsem, bylo teplo jen moře trochu studené. Během pobytu se ale vyhřálo a bylo fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
19.3.17 21:47

@Dermabion a jak s hlukem, teď mě někdo vystrašil, že byly cca před 10-ti lety v mobilním domku a strašný hluk i v noci, my chceme tedy apartmán. ale aby to nebylo stejné, přece jen by bylo fajn, kdyby jsme se vyspali :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
19.3.17 21:52

@hanysi mobilní dum nevím, my byli v apartmánu a žadný hluk…a určite kategorii apartmánů 4* ty 3* jsou nic. Taky tam letos asi zase pojedeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
17.5.17 14:10

Nevíte jak je to s spartánská 4* když budeme 3 rodiny, jestli nas dají vedle sebe? Chystáme se do zatonu v záři. Je něco co jste tam postrádali a je dobré si vzít z domova. Jedeme 20m dítětem. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
17.5.17 15:07

@Kačudis až uděláte objednávku, napište jim požadavek, pokud budou mít možnost, tak Vám vyhoví, také jsem jim psala, že je prosím z důvodu handicapu o určitou zonu blízko moře a 1. patro, protože v přízemí bych se bála, že mi malá z balkonku zdrhne :-)bylo mi to přislíbeno, tak uvidím, až dorazíme, ale nemyslím si, že v červnu či září bude s požadavky problém, Objednávala jsem přímo u nich na stránkách www.zaton.hr, mají tam i akce třeba na ubytko se snídaní nebo s polopenzí. Vzali jsme akci se snídaní, je to sice o 1 den kratší, ale to mě nějak netrápí, v ceně je třeba i taxa pro všechny z apartmánu(1,– EUR / os./ den i úklid 40,–, dřívější příjezd, plážové židle a slunečník či 1 drink pro rodiče nebo zmrzka pro děti :-). Jedeme s 2. letou dcerou, tak uvidíme, co nám tam bude cyhbět nebo nebude :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
18.5.17 08:15

@hanysi jee ja jsem myslela, ze uz jste tam byli :) blbě jsem četla. Nevadí aspoň budete mit čerstvou zkusenost :D my jedeme pres cestovku, požadavek jsme žádali, ale ze nám to negarantuji. Tak uvidíme, kdyžtak budeme resit na místě. Uzijte si to tam a az se vrátíte napište prosím jake to tam bylo…diky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
18.5.17 12:27

@Kačudis určitě dám vědět, já nakonec zjistila, že je to takhe levnější než přes cestovku, tak jsem objednala napřímo a vzhledem k tomu, že garantuji pobyt kartou, budu platit až na místě, což se mi s ohledem na stávající kurz vyplatilo a hodně ušetřím :-), jinak osobně si stejně vždy vozím ložní prádlo a ručníky, zatím se mi to, jak v Itálii, tak v Chorvatsku vyplatilo, protože to jejich se mi nikdy nelíbilo v tom spát :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
18.5.17 21:35

@hanysi ono to bude určitě levnější rovnou pres ne, ale mi platíme poukázkami tak jsme museli přes cestovku. Jinak jsem jim psala ohledne ubytování vedle sebe, hned odpověděli, ze se nám pokusi vyhovět. Tak uvidíme. Ručníky taky beru, a lozni teda nevím. To mi pak dejte vědět jak vypadalo to jejich, protoze mam taky rada to svoje voňavé, čisté :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
20.5.17 23:08

@Dermabion můžu se zeptat jaky je tam rozdil 3* a 4*, kromě klimatizace? Jsou asi dal od moře?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
21.5.17 07:29

@Kačudis mrkněte na ty jejich stránky, samozřejmě asi vzhled a velikost apartmánu, klimatizace a myslím mikrovlnka, pod apartmány je vždy dole ceník i mapka areálu, jsou přibližně ve stejné vzdálenosti od moře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
21.5.17 09:22

@Kačudis ne nejsou dále. Rozdíl a skutečně citelný je v zařízení. 3* jsou podle mne spíš tak 2* starý rozkládací gauč dosluhující kuchyň i koupelna. Do 4* se budete na spánek těšit a ta kuchyně je pěkně vybavená. Jedeme letos znovu do 4*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
3.7.17 23:02

Ahojky všem, nestíhala jsem podovče hned napsat, tajže tady jsou mé zkušenosti ohledně Zatonu - záčátek naprosto děsivý…
Objednávka přímo přes Holiday resort, komunikace v mailech ideální, Objednávka jejich nabídky Zaton break offer ve 3apartmánu pro 4(ale byli jsme tam 2 dospělí a 2-leté dítě), kde jsou v ceně snídaně - to v ceně až tak pravda nebyla, protože normálně stál apartmán 79 EUR(2. týden v červnu) a se snídaněmi 81,5 EUR, jenže i tak se to vyplatí, protože se bohatě najíte výběrem z bufetu a ještě kolikrát ve 3 odpoledne jsme hlad neměli - přímo tam se dali snídaně dokupit za 80kun, takže opravdu se vyplatí. Tato nabídka dále nabízela dřívější ubytování(s klauzulí, pokud bude k dispozici)už od 12h, dále zdarma využívání slunečníku a 2 lehátek na pláži i u bazenu zdarma, 1 koktejl(alkoholický, dle jejich výběru) pro dospělé a zmrzlina pro dítě(byl to pohár 2 kopečky se šlehačkou a sušenkou, zmrzlinu dle vašeho výběru), závěrečný úklid zdarma a tato nabídka platila pouze na 6 nocí, tzn, příjezd v sobotu, odjezd v pátek. nám to nevadilo, aspoň má člověk doma jeden den k dobru, pokoj opustíte sice v 9h, ale v samotném resortu můžete zůstat do půlnoci, takže jsme byli až do večera a jeli zpět zase v noci.
Přijeli jsme na místo v 11:30 s unavenou dcerou po cestě, co potřebovala svojí dávku spánku v posteli či kočárku. Jak správně tušíte, pokoj nebyl připraven a recepční nevěděl, kdy bude prý možná mezi 14-15h. Na to jsem se ohradila, že mám objednanou speciální nabídku, kde se slibuje ubytování od 12h, co s tím udělá, on že nic, ale ať se zkusíme zeptat za hodinu a dal nám pro každého pásku na ruku, bez jediného slova, k čemu to slouží, takže info, až na moje zeptání. Jen jsme dostali info, kde máme zaparkovat, mapu resortu a to bylo vše. Ještě jsem se ptala jak se zavazadly, protože k APT se autem nesmí, tak že ta prý je pán s autíčkem, co je vozí - my ho neobjevili. Šli jsme se tedy projít po resortu, že zkusím malou uspat v kočáře. Bohužel, jak byla přetažená spolu s novými podněty, tak se nedařilo a byla čím dál protivnější(ještě bohužel před odjezdem se jí prořezali navíc špičáky a odjížděli jsme s horečkou 38…)za hodinu jsem stepovala na recepci a situace stejná. Takže jsem se opět oháněla nabídkou a že bych očekávala nějaký kontakt s pokojskou, jak to vypadá - a on že neví…to už jsem začala být nepříjemná, že kdybych věděla, že nedokáží splnit svoji nabídku s minimálním spožděním nebo nějakou přesnější informací, kdy pokoj bude, nejezdila bych na 12h, ale až na 15 a že kvůli dřívějšímu příjezdu jsem si objednala tu jejich speciální nabídku (dřív jsem dělala recepční, takže jak se nikdy o nic nepřu, tady jsem byla doma)Najednou mi bylo řečeno, že by MOŽNÁ našel jiný volný a uklizený APT.. Šlo tam i o to, že já měla kvůli hendikepu objednaný APT co nejblíže moři a bazénu a volný APT byl pochopitelně o hodně(pro mě nepříjemně) metrů dál(resort je veliký) a když normálně ujdete 200m a bydlíte o tuto vzdálenost dál, je to těžké. Nicméně spánek dcery byl pro mě důležitější, takže jsem svolila. Dostala jsem klíč, heslo na WIFI(ta nám fungovala snad jen 3× půl hodinu - je hodně špatný signál a to jen na APT)a kartičku s číslem APT a popřál mi hezký pobyt, bez jediného slova, co dál (a nechal si k mé nelibosti OP - hned co to šlo, jsme si je vyžádali zpět). Takž se ptám - a to je jako vše? A on a co by jste jako chtěla vědět. Tak mu říkám, třeba kam jít na snídaně, kde si vybrat speciální nabídky z nabídky, jak se dostávat přes závoru u vstupu do areálu, atp.
a on na to - Vy máte speciální nabídku? No myslela jsem, že mě omejou - nechápu, jaký tam mají rezervačí systém a co mají nebo nemají v pc či papírech, ale i kdyby tam to info neměl, sama jsem se několikrát zmínila a to velmi jasně, že jí mám…takže najednou vysolil kartičku na koktejl a zmrzlinu a kartičku na slunečík a lehátka - a to pozor, pokud bych mu to nepřipomněla, tak mám smůlu a už by mi to nedali - ale to si přečtete až v brožuře na APT, že pokud si nezkontrolujete, co máte dostat, nemáte na pozdější reklamaci nárok. Fakt nevím, jak to funguje u nich, ale kdekoliv jsme pracovala na hotelu já, tak tyto speciální kartičky jsme si připravovali ke složce objednávky či klíčům od pokoje(tady je vypisoval až přede mnou) a hlavně, pokud jsme nebyli schopni dodržet dobu ubytování - což se samozřejmě stát může obzvlášť ve dnech odjezdu a nájezdu většiny hostů - tak jsme se za 1) omluvili, což zde neproběhlo, 2)zavolali jsme pokojským, jak to vypadá a řekli jim, že tento host je již zde, zda by mohli jít přednostně uklidit tento pokoj - to zde také neproběhlo a za 3) nabídli třeba kávu jako kompenzaci při čekání -tak to zde také nehrozilo. Dále jsme se opět ptala na toho portýra na zavazadla, že jsme ho neviděli - parkoviště bylo opravdu rozlehlé, jestli tam má třeba nějaké místo kde stává…ne je jen jeden, místo stálé nemá, musíte počkat, až ho uvidíte někde přijíždět…tomu už jsem se fakt jen smála..Naštěstí, jak jsme přišli na parkoviště, tak tam akorát blízko auta byl - autí by asi potřebovalo vyšší opěrky, náš milion tašek z toho skoro padal :-D. PO uspání dcery mi došlo, že jsem se opět nedozvěděla info o výjezdu a vjezdu do kempu. Takže jsem později museli zase zpět, tentokrát už raději na informace, kde jsem jen nadiktovala SPZ, kterou zadají do systému a brána se otevírá sama. Navíc jsme musela nahlásit totálně špinavou podlahu, kterou si buhužel sami ani nemůžete vytřít(přestože standartně máte udělat v pokoji závěrečný úklid, když nemáte speciální nabídku jako já), protože kýbl a hadr tam prostě nebyli jen koště a lopatka, to jsou veškerý Vaši pomocníci úklidu. Jako ano, člověk je na to zvyklý, že když tam týden bydlí, stejně tomu moc nedá, ale uklizený APT by snad neměl vykazovat po jedné minutě černé nohy…Bohužel kýbl jsme nedostala, ale v době naší první snídaně tam pokojské vytřeli, vyměnili ručníky (stačí hodit na zem, jinak myslím mění 2× týdně) a odpadky bohužel ale nevynesly. Bohužel podlaha přestože vykazovala známky(pěkné stopy :-D ) od přejetí hadrem, tak s čistotou na tom byla stejně…už jsem to neřešila, ale dost mi to vadilo, protože 2-leté dítě prostě běhá zem-postel pořád…nedokážu si představit ty s lezoucími dětmi…
Jinak tedy ty snídaně opravdu bohatý bufet, víceméně stejný každý den, ale každý si vybere, jak sladký, tak slaný, studený i teplý, teplé i studené nápoje, jen dětské stoličky občas vykazovali absolutní bojkot úklidu, takže doporučuji, pokud už nenosíte sebou vlhčené ubrousky, tak si je brát, bylo to i v restauraci, kde jsme byli na večeři, takže je lepší být připraven…
Resort jako takový je moc pěkný, hodně zeleně s cedulkama, které popisují, co je co, neustále vidíte někoho pracovat jak na rostlinách, tak na zvelebování resortu, stejně jako pokojské vidíte prostě všude - ale s tím úklidem to bohužel nepřehání…jo a ten první den, co nevynesly odpakdy jsem pak odpo uspala malou a těsně po tom se bez jakéhokoliv zaklepání rozrazily dveře a vpadla tam jak cukrář pro ty odpadky. idkyž tam člověk nemá cedulku nerušit, tak to zaklepání bych vážně očekávala…
Dále jsme tedy chytly zřejmě nově otevřené bazény, protože voda byla ledová, ale za pár dní už teplejší a ještě v týdnu pak otevíraly další speciálně pro malé prcky a k tomu úplně nový pro starší. Moře tam má hodně daleko vodu po kolena, když si chcete zaplavat, tak to štve, ale pro děti ideál. Pláž není čistý písek, ale takový hrubý i s drobnými kamínky a hlavně na začátku vstupu do moře i dost ostré větší kameny - je prostě vidět, že je tam písek navezený, dál v moři už zase pěkný písek, takže, kdo má citlivější nohy, tak boty do vody vážně unese. Na pláži jsou sprchy, s hledáním wc jsem měla trochu problém, osobně jsem našla jen ve středové části pláže a pak v bazéovém komplexu, jiné jsem nenašla a hlavně mi tam chybělo značení na ně, ani na mapce resortu nebyly. Večr na pláži nafukovali skákací hrad se skluzavkou, mají tam i za bazenovým komplexem hřiště s prolézačkou, ale nebyli jsme tam. Přes den v té středové části je podium a pořád se tam něco děje, cvičení, tancování atd. nejen pro děti, v bazénu myslím také bylo nějaké cvičení, kdo chce aktivity si určitě najde.
V celém resortu a hlavně mezi apartmány jsou dětská hřiště, opravdu super, hlavně když bydlíte v přízemí, že dítě vyleze a máte ho pod dohledem, takže opravdu ideál.
Ubytování samotné - pokud pojedu příště, vyberu si určitě 4
, a to ty novější budovy, protože v 3* a podle mě i ve starší zástavbě 4* jsou místo manželské postele rozkládací gauče -veeeeeeeeeelmi staré a proleželé, přes ně je přehozená cca 5cm vysoká měkká matrace, která fakt nic nezachrání, takže nepohodlné spaní v kombinaci s dalekou docházkovou chůzí pro můj hendikep znamenal zhoršení stavu. Další místnost byly dvě oddělené postele, které jsme původně měli v plánu dát k sobě a spát tam, bohužel nešlo, protože mezi nimi se otevírali dveře, takže jedině vysadit, což taky nešlo, protože přes den jsem tam uspávala dceru v kočáře a večer na jedné z postelí a když jsme šli spát brali jsme si jí k sobě(je stále kojená a spí s námi, a v době zubů v noci víc než dost, spolu s novými zážitky). Ty byly sice pohodlnější, ale nijak výrazněji. v těch 4* by měla být klasická manželská postel, klimatizace a mikrovlnka. Klimatizace mi ai moc nechyběla, naštěstí jsme měli APT v přízemí a slunce tam svítilo jen ráno, ty co bydlei naproti to měli horší, tam jim pražilo skoro celý den. v případě horka postačoval ventilátor, ráno jsme větrali a když svítilo slunce zatáhli těžké závěsy a i vekovní dřevěné žaluzie. Vybavení kuchňky bylo dostačující, dokonce nám druhý den přibyl kávový překapávač, fungl nový(původně tam chyběl, a i mi to nedošlo), ale stejně bez filtrů, takže kdo máte rád, vemte si filtry sebou. Jen bylo občas jak ze skříně, tak z linky cítit zatuchlá vlhkost, zřejmě to v době mrtvé sezony moc nevětrají. Koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a wc je udržovaná v čistotě, jsem na to hajsavka, ale nic mi nevadilo, toaletní papír dodávají, stejně jako jsou tam tuhá malinká mýdlíčka - pozor veganská, takže třeba plavky jsem s tím nevyprala, zůstali mi tam fleky.
Celkově hodnotím pobyt pozitivně, hlavně pro rodiny s dětmi, až na ten rozkládací gauč a hlavně nepříjemný začátek, který je dílem určitě nejen samotné chyby či ochoty recepčního, druhý kolega byl v tomto směru i příjemnější na komunikaci, ale věřím, že i chybou nějakého jejich systému - komunikačního především.
Příště bych si ještě den předem nechala potvrdit, že se spoléhám na to, že ubytování bude opravdu ve 12h, protože malé děti prostě touhle dobou chodí ještě spát) vážně uvažuji i o polopenzi, kterou mají také formou bufetu (jinak snídaně byly myslím 7:15-10:30, obědy nevím a večere asi 18-21h), pak ten APT raději 4* s konkrétním požadavkem, který jsem si tam vyhlídla, asi si pořídit buď skládací vozík nebo lehátko s kolečky, které jsme tam všude hojně viděli, pomáhá to odvézt všechnu bagáž na pláž :-) i děti :-D. Co se týče počasí, měli jsme krásně teplo, ikdyž byly teploty cca 27-30 stupňů, pociťově ve městech pařák, u moře i bazénu fajn a voda v moři optimálně tepá akorát. asi jen jeden den chladněji a trochu deště. Přímo v resortu draho - hlavně pro nás, Němcům a Rakušákům to asi tak nepřijde podle toho, jak praskaly restaurace ve švech, ale třeba 0,5 piva 26 kun, voda či džus 0,2 okolo 20-30kun, nejlevnější asi pizza v pizzerii, okolo 65 kun, jinak třeba plátek masa bez přílohy cca 80-100 kun, zmrzlina 9 kun, hned vedle v Ninu, podstatně levnější, voda či džus 15-20 kun, pivo 20 kun. i obchod v resortu je o hodně dražší, než třeba na začátku Zadaru(cca 12km).
Omlouvám se za román a asi i hodně chyb, ale snad to pro vás, co se rozhodujete bude přínosem :-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
4.7.17 17:47

@hanysi diky moc za info :-) my to máme pres cestovku a objednali jsme si early check in tak jsem zvědavá jak to dopadne. Pojedeme na noc a nejspíš uz tam budeme brzy ráno. Jinak co se tyce obchodu, je lepší si teda někam dojet? Mame v plánu si vařit sami. Da se to v 3* apartmanu zvládnout s tím jejich vybavení nebo je něco co si vzít z domů? A ješte jsem četla, ze i pro ubytovane je zpoplatnění vjezd po každé kdyz se přijede? Pardon za otázky, ale jsem zvědavá :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
4.7.17 17:58

My byli s objednáním ubytování přímo u nich a ubytovali naś ve 3 rano byť správně jsme měli nárok až od 15ti hodin takže já si na ně stěžovat nemohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama