Zatuchlý pach z pračky - co s tím?

611
25.5.06 22:04

zatuchlý pach z pračky - co s tím?

Ahojky,
mám pračku cca 2 roky starou/novou :) a poslední dobou vždy, když vyndám vyprané prádlo, z bubnu je cítit jakoby zatuchlina. Je mi to nepříjemné, je to cítit jako kdyby tam mokré prádlo bylo zavřené a zapařilo se. Pračku po doprání nechávám otevřenou, prádlo tam sice někdy zapomenu, ale tak max. od dopoledne do večera a to ho nechám ještě jednou přemáchnout, než ho pověsím. Může ten smrádek být tím? Nutno říct, že ačkoli pračka takhle nevábně páchne, tak prádlo když uschne, je normálně voňavé. Ale prostě mi to vadí, tak jestli někdo víte, co s tím, budu ráda za radu.
Díky Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

980
25.5.06 22:13

pračka

AHoj Mišičko, mám ten samý problém…ale už to neřeším…naučila jsem se pračku zavírat a máme malou koupelnu,tak je z ní takový malý přebalovák…

Podle mě to způsobuje zbytková voda dole v bubnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
25.5.06 22:19

Desty mě už to s tou vodou, co tam dole určitě stojí taky napadlo. To je ale pěknej fujtajbl, jestli tam ta voda vesele hnije? a pak se při novém prádle promixuje s vodou čistou :( bléééééééééé. Napadlo mě, prohnat to Savem, nebo tak něčím, třeba naprázdno, ale mám strach, že pak se mi odbarví něco, co nechci :D
Pravdu ale máš, že když už smrdí stejně, tak klidně zavírat, než si to větrat do koupelny a smrádku se tak stejně nezbavit. Jdu jí zavřít, mrchu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
25.5.06 22:25

me teda pracka zatuchle pachne, kdyz ji po prani zavru, nemusi byt ani zavrena uplne, ono jak ma tu gumu kolem dveri, tak to docela slusne tesni…
a dalsi vec je, ze se casto dela plisen na tom davkovaci na prasek a avivaz, takze to chce cas od casu umejt v savu, nebo podobnym sajrajtu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
611
25.5.06 22:31

Ahoj Zdeniku,
já právě pračku po praní nechávám otevřenou … vlastně jí mám při frekvenci našeho praní otevřenou takřka neustále, když zrovna teda vyjímečně nepere :D Ten dávkovač mám docela dobře dostupnej, můžu to celý vyndat a vymýt, to je dobrej nápad. Prášek už teda normálně dávkovačem nedávám (sypu ho rovnou na prádlo), protože u Whirpoolu to nějak blbě vymysleli a mě se ten dávkovač po pár praních práškem zanese a to tak, že to ztuhne na kámen a je to fakt makačka vyčistit. Ale aviváž tudy leju a ta by to mohla být, je to tam takový slizký bleé. To určo zkusim, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
25.5.06 22:35

ja mam taky whirlpoolku a prasek taky davam primo - to fakt vymysleli blbe :) , akorat avivaz davam do davkovace, ale ta plisen je po celym a i na kraji pracky
ale mam pocit, ze se da prat naprazdno se savem, minimalne takovym tim belicim…savo perex?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
25.5.06 22:39

Ahoj Mishicko,
tak já pokaždé, když mám pocit, že pračka nelibě zavání :oops: , do ní naliju právě Savo a nechám projet jeden celý program. Následně v ní ještě vyperu bílé prádlo a nikdy se mi nestalo, že bych si tu další várku nějak odbarvila :wink: A jak už holky psaly, je potřeba často vymývat nádržku na aviváž, tam se ten prevít usazuje hodně :(
Přeju úspěšný boj se smrádkem a Savíčka se neboj :)
Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
25.5.06 22:56

Ahoj, já bych tam savo nedávala. Je to moc agresivní. Na pračky stejně jako na myčky existuje čistič calgonit-čistič praček v lahvičce, který umí fakt zázraky. Já dvakrát do roka v tom pračku přeperu a je jako nová :wink:
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
26.5.06 06:24

Mi taky smrdívala ta voda dole; od té doby, co dávám kvůli malému místo aviváže ocet do posledního máchání, už nesmrdí :lol: . Asi bude i méně agresivní než Savo. E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
685
26.5.06 08:24

Ahoj,
nedávno jsem někde slyšela, že se doporučuje nalít do zásobníku jablečný ocet (mám pocit, že půll litru) a zapnout na prací program (bez prádla). Ještě jsem to nezkoušela, ale brzy budu muset, ten smrad je fakt hrozný. Pračku mám pořád otevřenou, takže si myslím, že se to musí usazovat jedině v hadici. Je to ale síla.

Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
26.5.06 08:37

Ahojky, taky se přikláním k octu - už mi párkrát pomohl - odstraní vodní kámen, „odsmradí“ a pračka není cítit. Jinak ji nechávám otevřwenou pořád¨.......... a ocet přidávám občas k prádlu, pokud chci,k aby bylo měkčí - trošku (obyčejného) a v prádle cítit není - ručíníky super
Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
26.5.06 08:38

Ahoj,
dobré je taky tak cca 1× za měsíc vyčistit ten filtr, co se v něm zachytávají nečistoty. Jinak taky pěkně smrdí :? 8O .
Berča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1132
26.5.06 08:43

Holky, pridavam se k tomu jablecnemu octu to opravdu pomaha. A pracka by se po prani nemela zavirat. Ja ji mam otevrenou (teda krome toho kdyz peru :lol: ) skoro porad. Alespon takhle nam to tenkrat oznamil pan v elektru, kde jsme ji kupovali.....
Hezky den Veronika!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
26.5.06 08:51

Ahoj holky pradlenky :wink: tak nám se zetím nestalo, že by z pračky nepříjemně zavánělo. Máme pračku s předním plnění a je fakt, že po každém praní utírám do sucha to těsnění u dvířek, kde právě zůstává hodně vody. Má se to dělat. Prý právě to, že se to neutírá, způsobuje ten zápach. Jinak samozřejmě nechávám pračku otevřenou. Když jsem ještě používala aviváž místo octa, tak tu nádržku jsem taky pokaždé přejela hadrem, aby to tam nezůstávalo oslizlé. Čas od času je dobré nechat pračku projet na šedesát s poloviční dávkou prášku a bez prádla. Měl by to být klasický dlouhý cyklus. Jinak pračku máme taky přibližně dva roky a je to gorenje a v pohodě.
Tak přeju všem co je trápí zápach z pračky, aby se ho brzy zbavili.

Kitten

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
26.5.06 09:48

Ahojky,

tak já teda na vyčištění pračky používám právě Savo. Máme s horním plněním a tak jednou za čtrnáct dní jí musím čistit. Peru v ní manželovi montérky a to je děs. :roll: Nastříkám savem (teď zrovna jsem stříkala Breff power Desinfection - nechá se patnáct minut působit a mělo by to být hygienické) a pak objedu všechny těsnění a různé nádržky hadrou. Spláchnu vodou v konvičce a naházím tam právě takové ty hadry co s nima doma uklízím - alespoň se taky vydesinfikují. A nechám projet jeden program. Nikdy se mi nic v následujícím praní neodbarvilo. A co se octu týče tak taky používám na praní věcí od Viki - místo aviváže. A je to hlavně skvělé na vodní kámen, ale i na pachy. Však s octem umývám ledničku, a vyvařuju varnou konvici. :P

Tak zkuste.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama