Zavádění lepku do stravy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Něha
Kecalka 163 příspěvků 04.01.19 11:31
Zavádění lepku do stravy

Ahoj holky, můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti a názor na zavádění lepku? Našemu chlapečkovi je za pár dnů pět měsíců. Je plně kojen, myslím si, že mu Mm stačí a měla jsem v plánu co nejdéle plně kojit. Dneska mi u doktorky řekli, že bych mu měla začít dávat 2 piškoty denně, aby si střeva zvykla. Není případně i nějaká lepší/zdravější potravina? Díky za vase reakce ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aduš8
Kelišová 5332 příspěvků 04.01.19 11:33

@Něha nedávala bych piškoty, zbytečný cukr. Já dávala žužlat kůrky od té doby, co je udržel v ruce. On toho moc nespolkne, ale musíš být u něj, někdy kousek užužlají.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 04.01.19 11:33

2 piškoty? 8o to si děláš srandu :lol: lepek jsem zavadela kolem osmého měsíce formou prikrmu s testovinami, kase apod.

Aduš8
Kelišová 5332 příspěvků 04.01.19 11:36

@Něha jen tedy, já bych s ochutnáváním příkrmů pomalu začínala. Kojit můžeš pořád, stačí pár lžiček, vyzkoušet, jestli o jídlo jeví zájem. Pak dokojit. Podle nových studií je právě mezi 4. a 6.měsícem doba, kdy děti o jídlo jeví nejvíc zájem a když začneš později, může se stát, že dítě jíst dlouho nechce. Když chtít nebude, zkusit třeba za 14 dní, netlačit, nespěchat, ale seznamovat :kytka: :mavam:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9913 příspěvků 04.01.19 11:37

Ja dala poprve az nekdy kolem roku a do ted ma lepek jen vyjimecne v malem mnozstvi. Zacinat hned piskotama a v peti mesicich, to je docela brutus :think:

unuděná
Echt Kelišová 8482 příspěvků 04.01.19 11:57

Obě mé plně kojené děti jsem začínala kolem 4,5m seznamovat s příkrmy a lepek zaváděla kolem 6m formou kaše, těstovin nebo žužlání rohlíku ;) piškoty jsem dávala až mnohem později kvůli cukru. A zprvu jen namačkala do jogurtu nebo ovoce.

P4ja
Extra třída :D 10630 příspěvků 04.01.19 12:04

No pokud máš začít s příkrmy jako takovými. Tak nechápu proč piškoty ?? Já začala zeleninou, pak vývary, potom ovocnou přesnídávkou a naposledy jsme to doplnili jogurtem. Malé teď bylo půl roku. Ale víceméně pořád kojím, jen jí před kojením trošku dám. Začali jsme ve 4,5 měsící, ale stylem jedna lžička a dokojit. Teď toho sní víc. ale pořád je kojení to hlavní. Teď počítám, že začnu s těstovinami, příp. kouskem rohlíku.

Piškoty bych dala spíš do ovcené přesnídávky, ale na to taky musíš zvyknout.

Kukacka123
Závislačka 3966 příspěvků 04.01.19 12:04

@Něha 2 piskoty denne mi prijde teda moc, ale lepek bych klidne zkusila, klidne v jine forme ;)

Jak pise @Aduš8 , tak mi to rekl pediatr…a to neni zadny mladoch, ale stara skola a souhlasi s tim ;)

P4ja
Extra třída :D 10630 příspěvků 04.01.19 12:17
@Kukacka123 píše:
@Něha 2 piskoty denne mi prijde teda moc, ale lepek bych klidne zkusila, klidne v jine forme ;)Jak pise @Aduš8 , tak mi to rekl pediatr…a to neni zadny mladoch, ale stara skola a souhlasi s tim ;)

Ty bys fakt dala hned lepek, když je mimčo zatím plně kojené ??

Sion
Závislačka 4394 příspěvků 04.01.19 12:34

S lepkem začala až po zavedení příkrmů. Jelikož jsme byli na UM, tak jsme začali přikrmy od ukončeného 5. měsíce a cca po 14 dnech-měsíci jsem přidávala lepek a to formou krupičky povařené ve vodě.
Piškoty bych rozhodně nedávala, ani kůrku z chleba. Kůrku hodně strkala dětem tchýně :roll: vždy jim zůstal větší kus v pusince a dusili se. U jednoho nám to dělalu i piškoty, protože si je strkal celé do pusy a pak je chtěl polykat.
U plné kojeného mimča bych s příkrmy počkala do půl roku :palec: Některé známé dávali plně kojeným příkrmy až od 8.měsíce…
Ale myslím si, že je dobré, aby děťátko už v 8.měsíci zvládalo v jídle kousky :palec:

Filzefina
Kecalka 279 příspěvků 04.01.19 12:45

Ja jen kojila do ukonceneho 6. mesice. Pak jsem zacala zeleninou,po cca 3 tydnech jsem zacala obcas do zeleniny pridavat pred mixovani trochu kuskusu. Po asi 2 dalsich tydnech i maso. K veceri ryzovou nebo kukuricnou kasi. Piskoty bych nedavala,ale taky mi to rekla moje dr a chtela abych male davala prikrmy jiz od 4. mesice (mala mela 8kg tak nevidim duvod) rekla sem ji ze proste ne

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 04.01.19 12:46

@Něha piškoty 8o já zavadela lepek ke konci 6m, v té době už byla malá dva měsíce prikrmovana. Dávala jsem jí kuskus k zelenině. Rozhodně bych nezačínala s prikrmy piskotama :zed: začni zeleninou, lepek zkus později a raději ty těstoviny nebo kůrka od chleba než piškoty. A klidně s prikrmama začni až za měsíc, jestli prospívá dobře a o jídlo se ještě nezajímá.

Jinak lepek dávám tak jednou týdně maximálně. Většinou když někde jsme a dostane ho ve skleničce nebo když mám chleba a ona žebrá, tak jí dám kousek kůrky :lol:

Něha
Kecalka 163 příspěvků 04.01.19 12:57

@Filzefina no, malý má právě cca 8 kg a to Mm mu fakt stačí. Měla jsem právě v plánu kojit co nejdéle, postupně přidávat zeleninku, ovoce, případně tedy ten kus kus… Taky se mi nelíbí do něj cpát piškoty, byť namočené - přijde mi to jako zbytečný cukr a další složky, co nepotřebuje

Něha
Kecalka 163 příspěvků 04.01.19 12:58

@Aduš8 přesně tak, přijde mi, že piškoty určitě obsahují mnoho složek, co rozhodně nepotřebuje

Filzefina
Kecalka 279 příspěvků 04.01.19 13:10

@Něha tak jeste pockej s prikrmama. Je to zbytecny a piskoty bych nedavala.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama