První kaše ... do mléka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vendys2277
Povídálka 37 příspěvků 15.12.18 14:56
první kaše ... do mléka

Ahoj maminky :-),
mám 4 měsíční holčičku a od pondělí jsem začala s příkrmy, od narození je na UM, v noci se mi budí 3×-4× na jídlo a po konzultaci s dr. můžu na noc dávat kaši, problém nastává v tom, že každý má s kaší jiné zkušenosti a každém dítěti sedne něco jiného.
Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti a rady, zda jste na noc dávaly jenom kaši a v kolik hodin nebo jste přisypaly třeba dvě lžičky do mléka? Mám koupenou kaši od Hami 4+ nemléčná rýžová kaše, popřípadě jakou jinou zakoupit??
Děkuji.

Přečtěte si článek: Příkrmy a jak s nimi začít?

Reakce:
vertunka
Závislačka 4815 příspěvků 15.12.18 15:52

Kase je na noc tezka jako prase. Chudak dite. Ja davam kasi naopak na dodání energie, když chci aby dítě vydrželo. Na noc dávám normálně mléko.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 15.12.18 16:15

Dávám na předposlední krmení v předvečer, v 18 hod, malý má půl roku a chodí spát ve 20:30 a před spaním dostává mlíko a spí mi do 6 ráno cca… Používám kaše Kendamil, naprosto úžasné všechny tři druhý.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 15.12.18 16:43
@vertunka píše:
Kase je na noc tezka jako prase. Chudak dite. Ja davam kasi naopak na dodání energie, když chci aby dítě vydrželo. Na noc dávám normálně mléko.

Přesně tak, já nechápu pořád ty kaše na noc. Na večer jsem dávala mléko. Kaše spíše dopoledne, a to snad někdy v 7-8m. Na večeře u starší potom polévky zeleninové. Ale dlouho ji stačilo mléko, polévky kolem 10m jsme začli. a nyní jsou dceři 2,5 a tak 3× za týden si dá polévku na večeři, má to ráda.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 15.12.18 16:45

A ještě ona ta kaše a to že se zaplácne žaludek vůbec nepomůže aby se dítě mín v noci budilo, spíše to může mít opačný efekt, bude spát hůře, jsou to sacharidy, dodá to energií, hůře se to tráví. Může bolet bříško. Já ty kaše zavedla jako skoro poslední. Začla jsem zeleninu, maso, přesnidávky…

pocker
Kecalka 267 příspěvků 15.12.18 16:54

Já kaši dávála od 5.měsíce, do té doby jsem jenom kojila. Zkoušely jsme hodně kaší, ale nejvíce u nás zabodovaly kaše Hami. Ale nedávala jsem uplně na noc, kolem sedmé večer, pak jsem ještě jako poslední kojila kolem deváté večer.

vendys2277
Povídálka 37 příspěvků 15.12.18 16:59

Nechci malé uškodit,proto než to zavedu se raději ptám. Mléko už malé nestačí dle dr.

Jana206
Nadpozemská drbna 26780 příspěvků 15.12.18 17:33

Ve 4 mesicich se dítě budí z duvodu velkeho vyvojoveho skoku,prekotny psychomotoricky vyvoj,mozek zpracovava zazitky. Ne hladem.

lucynka25
Echt Kelišová 8317 příspěvků 17.12.18 22:24

@vendys2277 Kaše je nejvhodnější ke snídani, je těžká a má mnoho energie. A bohatě s nimi stačí začít až po vyzkoušení veškeré zeleniny, ovoce, masa..klidně okolo 8.měsíce, pokud jde o vyzkoušení lepku, stačí přistrouhat pikotku do jablíčka nebo ovesné vločky, ale kaší bych zbytečně miminko necpala, nic moc mu to nedá.

Tady jsou do budoucna recepty na domácí kaše ;)

tannul
Povídálka 25 příspěvků 22.12.18 12:10

Já teda občas kaši večer dám,ale dávám Kozí kaše, které jsou lépe stravitelné než všechny ostatní díky kozímu mléku. Když už jí ale dělám večer, tak určitě řidší,aby netlačila v bříšku a dávám tak v 18,00 a malá usíná až po 22,00 - potvora :zed: :zed: :zed: Ale to dělá s kaší i bez kaše :lol: :lol: :lol:

pocker
Kecalka 267 příspěvků 22.12.18 18:38

@tannul U nás se usíná za poslední týden až kolem půl noci :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >