Kolik dávat příkrmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lidušk
Stálice 82 příspěvků 03.12.18 18:17
Kolik dávat příkrmu

Ahoj holky

Mam prosbu malému 4,5 měsíce pediatr nám řekl začít s příkrmy, jen nevím kolik toho můžeme sníst a jak postupně přidávat malý je na UM a máme antirefluxni mleko

Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13481 příspěvků 03.12.18 18:28

ty můžeš sníst kolik chceš, já začínala třeba jen na dvou třech lžičkách a když jim bylo dobře přidávala jsem postupně aby si bříško zvyklo

Veru1987
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 03.12.18 19:06

Já taky dávala pomaličku. První den tři lžičky…další den více, postupně. První měsíc jen zeleninu, za další měsíc i maso. A pak postupně jsem přidala další chod přesnidávky. Po 6m zavedla lepek kuskusem. KOlem 7-8m kaše ráno na snídaní. Na večeři kolem 8-9m polévky. Já na to šla spíše pomaleji,postupně. Pomalu jsem zaváděla další chody. Měla stále 5×denně jídlo. Tak nějak po měsíci postupně odborané vždy jedno mlíko cca. Ale nyní jsou dceři 2,5 a od roku to máme dvě snídaně a dvě věčeře víceméně nebo mlíčka se vzdát nechce :-)

Jeess
Kecalka 307 příspěvků 03.12.18 19:07

Dvě tři lžičky a přidávat jen vždy jednu zeleninu a aspon dva dny po sobě…Kdyby náhodou byla nějaká alergie atd…

lucynka25
Echt Kelišová 8321 příspěvků 04.12.18 07:03

@Lidušk Ahoj, začíná se jedním druhem zeleniny po 3 dnech, například 1.den 3 lžičky dýně, 2.den 3 lžičky dýně, 3.den co sní…další příkrm třeba mrkev,tak zase 1.den 3 lžičky, 2.den 3 lžičky a 3.den co spapá..až vyzkouší různé druhy, můžeš začít míchat a piřidávat maso, cca po měsíci stejně s ovocem a kaše nech až úplně nakonec.

Zkus se podívat do skupinky vaříme pro kojence a batolata , najdeš tam spoustu receptů ;)

Hlavně nezapoměn přidávat vždy kvalitní olej, stačí kapku, kvůli případné zácpě a také proto, že vitamíny se rozpouští v tucích ;) :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >