Strava 4. měsíc - jak máme začít s příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lidušk
Stálice 79 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 18:22
Strava 4 měsíc

Mam prosbu jak mám začít s příkrmy. Pediatr mi řekl, že máme začít nejprve zeleninou a jak postupovat dále.

Dekuji

Přečtěte si článek: Příkrmy a jak s nimi začít?

Reakce:

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 29.11.18 18:34

Zkus si pročíst http://www.prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/

Prvně jeden druh tři dny, pak další atd… pak už různě míchat :)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 29.11.18 19:00
@Verurizeckova píše:
Zkus si pročíst http://www.prvni-prikrmy-krok-za-krokem.estranky.cz/Prvně jeden druh tři dny, pak další atd… pak už různě míchat :)

Taky jedeme podle těchto stránek a mohu vřele doporučit ;) ze začátku jsem si nakoupila i dost těch jednodruhovych skleniček, než jsem se odhodlala i vařit :lol: ale teď už tak ze 70% vařím, skleničky dávám už jen když jsme pryč nebo hooodně nestíhám 8)

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 29.11.18 19:20

@Jitul.kaaa9 tak to jsme na tom úplně podobne :lol: ty první prikrmy jsem dávala skleničky, protože jsem si myslela, ze třeba hrasek musím pasirovat, aby tam nebyly slupky… teď už spis vařím, skleničky na cestách nebo když nemám suroviny a jsem lina jít do obchodu, i to se mi muže stát :lol:

vtipna
Kecalka 177 příspěvků 29.11.18 19:32

Ja zacala mrkvickou,po dvouvdnech batat,dyni a pak pomalu michat. Pak jsem tam pridala porek, bramboru, kvetak, brokosku, milovala celer s mrkvi. Po asi mesici jsem davala maso do zeleniny a nakonec ovoce, teda banan i driv,ptz mela prujem. Jablicko jsem povarila a udelala pyre,to same s hruskou, do toho bana a pak jsem zacala michat bily jogurt s ovocem. A asi v 7m uz jedla ruzne rohlik, sladke pecivo, vyjimecne samozrejme. :) Jo kase jsem davala od zacatku prikrmovani ke snidani,k veceri je nechtela. Nejradsi mela susenkovou a obilnou. V 10 mesicich uz jedla i knedlik a testoviny s omackama a tak. Tak preju hodne zabavy :)

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 29.11.18 20:06

@vtipna my naopak měli problémy se zácpou, takže mrkev a banán dávám zřídka :lol: ale doporučuju i třeba červenou řepu nebo růžičkovou kapustu, po tom se moje mimčo může utlouct :-) a musím zkusit ten pórek, to jí bude určitě taky šmakovat

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >