Od kdy lze zařadit jogurt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Coolca
Stálice 80 příspěvků 04.12.18 11:01
Od kdy lze zařadit jogurt?

Zdravím všechny a přicházím s dotazem, na který různí lidé odpovídají různě. Kdy začít dávat kojenci jogurt? Malá je od 4 měsíce plně na UM, v poledne má masozeleninu, jinak se mi do ní nedaří dostat nic jiného, hlavně po ránu. Děkuji za vaše odpovědi.

Přečtěte si článek: Příkrmy od 4. měsíce: Čím začí?

Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10476 příspěvků 04.12.18 11:04

osm měsíců

andelka83
Generální žvanilka 20450 příspěvků 04.12.18 11:05

Já dávala též od 8 měsíců, oběma.

Coolca
Stálice 80 příspěvků 04.12.18 11:06

8 měsíců ukončených?

Šmoulice
Kelišová 6988 příspěvků 04.12.18 11:07

Kdy to ty uznáš za vhodné. Vykašli se na kecy, co se kdy má a nemá a udělej si to podle sebe. Vlastní rozum určitě máš, ne ? :lol:

Coolca
Stálice 80 příspěvků 04.12.18 11:07

mám, ale zase nechci dítěti nějak ublížit.

andelka83
Generální žvanilka 20450 příspěvků 04.12.18 11:19
@Coolca píše:
8 měsíců ukončených?

Jj. Od 6 měsíců příkrmy, zeleninové, masozeleninove, od 7 m ovocné,od 8m jogurt a ke konci kaše ( ty už i dřív jako součást předchozích přikrmu,ale samotné až od 8-9 m)

Hobitka
Závislačka 4104 příspěvků 04.12.18 11:24

Ja zacala u prvniho ditka v 8m dle doporuceni, u druheho a tretiho okolo 7m. Samozrejme neslazeny bily jogurt.

LaraA
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 04.12.18 11:38

rozhodni se, jak sama uznas za vhodne a podle toho, co vyhovuje dítěti. na kterýkoliv vek najdes studie, ktere to schvali i studie, ktere budou tvrdit presny opak :mrgreen:

Uživatel je onlinePopokatepetla
Závislačka 3219 příspěvků 04.12.18 11:48

Hele ono ti stejně tabulky můžou říkat cokoliv a pak můžeš mít dítě, jako je to moje, které nikdy nepozřelo víc jak lžičku jogurtu. Není to tak, že by do 7 m byl pro dítě jogurt škodlivý a najednou lup a už ho mohl. Ty tabulky jsou spíš orientační, aby nějaká expertka rovnou nezačala dítě futrovat vším naráz :-) (brát s nadsázkou prosím). Použij selský rozum, zkus nabídnout a uvidíš, jestli o to dítě už projeví zájem.

lucynka25
Echt Kelišová 8326 příspěvků 04.12.18 12:42

@Coolca od 8.měsíců kvalitní bílý jogurt ;)

Šmoulice
Kelišová 6988 příspěvků 04.12.18 15:24
@LaraA píše:
rozhodni se, jak sama uznas za vhodne a podle toho, co vyhovuje dítěti. na kterýkoliv vek najdes studie, ktere to schvali i studie, ktere budou tvrdit presny opak :mrgreen:
@Popokatepetla píše:
Hele ono ti stejně tabulky můžou říkat cokoliv a pak můžeš mít dítě, jako je to moje, které nikdy nepozřelo víc jak lžičku jogurtu. Není to tak, že by do 7 m byl pro dítě jogurt škodlivý a najednou lup a už ho mohl. Ty tabulky jsou spíš orientační, aby nějaká expertka rovnou nezačala dítě futrovat vším naráz :-) (brát s nadsázkou prosím). Použij selský rozum, zkus nabídnout a uvidíš, jestli o to dítě už projeví zájem.

Přesně moje řeč :kytka: :kytka:

LucieHora
Stálice 60 příspěvků 18.12.18 15:05

Ahoj. Malýmu budou za týden 4 měsíce. Dneska jsem mu podruhý zkusila dát lipánka. Zabijte mě, ale jemu to chutná, a nemyslím si, že ho tim zabiju. Určitě nejsem jediná, jen každá máma bude tvrdit, že dává dítěti jen to nej a přesně podle tabulek. To je podle mě prostě nesmysl. My jako malí jsme jedli už omáčky a polívky a nic se nám nestalo. Podle mě se to všechno teď moc řeší. :palec:

andelka83
Generální žvanilka 20450 příspěvků 19.12.18 11:03

Mně teda přijde uhozené začínat přikrmovat Lipankem. :zed:
Dětsky udělaná omáčka nebo polévka nemá zas tak daleko od klasického přikrmu.

lucynka25
Echt Kelišová 8326 příspěvků 19.12.18 16:49

@LucieHora promiň, ale jsi hloupa. Nevis o cem mluvis.
Myslim, ze jedina bohuzel nejsi, ale jsi spis vyjimka - bohudik.
Zkus si neco nacist a bilkovinach, o tom co to udela s miminkem. A co mu to da??
Omacky a polévky jsou uplne neco jineho.
Nevim proc a kam spechas.

Doporucim precist TUTO DISKUZI

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec Hrdlička! Sporťák řádil po obratu Plíškové, jeho oslava baví internet

Malý zázrak se povedl jedné z nejlepších českých tenistek Karolíně Plíškové.... číst dále >

Naše holky milionářky: Kolik si vydělaly české tenistky na Australian Open?

České tenistky na právě probíhajícím Australian Open řádí! Karolína Plíšková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >