Závidím sestře školu

Anonymní
27.3.20 12:36

Závidím sestře školu

Zdravím,
sestru přijali na velice prestižní školu, na kterou se v budoucnu chci hlásit též. Jenže nemám moc naděje, v mém věku bych na tom měla být mnohem lépe.. A sestře hrozně závidím, brečím kvůli tomu a nemůžu se jí ani podívat do očí… Snažím se s tím nebo udělat, ale vůbec mi to nejde. Prosím, nevíte někdo, jak jí přestat závidět?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15887
27.3.20 12:39

Začni pořádně makat a učit se a dostaneš se tam taky. Mimochodem, co je to za školu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3226
27.3.20 12:40

Tak na sobě víc makej aby ses tam dostala. Popros sestru o pomoc s přípravou na prijmacky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3703

Vzít to jako motivaci. Začni se pořádně učit, abys v budoucnu měla větší šanci se tam dostat taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1146

Za mě, najdi si jiný cíl, celý život se někomu rovnat je na h…o. Mě to došlo až s výběrem VŠ, ale úplně jsem rozkvetla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 12:41

@divine woman
Umělecká, jde spíše o talent…
Nechci přesně psát, aby to sestra omylem nenašla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
27.3.20 12:41

Prestižní školy mají zvláštní přijímací programy pro rodinné příslušníky, tak bych se nestrachovala. Spíš je to i výhra pro tebe. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
27.3.20 12:43

Jsou to normální pocity, žádné výčitky. Důležité je nemít žádná očekávání v budoucnosti a pochopit, že osud pro tebe chystá možná jinou cestu. Jak píšou holky, uvolni se, makej na sobě. Ale nic nelámat přes koleno, nejsi méněcenná tím, že jsi v něčem slabší. Tak kde je někde vzato, jinde je přidáno. Uvědom si své kvality, začni to sestře přát, obejmi ji, a klidně své pocity sděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
27.3.20 12:45

@Prostějenjá umělecká? Tak na to se vykašly. Co medicína, práva, ekonomie, cokoliv?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24997
27.3.20 12:46

@Prostějenjá
Buď to vem jako motivaci nebo se soustřeď na něco, v čem jsi lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
27.3.20 12:46

Tak umělecká, žádné STEM :roll:, to záleží jen na talentu, a jestli na to nemáš, tak co bys tam dělala… A jestli jo, tak se taky bát nemusíš. Buď ráda, hodně se přiučíš od sestry. Ale já bych jako rodič ze dvou dětí na uměleckých školách nadšená nebyla… A to říkám jako absolvent uměleckého oboru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 12:47

@subrag Vždy to byl můj sen, chci dělat práci, která mě bude bavit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 12:49

Navíc uživit se v hudebním oboru není zas až tak složité, učitelů na ZUŠkách je málo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1950
27.3.20 12:51

A určitě by tě nebavilo i něco jiného? S někým soupeřit musí být naprd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 12:52

@Serpentini Sním o tom už od školky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie